Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj prvi vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj prvi vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 147148149150151 184>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2009 u 21:17
Evo Proljećence ako poželiš ružu smjestiti u posudu. Smile

Idealna širina posude za ruže je od 60- 90 cm. Zemlja može biti bilo koja kupovna. Bitno je ostaviti par prstiju dubine da se može obilno zaljevati vodom. Za manje tipove ruža ide 40cm posuda. A sve ostalo raditi kao i kod obične ruže. U biti najvažnija je veličina posude.

----

Sad sam pročitala da kad sadimo biljku iz trgovine  i donosimo je u posudama, ne zatrpavamo površinski zemlje koji je bio van stjenki posuda. Biljka se u posudama tako privikla da diše preko tog površinskog dijela i može biti veliki šok za nju ako je zatrpamo do vrata( gušenje). Dobro je malčirati tek zasađene biljke jer to omogućava i vlažnost , a i konstantniju toplinu za korijen koji se prilagođava novim uvjerima( ako sadimo u vrt, u posudu ne malčiramo). Malč se nikada ne stavlja tik uz biljku( ovo je jako bitno), jer to može izazvati bolesti na samoj biljci i navući kukce koji će oštetiti biljku. Prije nego što ubacimo korijen treba ga dobro rastresti i osloboditi prstima( ako je potrebno i zasjeći u cilju lakšeg oslobađanja korijena), da se lakše može širiti u zemlji. Korak se čini drastičnim, ali u biti pomažemo biljci. Biljku prije konačnog zatrpavanja obilno zaliti, kad je napola zakopana. Neke biljke sa drvenastijim korijenom prije sadnje staviti  par sati u vodu da se napije prije zakopavanja.Embarrassed
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2009 u 22:02
Travice su super, imam i ja neke Hoyine - valjda će nam prezimiti, odmah sam pojačala grijanje kad sam vidjela tvoju snježnu idilu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 01:26
Da baš su nas  Hojčeka i Bergi opskrbile travamaHug I da nam požive dugo. Evo jedan darak od Hojčeke izgleda kao u sred ljeta, tritomica. Nije procvjetala ovu , ali će sigurno iduću godinu cvjetati.




Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 01:29
A ovo je trava i sedumčić od BergiceHug.




Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 08:07
Prekrasno Smrcko 
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 08:58
Super su mi ove tvoje travice, Smrcko. I sniježni pokrivač je prekrasan, ovako na slici. Inače stvarno ne volim snijeg.
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 10:54
I ja sam više za slike nego za uživo....
 
Meni je Hoyina trava bila isto takva pa sam je do pola pošišala i sad iz zemlje vidim da već proviruju mladice...... moja je živa smile188, vidjet ćeš da će se i tvoja na proljeće probuditi....
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 22:48
Hvala vam cure na posjeti i pohvalama. Nadam se da će mi puno toga preživjeti i razveseliti me na kraj proljeća, jer se tek tada tamo budi priroda.

Korjenčice ako pročitaš ovo, kakva je ovo biljka i imaš li sliku tog cvijeta. Neobičan je brzo raste i ne znam u što će izrasti.


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 23:00
Danas sam dobila cvijećke od MM za godišnjicu, baš mu hvala.
Stablašica, kojoj je MM slomio granu.




Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 23:03



Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 23:04



Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 23:05



Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 23:07
Ljepotica 




Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 23:22



Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 23:32
Moju ljepoticu Leucothoe 'Curly Red' planiram ovako urediti

<>http://image01.otto.de/pool/OttoDe/de_DE/images/formata/1398021.jpg
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2009 u 08:24
Wow Smrckić! Kakav krasan "ubod"Shocked...nemoj mi samo reći da ti je jučer bila godišnjica braka LOL....smijem se zato što je i meni bila jučer godišnjica brakaWink....a ruže su fenomenalneClap.....dio ovakvih kakve si ti jučer kupila imam i ja....isto od Milića....ovu čajevku Star Light imam kao stablašicu (ogromne cvjetove i divan miris ima), i Firenza isto imam kao stablašicu (ta je nedavno kupljena)...a penjačica Don Juan je jedna od najljepših penjačica koju sam ja vidjela, em je krasne boje, prekrasnog oblika cvijeta, a cvjetovi su jako dugotrajni uvijek ih ima i miriši....cvate od proljeća do mraza.Stablašica bijela je isto krasna koliko se vidi na slici....kažeš da joj je tvoj M potrgao granu, pa niš se ne vidi da joj nekaj "fali" LOL  Ma super ubod! Jako mi se sviđa i ova Leucothoe....kovrčava crvena....divna je biljka...nisam još vidjela tako nešto. ClapClapClap
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2009 u 08:36
Bravo Smrčko, čestitam i na godišnjici i na prekrasnom cvijeću koje si dobila
i baš se radujem kad netko dobije nešto novo - ova leuchotoa je pravo osvježenje - prelijepa je
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2009 u 08:43
Šmrcko ono na slici ti je mali kameni cvijet, sjećeš se kad sam na kafe kod Betota donesla listove koji su na dnu već imali razvijenu novu biljku, e pa to ti je to samo ti je kao i kod Bake u kući na toplome i onda ide u visinu ali nema veze na proljeće kad ju izbaciš vam bit će ljepša...... Hug
Krasne si poklone dobila...... ruže su divne....Clap
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2009 u 08:45
Bogme si si lijepo cvijeće nabavila Smrčko.
E sad nadam se da će netko znati odgovoriti na ono pitanje koje si postavila u vezi one male biljčice na prvoj slici jer gdje god da sam naišla ,svi pitaju a nitko ne odgovara.Ja ju isto imam,raste kao luda i to na sve strane ,tako da čini lijep "debeli" jastučić.
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2009 u 09:11
Ivna, na prvoj slici je kameni cvijet, znam sigurno jer sam joj ga ja donesla Wink
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 147148149150151 184>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.