Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 147148149150151 260>
Korisnik
Poruka
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2009 u 13:30
Lika, Bromi, Smrckić, Gio,  Anaida
 
Smrckić ma ja ne sumnjam da će tvoja nova kuća ubrzo "narasti" i da će biti prelijepa! Samo ti igraj loto...nikad se nezna kakav te dobitak čeka! Držim fige da osvojiš, makar za temelje!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2009 u 13:53
Danas je u Zagrebu prekrasan dan...od jutra...ni magle ni oblaka...prekrasno....toplo i sunčano....evo i malo slikica iz dvorišta...
 
maćuhice....ova je najtamnija....kad ju ne obasja sunce, skoro je crna...
 
pa jedna bijela
 
pa jedna šatirana
 
ljubičasta
 
ogromna žuta s "s crnim okom" i narančasto-ljubičasta
 
bordo
 
tamno-plava sa svjetlo-plavim
 
pa još jedna žuta
 
pa moja najdraža svjetlo-plava
 
žute viseće....
 
...i bijele viseće...one baš i nisu jako guste...
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2009 u 13:57
Starinski bijeli mirisni ljiljani "Madonna"....sa zimskim lišćem....mislim da je to jedina sorta koja cijelu godinu ima list...
 
i još malo ljiljana
 
Hoyine alstromerije ...nadam se da će uspješno pregurat zimu
 
a Vinca major "obgrlila" stari trs
 
cvijet bijelog klematisa Mme Boisselot već više od 10 dana odolijeva i magli i vlazi....
 
a u pupoljak penjačice Haendel probilo je sunce
 
 
 
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2009 u 14:09
Lyschimachia "Golden Globe"...valjda misli da je proljeće...evo je procvala
 
Lyschimachia Golden Globe
 
Lyschimachia Golden Globe
 
Crvena Calanhoe nije prestala cvast još od 7. mjeseca
 
a jedan od dva dupla crvena oleandra - hvala draga Lantana  tjera novi izdanak....baš me razveselio! Wow!
 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2009 u 14:31
Zavidim ti na suncu jer je kod nas i dalje tmurno, toplo je ali sunca nigdje.

Maćuhice su ti prekrasne, jedna ljepša od druge. Sad tek vidim onu plavo-narančastu, zaista je posebna.
Ta lysc.... mi se isto sviđa.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2009 u 15:12
Maćuhice su prekrasneHug

Držiš šarenu vincu u posudiShocked, zar to nije vrtna biljka. Može biti u posudi? Što radiš s njom zimi , zaštićuješ li je i kako?

Brat mi kaže da je u Zagrebu jako hladno, kako ti opstaje cvijeće da tako dugo cvate?

Kod tebe pravi cvjetno-rasplesani vrtićsmiley4124.gif
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2009 u 15:24
  kod tebe uvijek veselo, cvijetno, lijepo..
mačuhice su stvarno predivne, a tek boje 
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2009 u 15:27
Ma prekrasno ne zna se koja je ljepša jedna od druge
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2009 u 15:40
Otok, ništa ne brini što je danas tmurno, sutra će već biti ljepše...kod vas će dugoročno gledano biti i toplije i sa više sunčanih dana...znaš i sama...nama tek predstoji zimetina...bljak!
.....a Lyschimachia se vrlo lako pelca od reznica....ako hoćeš mogu ti poslati, sad ili na proljeće..kako želiš...
 
 
Smrckić ...nije vinka u posudi nego u zemlji...to joj je samo "okvir" da ju ne "mlatnem" nehotice kad okopavam  ....ja neznam u kojoj je mjeri tvoj brat zimogrozan, ali zadnjih tjedan dana stvarno nije hladno u Zagrebu, čak niti noću temperatura ne pada ispod 5-6 stupnjeva! Ja cijele dane hodam po dvorištu bez jakne....
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2009 u 15:43
Bromi ...hvala na posjeti  i lijepim riječima draga!....i tebi Niho hvala što si svratila
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2009 u 16:01
A situacija na prozorskim klupicama je slijedeća...
 
ova phalaenopsis orhideja i dalje cvate....čak i stvara nove pupoljke..ali je jedan cvijet drugačiji od svih ostalih....šatiran...ostali su cvjetovi jednobojni - tamno rozi....
 
 
orhideja Beallara Tahoma, u prodaji je kao i mnoge druge vrste svrstavaju pod cambrie, cambria je vrlo čest trgovački naziv za mnogo orhideja, a kao rod uopće ne postoji.
 
a crveni hibi opet cvate...."žućko" kraj njega desno, isto stvara nove pupoljke
 
 
Na vrh
MihaS View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 04 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 44
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MihaS Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2009 u 16:22
Kao i uvijek - prelijepo
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2009 u 16:50
Da ne samo hvalim (jer što ću drugo na tvojim stranicama raditi9 da ti jednom postavim pitanje,
Kupila sam si viseće maćuhice prije mjesec dana. jako slabo ili nikako ne napreduje, a ne znam u čemu je caka?! Mislim da ih ništa nije napalo(barem ja to ne vidim)?Da li ti svoje nečime prihranjuješ dodatno?
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2009 u 17:08
Mačuhice su i sada več lijepe i velike,kaj če tek biti do lijeta .
Hibiči i orhodeje lijepo napreduju,baš ih je lijepo vidjeti na prozorskoj klupici.
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2009 u 17:09

Miha, hvala na pohvali i posjeti! Smile

Bergenia, za maćuhice, ja sam svoje jednom zalila ureom 7....(1 žlica (ravna) na kantu od kreča vode)....tako radim i sa ostalim cvijećem ljeti, pa sam i njih time prihranila....i kažu da bi zemlja maćuhicama uvijek trebala biti malo vlažna...Wink
 
Štefek Big%20smile, hvala kaj si svratila! Drago mi je da ti se sviđa...a za maćuhice...tko zna kakve budu do proljeća...možda ko sulfrinije....a možda ih uopće ne bude...ja sam se pripremila na oba dvije solucije...LOL
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2009 u 17:49
NIho malo češće svraća to se i vidi i divim se -Uvijek sam tu i ne svraćam . A de pokušaj vincu da je ne pustaš tako napravi od nje žbun-sve te repove sad osijeci onda ona pusta mlade iz tog dijela gdje se otkine i grm bude prelijep. KOd mene su sve okrugli-a te isto što si osijekla pozabadaj negdje i sve će se primiti . Ma znaš kako je divno vidjeti kad je okruglo još kad počne cvijetati pun grmić lijepi mali cvijetića prekrasni
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2009 u 20:41
Hvala Niho na savjetu, namjerno sam je bila usmjerila prema gore jer mi je smetala dok sam sadila lukovice......ovu tvoju ideju probat ćemo realizirat na proljeće....ako preživi do proljeća, nadam se da hoće! Wink
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2009 u 21:12
Orhideje pregledam i već zaboravim što je bilo prije. Onda se sjetim da su bile predivne maćuhice, klematisi o kojima mogu samo sanjati, hibiji, ma i kalanhoe koje ne prestaju cvjetati, ali ona vinka major, prekrasna ti je.
Sory sigurno sam nešto zaboravila, pa ću samo reći predivno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2009 u 21:43
Ma flavija na najvećem snijegu preživi ne brini -------možeš je i sad oblikovati tako da ti je već spremna na proljeće za jača cvijetanje
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2009 u 22:10
koje predivno cvijece...wow!!! ja sam bas ostavila oci tu...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 147148149150151 260>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.