Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Koraljna zvončika - Heuchera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Koraljna zvončika - Heuchera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 30>
Korisnik
Poruka
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2010 u 22:08
Floraifauna,heuchere se siju kao i ostalo cvijeće,nikakav poseban tretman ne zahtijevaju.Znači,propustan supstrat,sjeme se pokrije vrlo tankim slojem supstrata,temperatura oko 20,vlažno,ali ne mokro.Na početku rastu dosta sporo,neka te to ne obeshrabri.Sretno!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
floraifauna View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 110
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje floraifauna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2010 u 12:49
Hvala Rain na savjetima, izgleda da su krenule. Je li moguće da su toliko sićušne, kao male buhice..
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2010 u 20:35
Je,jako su sitne i nježne na početku,ali do jeseni bude već grmić.Ako si sijala neki mix,pravu boju lista buš vidla tek iduće godine.
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2010 u 18:22
Tako lijepa biljka, a već dugo ni slova o njoj.
E pa ja sam odlučila sve svoje heuchere premjesti na kćerkino malo imanje, kako bih joj pomogla u uređenju istog.
Gore vidite još samo betonsku ploču, no jednog dana to je biti vikendica.
 
Na ulazu ne terasu dočekat će vas
 
 
i gledano s druge strane
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2010 u 18:29
Triša nemožeš vjerovat ali ja danas cijelo vrijeme o njima razmišljam, zapravo o tome da ih trebam razdijeliti i napraviti remont u svojoj "problematičnoj" gredici i njih ukomponirati u nju. Bravo za realizaciju. Nadam se da je i kćer bila zadovoljna.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Kolovoz 2010 u 18:53
Tija bila je presretna, a dok sam ih sadila mislila sam na tebe i Baku Beu, jer vi ste mi dale poticaj da zavolim ove biljke. Ostavila sam mjesta za još neke, ali nećemo ih mješati s drugim biljkama- neka to bude naš-kako je netko rekao "koraljni greben".
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2010 u 11:26
Ajde Triša da sam barem za nešto tako lijepo zaslužna. Ja nemam mjesta za "koraljni greben" pa ih moram miješati.
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2010 u 07:19
O, nastaje Aleja heuhera. Imaš pravo Triša, lijepa biljka, vratila sam se na početak čitati prve stranice. Zahvaljujući OTC živo je bilo na temama Trajnice, mnoge je od njih opisala na prekrasan, samo njoj svojstven način, pa nas navela na 'guglanje' istraživanje, otkriveni su mnogi linkovi i katalozi, naučili smo nešto. Trajnica ima mnogo, ali već mjesecima osim anđeoskih truba, nema interesa, nažalost, ni OTC. Moram priznati nedostaje mi. Trajničari gdje ste?

Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2010 u 20:46
Tu sam, tu sam!Big%20smile
Dakle, Triška, tvoja aleja heuchera (u nastajanju) stvarno je impresivna. Stvarno me veseli vidjeti da su različiti kultivari jedne te iste vrste biljčica  i u praksi pokazali svu raskoš boja (no, nadam se da nisam blebnula glupost i da će mi botanički znalci možebitnu nepreciznost oprostiti).

Moje heuchere nisu tako izrazitih boja, a heuchera ''Caramel'' doslovno je ljetos nestala. Ostale se ''drže'' ili pak izazito dobro uspjevaju. Heuchera ''Can-can'', H. americana  i one obične zelene rasu, cvatu i bujaju bez ikakvih vidljivih poteškoća. Tko bi ga znao, da li je u pitanju pozicija u mom nazovi-vrtu, kvaliteta zemlje ili biljke u susjedstvu? No, da, imala sam poteškoća s nekim nametnicima (sitne bijele leteće mušice), pa su neki listovi nagriženi.

(Žap mi je što USB ulaz ne radi na kompu, pa ne mogu staviti sličice.Unhappy)


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2010 u 21:10
Evo da i ja doprinesem temi, nisam se sjetila staviti  slikice a i ne stignem.

Sljedi mojj vozni parkić koraljnih kraljicasmilie_tanz_010.gif

Tu vidite moju malu od prošle godine i hibridnu iz Bau mau.LOL
Mala ali slatkaTongue




Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2010 u 21:10




Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2010 u 21:14


Ova koraljna zvončika je poklon od Hojčeke


Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2010 u 21:17
Perla, prostirem crveni tepih za doček, vratila si se hvala bogu nedostajala si mi. Nisi 'blebnula glupost', dapače. Točno je da su neki kultivari osjetljiviji. Od cijele 'aleje' jedan je bio spržen suncem, kad sam ga preselila u sjenu čudesno brzo se oporavio. Eksperiment s mikorizom privodimo kraju, bit će i tamo lijepih primjeraka. Zasad su još sićušni. Gamad treba identificirati i objaviti im rat. Da znaš koliko puževa imam na duši, ali ili oni ili hoste.

Smrčko malo me nema, a slika ko u priči, lijepi primjerci, šutiš i povećavaš zbirku
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2010 u 21:19
Koraljni grebenčić-parkin koraljnih zvončikaSmile




Na vrh
Perla View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 22 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1296
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Perla Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2010 u 21:42
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:





Hajde priznaj, gdje si ovo nabavila i kako se ovaj kultivar zove?
Da li su tvoje heuchere na suncu?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2010 u 21:48
Pa Bauhaus na sniženju u pola cijeneSmile
Za ime ne znam, ali evo slike kupljenih u proljeće. Pa je to jedna od ovih.








Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2010 u 21:49




Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2010 u 21:49
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Rujan 2010 u 21:53
Jesu na suncu su većim dijelom dana od jutra do kasno poslijepodne. Ali klima je u mom vrtu gorska i noću je vlaga. Moguće da im to paše.
Ali vidi ti kako je bila mala prošlogodišnja koju sam na jesen dobila od Bake BeeHug i posadila.
Moja koraljna zvončika preživjela od prošle godine, veličine nokta. A to su pravi gladijatori u borbi protiv zimeHug


Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2010 u 09:31
Ove sam ih godine i ja kupila po smiješnoj cijeni - 5 kn!!! Imala sam doma nekoliko  i krasne su mi, pa sam odmah kupila sve koje su imali po toj cijeni i dio darovala sveki, prijateljicama a dio zasadila. Jako lijepo napreduju.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 30>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.