Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Franjicine kopanjice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Franjicine kopanjice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 51>
Korisnik
Poruka
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2008 u 20:42

Ma kakva torta, stavila me moja frendica na dijetu.

Ja sam ipak bolja prijateljica pa kako je Sefi zazeljela vidjeti konjeke evo
Moram priznati da niti jedni (ni nosaci niti jahaci)  nisu bili za odbaciti, usl ikani usred grada.
Pusica svima
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2008 u 22:05
Franjice - svinjica je preslatka, šminka joj baš paše, pa kad ideš u gradkupi i kupaći da bude u skladu.
Rijeka 53 nam je dočarala tulipane  i Wagnera na svoj način, to njoj ide bez problema - e što možeš kad je netko talentiran.
I samo da znaš "Godine stvaraju starce, a ne mudrace"- pa se ti hvali sa svojim godinama ha-ha.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2008 u 23:32

.......aaaa mozemo rec i da godine stvaraju mudre starce

 

Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2008 u 09:10
Meni nekaj nije jasno, najprije ste mi se zapricale o zmijama (nije da ih se bojim ali ih niti ne volim) a sad vas spopali nekakvi starci i starice, ja se samo hvalim da imam godina i za poklonit (oduvijek sam bila najsrretnija kad sam poklanjala i dijelila)  a oko sebe jos uvijek ne vidim nikakve starce. Ma da mi je jedan od 80 i vise  ljeta, sa dobrom mirovinom (ne treba mi nista drugo) pa da vidite kako bih se okruzila mladicima
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2008 u 09:42
Rijeka 53, Franjica i Ttriša, baš smo zgodne i vesele na ovoj slici - tulum je neizbježan.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2008 u 14:24
Franjice, tebe ne očekujemo u toku dana na forumu, ti imaš zadatak vani skitati i tražiti komade, a sve to jasno i slikati...Mi znači tražimo materijal, pa ti sad vidi!!!
A sada nešto drugo: kada se ti misliš vratiti u Lijepu Našu???
Ili misliš postati stalni dopisnik foruma iz Amsterdama???Thumbs%20Upsmile79
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2008 u 14:35
 
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2008 u 20:20
Samo da se javim, obisla Den Haag, nismo imali vremena svratiti niti do kraljice niti do nasih, Scheveningen - jako podsjeca na Opatiju, Wassernass - tu e negdje princ i princesa niskozemska skrivaju ali mi smo u zurbi pa ni k njima ne svracamo, obecala im da cu sigurno svratiti drugi put, ma jasno kao prava princeza. Atlantski ocean bljak, svasta ljudi zovu morem, plaza penomenalna, onaj sipki pjesak, na desetke kilometara lokalcic pored lokalcica, ama bas za svaki djep. Fenomenalno.
K
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2008 u 22:49
Sad nisam skužila, sviđa ti se obala ili ne? 
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2008 u 09:49
Dobro franjice jesi li ti obišla burzu cvijeća da se malo tamo onesvijestiš.Daj nam malo izviješće i o tome.Čini mi se da na njihovoj tržnici isto ima štogod za poslikati.Ajmo,ajmo na posao ne samo guštati po kafićima i onda bez slike nama tu govoriti "fenomenalno".Nema ništa bez dokaza!smile191
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2008 u 18:02
Za va su informaciju od mene necete dobivati uobicajene slike, to ima koliko hoces, moje okeco vidi nesto cudno i za to se zalijepi. Atlantik i ta njihova fenomenalna obala me uopce nije impresionirala prirodom, impresioniralo me sto su ljudi napravili, kako "beru pare". Milijuni lezaljki su u pripravnosti samo da se pokaze jedna zraka sunca, izvlace se na polje, ljudi leze u kaputima. Navecer se sklone, dodju traktori, poravnaju pjesak, pokupe smece i sutra iznova... Stotine lokalcica, raznih porijekla, papica za nikakavu lovu... ima i onih famoznih standova sa svim i svacim ali odmah s plaze ulazis u trgovacki centar a unutra Zara, Beneton i kaj ti ja sve ne znam koje poznate firme...
Na vrh
xenia64 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 752
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje xenia64 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2008 u 19:35
Franjice, samo ti daj po svom guštu. Bez tvojih slika ja nikad ne bih ni privirila u Nizozemsku .
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 11:05

Kuckuc toktok, ima li koga, dosta je bilo zabusavanja, torbe su se raspakirale i sada kada je dosao novi aparatic hocemo slikice kako se nes i dela va vrtu .......smile148

Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 22:23
Franjice, hoćemo novosti iz kopanjica!!!!
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 22:33
Sad će ona skoro! Nešto je spominjala da joj komp ne radi!

