Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 146147148149150 282>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2014 u 15:44
Punila sam baterije! Jedva sam se "odštekala"! Mogu ovdje biti satima!
Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2014 u 19:18
        
        ČAROBNI SVIJET PAKUJACA

Pakujac (aquilegia) je trajnica koja pripada porodici žabnjaka (ranunculaceae).
U Hrvatskoj samoniklo raste obični ili europski pakujac (aquilegia vulgaris), koji je plave boje.
Raste u šumama i planinskim proplancima.
Uzgojenih pakujaca ima puno vrsta a razlikuju se po boji i obliku cvijeta i po visini.
Može narasti do 90 cm.
Razmnožava se samozasijavanjem.
Od sjemena, koje nastaje u tobolcima nakon što biljke ocvatu, mogu nastati nove vrste, neobičnih boja i oblika.

U vrtu sam imala dvije boje pakujca,
ove godine su me iznenadile nove nijanse i drugačiji oblici.
















Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2014 u 19:56







Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2014 u 20:01
Volim beskrajnu ljepotu tvoga vrta. Volim prošetati njime, tapkati po rosi i upijati prve zrake sunca. Volim ponekad ostaviti i tragove u snijegu pomno pazeći da ne poremetim njegovu pahuljastu bjelinu. A ono što će me dugo, dugo pratiti i u svakom trenutku nadahnjivati,  to je tvoja ljubav. Ljubav za svaku izniklu biljčicu, za svaki lepršavi cvijet i sitne kukce kojima je tvoj vrt dom, a kaplja rose život. Ljubav za svaku napisanu riječ i istkanu priču.  I onda kada se teško uspijem izvući iz žrvnja koji nemilosrdno melje,  sretna sam kada se uspijem odmoriti na tvojoj klupici ....... i sanjati.  Heart




Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2014 u 20:12
Evo i mene nakon malo duže vremena i ostajem zatečena ljepotom proljeća u tvom vrtu unatoč kiši koja pada neumorno i ne misli stati. Pokraj mene sjedi MM koji škica u slike i kaže kako je taj vrt prekrasan, a u njemu i komad drveta polegnut na zemlju izgleda prekrasno onako pokriven cvječem. Za ovo stvarno treba imati dušu, smisla i puno ljubavi i truda. Hug
"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2014 u 20:15
Originalno poslano od člana bucka123 bucka123 napisao:

Volim beskrajnu ljepotu tvoga vrta. Volim prošetati njime, tapkati po rosi i upijati prve zrake sunca. Volim ponekad ostaviti i tragove u snijegu pomno pazeći da ne poremetim njegovu pahuljastu bjelinu. A ono što će me dugo, dugo pratiti i u svakom trenutku nadahnjivati,  to je tvoja ljubav. Ljubav za svaku izniklu biljčicu, za svaki lepršavi cvijet i sitne kukce kojima je tvoj vrt dom, a kaplja rose život. Ljubav za svaku napisanu riječ i istkanu priču.  I onda kada se teško uspijem izvući iz žrvnja koji nemilosrdno melje,  sretna sam kada se uspijem odmoriti na tvojoj klupici ....... i sanjati.  Heart




...draga bucka,
nekoliko puta sam pročitala...
...razmišljala što da ti odgovorim,
...i ipak...ne znam!
...ostala sam bez riječi!!!Heart

Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2014 u 20:17
Čaroban vrt dobre vile
u kojem je sve moguće, pa je normalno da se 
cvijeće međusobno križa i od dvije boje dobiješ nekoliko različitih nijansiHeart
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2014 u 20:20
Ukrasni luk (allium alfatunense)







cvijet medvjeđeg luka (allium ursinum)

Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2014 u 21:17
Ovdje sam svaki dan, to znaš......
malo gledam, malo učim, puno uživam i guram se na klupici sa ostalima kad poželim odmoriti.
I jako- jako često uhvatim sebe u razmišljanju - koliko još vode mora Dunavom i Bosutom proteći da naučim ono što ti znaš. A ti znaš kako biljke dišu......
Tek onda ću moći stvoriti ovo što ti imaš - savršen vrt!
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2014 u 20:07
ovako je izgledao plamenac kada je cvjetao




a ovako izgleda danas, nakon šišanja




arabis, kojeg sam prvoga ošišala, već je potjerao nove listove.
uskoro će biti sav zelen.




Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2014 u 20:23
Veliki mlječak (euphorbia lathyris)
biljka koja kroz korjen ispušta tvar neugodnog mirisa i tjera krtice i voluharice





Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2014 u 21:13
Brahiskoma (brachyscome iberidifolia)

Jednogodišnja biljka porijeklom iz Australije, koju još zovu i australska tratinčica.
Može preživjeti blažu kontinentalnu zimu i uzgajati se kao sobna biljka.
Vrlo je dekorativna zbog obješenih grana koje mogu biti duge i do 35 cm, zbog čega je pogodna za sadnju u posude i viseće košare.
Dobro podnosi vručinu.
Sadnice treba saditi na razmak od 20 cm.


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2014 u 21:20


clematis  "Dr Ruppel"


babosvilka (armeria)




vajgelija

Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2014 u 21:45
Erysimum gelidum






astilba


saxifraga stolonifera


puzava dunjarica



Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2014 u 22:58
prelijepo smile55
Na vrh
klaudija8 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Ožujak 2013
Lokacija: Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 848
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klaudija8 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2014 u 23:17

smile227 samo mogu citirati bucku

Volim beskrajnu ljepotu tvoga vrta. Volim prošetati njime, tapkati po rosi i upijati prve zrake sunca. Volim ponekad ostaviti i tragove u snijegu pomno pazeći da ne poremetim njegovu pahuljastu bjelinu. A ono što će me dugo, dugo pratiti i u svakom trenutku nadahnjivati,  to je tvoja ljubav. Ljubav za svaku izniklu biljčicu, za svaki lepršavi cvijet i sitne kukce kojima je tvoj vrt dom, a kaplja rose život. Ljubav za svaku napisanu riječ i istkanu priču.  I onda kada se teško uspijem izvući iz žrvnja koji nemilosrdno melje,  sretna sam kada se uspijem odmoriti na tvojoj klupici ....... i sanjati.  Heart
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2014 u 09:22
vrt od veljače do danas





Na vrh
magnolija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 691
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje magnolija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2014 u 11:02
ja sam malo tu opet svratila da se oraspoložim u ove kišne dane i sad mi je lijepo.smile99
Na vrh
@kaktus View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 14 Svibanj 2013
Lokacija: markovac našičk
Status: Offline
Bodovi: 2374
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje @kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2014 u 14:36
malo sam prošetala i divila se tvome vrtu
Razum nam može reći što trebamo izbjegavati,
ali samo nam srce kaže što moramo učiniti.(Joubert)
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2014 u 15:19
Ja sam tu stalnoEmbarrassed
odmaram oči,uživam u raznolikosti i 
bujnosti,oblicima i mirisima cvijeća u mašti
i ne znam kako opisati taj doživljaj
Savršeno!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 146147148149150 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.