Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mamin grunt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mamin grunt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 38>
Korisnik
Poruka
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 18:33
Originalno poslano od člana Mamaa Mamaa napisao:

Hoya- ...mi smo sve prolupale, hoćemo što prije, što više i na kraju sve kukamo, i cvilimo ...al smo sretne
 
 
Ma ko je prolupaosmile104, ko kuka smile46, ... mi smo samo sretne smile213smile213smile213(Ja sam ova prva ... hi, hi, hi ...)
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 19:51
kao što se vidi iz priloženog ja nikak stići...na vrtu je napravljeno samo 6 gredica- ostaje još barem 2/3 vrta za obraditi još jučerCryCryCry - jedino što napreduje ko mutavo je travuljaga i gamad od puževaAngryAngry
 
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 19:56
cvjetnjak je kompletno pljevljen već tri puta...i trebalo bi 4x pod hitno:
sve mi je obraslo i sve me sramEmbarrassed
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 21:07
Originalno poslano od člana Mamaa Mamaa napisao:

kao što se vidi iz priloženog ja nikak stići...na vrtu je napravljeno samo 6 gredica- ostaje još barem 2/3 vrta za obraditi još jučerCryCryCry - jedino što napreduje ko mutavo je travuljaga i gamad od puževaAngryAngry
 
S ovim slikama si me totalno zbunila.....vidim cestu, vidim 2 kanala - uzduž i poprek, a mislila sam da imaš kanal duž svoga grunta, sa lijeve strane gledano od ceste...... gdje je tu sad kuća? Ako imaš dva kanala onda ti za borbu sa puževima treba ne samo sve što si nabrojala nego i smile51vrlo brz na okidaču i sa uvijek napunjenom  kuburom LOLLOLLOL
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 21:21
moj grunt ima nekoliko cjelina---jako teško za objasniti..idem napraviti skicu pa ju poslikamWink
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 21:51
 
  
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 22:02
Ja sam imala skroz krivu predođbu..... nekako sam iz slika skužila da je kanal ( onaj koji su čistili) duž tvoga grunta i sa lijeve strane. Most? to ti misliš raditi ili ? Možda je to zbog profesionalne deformacije Big%20smile, ali ja odmah pokušavam smjestit u prostor, orjentacija sjever, cesta, kuća - ulaz u dvorište i td. ......
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 22:05

Prvu cjelinu do pruge nazivam predulazom- iako tu ima jako puno za raditi (broj tri- napraviti kamenjar jer je na tom dijelu stari beton- pa se nemože ništa saditi. Br 4 tu sadim nisku živicu i okolo sadim kineski šaš- teorija suzbij drać draćemLOL- nesmije ići ništa visoko da ne zaklonim vidik na prugu a vizuelno moram odvojiti taj dio od pruge. br 5 je dio gdje treba posaditi cvijeće i urediti, odmah pored zbetonirati stazu). Ispred samog zida kuće treba postaviti ljestve i neku penjačicu posaditi

Ispred kuće su dva dijela- betonirana terasa i travnate brajde.
Sama kuća i te terase su povišene za nivo cca 1.80m od nivoa dvorišta.
Na dvorištu je kolni i manji ulaz, i bunar. bunar se sad mora betonirati uokolo- a plan je napraviti sjenicu- kad? nezna se. treba napraviti stazu od malog ulaza do kućne terase. Ispred nje označeno br. 2 će biti ogroman kamenjar- ali on ćeka staze.
 
Iza kuće će biti terasa br 2- travnata s roštiljem. Tu terasu trebam zatvoriti od pogleda- za to trebam jako puno sadnica jasmina. istovremeno trebam napraviti stepenice za nju i u produžetku vrt na tri etaže za ljekovito i začinsko bilje.
 
Dvorišna zgrada se ruši i raditi će se nova.
 
Dvorište i travnjak su u raskoraku od cca 30cm, trebam napraviti itkop, stepenicu i ostatak zbetonirati za žardnijere za cvijeće-to je br6
onda dolazi kanal preko kojega će se graditi most za vrt.
 