Franjice - hvala na konjekima! smile78
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 21:43

Veli moj majstor Neno da će sada moja kutijica raditi kao vurica ali mi nešto ne ide od prstiju to tipkanje danas a i veza mi stalno puca, nemam pojma je li to problem sa lošim uradkom (drži vodu dok majstori odu) ili imamo problem s Inernetom. Zezam se već jako dugo a želja mi je pokazati vam koliko ste mi svi nedostajali i podijeliti s vama dio mog boravka u Niskozemskoj.

Uglavnom, ponašala sam se kao pravi mali žuti (ma dobro, malo deblji žuti) turist. Škljocala kao mahnita, silom željela u tih par dana vidjeti što više. Na kraju je ispalo dobro što sam imala karticu od 2 GB pa sad imam vremena do idućeg posjeta pregledavati fotkice i smještavati ih u vrijeme i prostor.

Uglavnom, početkom vikenda zapičili smo na Atlantski ocean, ma sitnica, samo 100 km, skočili smo na kavu. Jasno, prvo moramo preko mosta u Amsterdam i ja ne bih bila ja da se nije počelo događati čudo, most podignut, promet na 10 traka zaustavljen, vele moji prijatelji da im se u 10 godina to dogodilo samo 2 puta. Svi mirno stojimo i pobožno čekamo – znate kaj, čekamo da prođe jedrenjak jarboli kojeg su previsoki pa se morao podići most. Nećete vjerovati nitko ne trubi, nitko ne lamače rukama i začas krećemo dalje.

 

Stotine vjetrenjača isprača nas s otoka (to su onakve kakve mi na Pagu ne trebamo jer nisu isplative i kaj ja sve ne znam što je izrečeno protiv njih). Ovi ludi ljudi su ih posadili kao tulipane i za koju godinu će zatvoriti jednu po jednu svoje nuklearne elektrane jer će im vjetar lijepo proizvoditi dostatno struje. Čudno, nama nikad ništa nije dovoljno dobro pa čak ni onda kad radi samo od sebe.

 

Meni su ipak draže vizure starih – da ne velim originalnih holandskih vjetrenjača

 

koje sada služe samo kao ukras ili ugostiteljski objekt, ali u svakom slučaju svaka od njih je u nekakvoj funkciji još uvijek.

 

Već mi se vrat iskrivio od okretanja s jedne strane ceste na drugu ali luuuudilo na sve strane, polja rascvjetalih zumbula

 

izmjenjuju se s poljima polurascvjetalih tulipana

 

Ne mogu prežaliti što tu rapsodiju boja na tulipanskim poljima (dužine nekoliko kilometara) neću vidjeti u punoj ljepoti.

No ipak ću se požuriti doma jer moja Sunčica b mogla doći na dobru ideju i zaposliti me na branju, jednim udarcem riješila bi nekoliko ojih problema, zamislite me samo kako bih sredila trbuh da se desetak sati dnevno saginjem beruć tulipančiće a i koliko bih nvčića zaradila. Pst, brzo moramo dalje da se ne dosijeti kako riješiti moje financijske i ine probleme.

Stižemo u to toliko poznato i razvikano kupalište – Scheveningen (joj ljudi, ovi odje imaju glas koji se izgovara kao meko «š», ma da umrete od smjeha. Rad bi bio naša Opatija u najboljim danima.

Imaju čak i «sirenu», sirotica smrzava se na tom vjetru ležeći samo u tangama.

Stotine hotela (nešto staro, nešto novo, nešto tuđe, nešto njihovo – kao da se udaje)

I jasno veliko dijete u meni odmah pronalazi poseban detalj

i oduševlejna najradije bih sve isprobala (žalim što nemamo niti jedno djetešce sa sobom, mogla bih se provozati kao pratilja)

 

Sva sreća da mi je moja draga Nedreta pronašla  na što ću se nasloniti (ne znam što joj je ali ugleda ih od prve)

 

U pravom, pravcijatom restoranu nalik na prinčevske dvorane osladile smo se kolačićem i popile kavicu (joj kak sam bila fina, da ste me bar mogli vidjeti, oko nas su bile sve nekakve šmizlaste milostivice i još šmizlastiji gospončeki).

Nismo se tu previše zadržavali (uz tihu glazbu i još tiše razgovore bojala sam se i nasmijati da ne prekinem tu veličanstvenu atmosferu) pa smo otišle do plaže i mora.

Stotine kilometara pijeska, pijeska i opet pijeska, na pijesku milioni ležaljki i suncobrana koji se već početkom 5. mjeseca iznose i šire svako jutro a svako veće sklanjaju. Bageri svaku noć plažu «počešljaju» i povade joj sve «uši i gnjide» koje turisti ostave.

More sivo, sivo, sivo ispod prekrasnog plavog neba

 ali zato tisuće raznih  restorančića, zalogajnica, prezalogajnica, točionica, slastičarnica, dućančića

 

vode brigu da nikome niti jednog trenutka ne padne na pamet da se dosađuje.

Tko voli nek izvoli kompletan ručak na plaži za 5-10E

(Mislim da vam je jasno da sma popala ribice – kaj ribice - lososeka i pomfrit, joj kak je bilo fino da samo da znate kak je  fino mirišalo i prijalo dok smo se lagano sprehajale)

Vjetar je prestrašno cijelo vrijeme puhao, pomalo nosio pijesak u oči i jasno da smo opet morale malo sjesti

 

i moram priznati da me oduševio kamin nasred restorana, ne znam je li mi bilo toplije zbog pogleda na njega ili je stvarno grijao.

Okrepljene i ugrijane krećemo u razgledavanje grada. Apsolutno sve je podređeno turistima 365 dana godišnje, 24 sata dnevno, izuzetno popularan mjuzikl «Tarzan» ide 3 puta dnevno i karata nema niti za jednu predstavu do kraja 7. mjeseca.

Jedan od načina privlačenja turista jeorganiziranje djevojačkih i momačkih tematskih večeri, Ova je mladenkica po zadnji puta zečica i sa svojim se curkama ludo zabavlja.

Znam da ne sumnjate kako sam prikupljala ideje za provod s bagerom i djeverušama.

Kako bih ostvarila taj san već sam se htjela skrasiti u ovoj «ustanovi»

no onda sam ugledala oblik građevine i za svaki slučaj zaobišla taj brod kako ne bi potonuo ako ja uđem u njega.

Napuštamo Scheveningen i samo kao kratku napomenu – nije zlato sve što sja – detalj iz Den Haga

mada mi sam grad izgleda kao iz bajke ili da je napravljen od čokolade

nemam želju niti zastati niti otići pred poznate zgrade. Kraljicu ionako danas nemam namjere posjetiti pa odlazimo

preko Wasserdama (prinčevsko prebivalište) polako prema Amsterdamu. Šteta što je već kasno poslijepodne jer je prekasno za posjet Madurodamu (park u kojem je prikazana cijela Niskozemska u malom) pa ga škicam samo kroz prozor automobila i dok sam širila okice od ushićenja zaboravila sam fotkati. Moram se vratiti slijedeći put i prošetati tim parkom.

Prepunu impresija jedna poznata slika zatrese mi srčeko jako, jako

na tren mi se učinilo da  prilazim Jadranskom mostu sa karlovačke autoceste – sve ne vjerujem ali ovo je replika zagrebačkog željezničkog mosta preko Save.  Ne mogu vjerovati, pa mene pere nostalgija nakon samo sedam dana boravka u ovoj zemlji.
Jasno, svugdje je lijepo, prelijepo ali doma je najljepše.
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 21:54
Dobro došla natrag u domaju!
Baš mi je drago da si se ljepo provela!
smile78

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 22:03
Konačno slika s tvog malog godišnjeg odmora. Vidim da je doživljaj bio potpun, sve si nam sipričala, a slike su nam dočarale svaki djelić putovanja.smile79
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 22:24
Fala, fala i ja sam sretna što sam doma. Imaju oni puno toga, žive puno ljepše od nas, lakše, mirnije. Više se odmaraju, manje rade ali ja imam puno karakteristika ježa... a iznad svega volim i poštujem svoj dom.
Bojala sam se da će sve otcvjetati prije nego se vratim a posebno božur, moj se otvori odjednom i u vrlo kratkom vremenu svi cvjetovi odu a dočekao me ovakav
Sve buja, na sve strane pupovi
a usred te divote sramežljiv cvijetak (ovogodišnja sadnja) jedan ali zato posebno vrijedan
 
Prvi puta mi cvijeta vinko
 
travnjak se baš nije proslavio, ruže pune pupova a poudjela kruškica njeguje plodove i cvijetove na istoj grani
Malo sam stigla počupkati travice, ne usudim se previše jer je još nekog sjemenja ubačeno pa da ne počupam krivo, uglavnom uživam a kako vele moji klinci s obzirom da imam jaaaako puno godina moram i puno slaviti pa ne stignem puno raditi nego samo uživam. Život mi postaje sve ljepši.
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2008 u 22:29
Ma Trišice ne leti pred rudo, pa kaj nisi vidjela da sam došla tek do subote a vratila sam se u srijedu, još ima toga za napisati i slikice postaviti. Moram priznati da sad vidim da su mali žuti u pravu. Slikaj dok mogneš, škljocaj što više, samo postavi u mape i piči dalje. Danas prvi puta pregledavam fotkice i uživam. Kome ne paše, neka preskoči - jasno da vam nisam stavila sve sličice ali veselit ću se ako nekog nagovorim da posjeti tu predivnu zemlju, zemlju posebne socijalne osjetljivosti, zemlju bez bahatosti, državu  u kojoj ljudi izuzetno poštuju zemlju i stvarno joj posvećuju veliku pažnju.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 51>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.