Sam vrt ima također dva nivoa- onaj do potoka je malo niži.
 
Rubove vrta trebam ograditi ukrasnim grmljem i živicom- da me zaštiti od pogleda i da ne gledam -nikuda.
 
Rubove dvorišta bi ogradila uz nasip- grmovima ribizla i ostalih jestivih bobičara.
Maline i kupine imaju svoje mjesto na vrtu.
Cvjetnjak do ceste također moram ograditi nekim ukrasnim grmovima.
A sve skupa trebam oplemeniti cvijećem.
 
Dakle kad velim da kod mene ima mjesta za sve- mislim da vam je sad lakše skužiti o čemu pričamWink
Naravno otvorena sam za sve prijedloge, sugestije i sl- posebno ako ne zahtjevaju financijska ulaganja- jer slijedeći tjedan ide auto na registraciju, a nakon toga peglam karticu da sve to ogradimCryCry
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 22:38
koji nacrti,a planovi tek smile39
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 22:44
kat.rea- recimo da je čošak kuće do pruge i uz travnatu terasu iza kuće na istočnoj strani a rub vrta do glavne ceste na zapadnoj strani. Nikad nisam točnije mjerila ( ovo je prema izlasku i zalasku sunca)ConfusedConfusedConfused
 Da most ćemo graditi sami- moramo podbetonirati nosaće, pa onda drvene grede, drvena ograda....ima posla
 
 
rose---nacrt je bezveze...nimalo ne odgovara mjerilu.. a planovi su grubi...ali fakat za opast u nesvjest kad pomislim na financijeCry
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 22:51
A joj prugu nisam ni skužila.....Planovi su stvarno veliki.... imaš posla do pemzije LOL. Ma znam da si ti hiperaktivka, stiči češ ti to i prije urediti, samo se bojim kada sve urediš da češ se predomisliti i onda sve tumbe okrenuti Wink
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Travanj 2009 u 23:14
uzmi u obzir da sad po novom imam još dva grunta za srediti...moram se sa svojim požuritiWink
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 01:43
Pa i ti imaš pune ruke posla kao i ja. Držim ti palčeve. Dvorište ti je sve ljepše i ljepše. smile99Ja sam odmah uočila prugu. Imam je i ja, te mi nemože promaći.
Špricaju li kemikalijam uz prugu kod vas, zbog korova?Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 13:55
Originalno poslano od člana Mamaa Mamaa napisao:

cvjetnjak je kompletno pljevljen već tri puta...i trebalo bi 4x pod hitno:
sve mi je obraslo i sve me sramEmbarrassed




 E sad sam baš ozbiljna ovo je meni prekrasno svaka čast




 Ali moram dodati idi ženo sij bašču šta ti je za cvijećem nećeš sine od mene dobiti ni krompirića -ti bi u cvijeće uživala a mi da rintamo ko volovi i onda džabe da dobiješLOLLOLLOLLOLLOL
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 14:02
na prvoj slici je predivan grm znam da je to cvijeće prelijepo moja majka ima raznih boja
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 22:17
Originalno poslano od člana Mamaa Mamaa napisao:

uzmi u obzir da sad po novom imam još dva grunta za srediti...moram se sa svojim požuritiWink
Šta postaješ veleposjednicaBig%20smile?
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 09:07
Niho draga- moj vrt hvala bogu opskrbi mene za skoro cijelu sezonu..sve osim krumpiraCryCry, zato ti meni samo cvijeće dajSmile
 
 
Inaja, na prvoj slici je grm vučike (vučji zub ili lupinus), i zaista ga ima u nekoliko boja- bijela, roza, žuta, plava, crvena. To je cvijeće naših baka- one su ga obavezno na vrtove sadile- mislim da tjera bube iz luka i kupusnjača.
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 11:08
Mamaa, koliko ti posla tu imaš, ali neka ,rezultati su vidljivi
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 11:30
Oko moje zlatno biće i krompira smile120
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 12:47
Puno, puno posla naša Mama ima... Uh, zaista treba sve to stići i riješiti! Bravo za trud, volju, snagu i ljubav!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 38>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.