Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Echeveria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Echeveria

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 52>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2011 u 20:57
ma kako bih mogla proći, a da im se ne divim i ne pohvalim ih? Wink samo mi je žao što sam svoje morala pospremiti
ova crna mi je već dugo prelijepa, a nikako naletiti na nju smile48ljetos sam piknula neke koje su bile višak i odnijela u ivanić na kavu jer nemam više kamo sa svim tim teglama, stvarno se brzo šire

Pinus pa čuvarkuće ni nemoj unositi u kuću..njima to stvarno nije potrebno, a po zimi su još ljepše Smile
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2011 u 09:50

Molim stručnjake za pomoć  smile143.
Nakon kaj sam echeverie unesla unutra u toplije (tu su prezimile i prošle godine) primjetila sam na njima crne uši i bijele mušice  Angry.
Kak da se toga riješim?
U teglama su sa drugim sukulentima pa se bojim da budu se brzo proširile na sve  Unhappy.
Ako ih posipam sa Neopitroidom (to imam doma), kak da poslije taj bijeli prašak skinem sa njih? Ne mogu ih tuširati.
Ako je moguće , molim što brže odgovore i učinkovito rješenje dok sve nije otišlo kvragu  Cry.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2011 u 10:57
Jučer sam napisala na Otočicinoj temi da može neopitroid,ima za kupiti i tekući,pa možeš s njim i zaliti i pošpricati.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2011 u 11:09

Ako nemaš doma ništa za špricati, za prvu pomoć posipaj cimetom. Poslije ga možeš otpuhati. Wink
(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2011 u 13:19

Hvala na savjetima.
smile79
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2011 u 14:47
samo nemoj sa biokilom - ja sam im tako oštetila listove, nisam znala da je on tako jak

a problem sa ušima sam i ja imala, na sukulentima i probala sam sa pitrodidom, ali nije bilo nekog efikasnog učinka, kratko vrijeme ih ne bi bilo, ali ne zadugo

dok ovo proljeće nisam špricala /zalila sa boxerom, mislim da se tako zvao taj insekticid


Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2011 u 20:56

ja imam na moje dvije echeverie neke točice ,neznam što je,pokušavala sam prstom obrisat al ne idu ća...šta bi to moglo biti

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2011 u 21:33
vjerovatno neko oštećenje... možda od kapi kiše/vode, neka ogrebotina...
ako se ne skida brisanjem sigurno nije neka gamad
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2011 u 15:07
evo ja sam si nekidan kupila ovu samo sad moram pazit sa zalijevanjem da ju ne upropastim kao prethodnu smile157
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2011 u 08:53
e. nona lijepa je, sa zalijevanjem je lako - bolje jako rijetko nego češće, ona će se lakše oporaviti ako je zaboraviš zaliti, nego ako joj daš previše vode, onda istruli i nema pomoći
i obavezno na svijetlo mjesto, da se ne izduži previše i ne izgubi formu, a ako ti otpadne koji listić, samo ga položi na zemljicu sastrane, ili u neki drugi pitar i s vremenom će se na kraju lista početi formirati mala echeveria

sretno
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2011 u 10:11
hvala natalija na savjetu smile78
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2011 u 02:58
Lijepe su vam echeverie...Meni se jako sviđaju ti sukulenti zbog svoje raznolikosti..Neki sam ih dan slikavala pa eto malo slika...
 
 
 
 
 
 
 
sutra je novi dan
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2011 u 04:55
Cure, prekrasne su vam!

smile57
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2011 u 21:15
jako su lijepe!
moje su narasle jako:)
 
prije
 
poslije
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2011 u 21:22

čitala sam puno svakakvih savjeta o njihovom pelcanju i iz osobnog iskustva mogu reci da mi puno prije nove echeverije 'niknu' iz samo polegnutog lista na zemlju nego ukopanog u zemlju. Ova je izrasla za 4tjedna

 
a za ovu 5mjeseci (malo je loša slika)
 
 
mozda sam nešto krivo radila..?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 08:38
Nisi draga moja, kod mene se često dogodi da neki listić, koji sam padne na zemlju bude zakorjenjen i to je baš čudesno. Slatki su ti ovi skupni, pomješani u posudi.
 
Jagoda pored svega što sam kod tebe vidjela sukulenti su dio, koji me uvijek očara, posebni su i tako lijepi.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 13:20
Prekrasni su ti Jagoda. I tvoji Kikach su lijepi.
Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 13:25
Jagoda, super su ti, posebno ona mala dlakavica i ona prva, crvenog obruba. Takve jos nisam vidjela.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2011 u 13:26
obožavam slikice prije i poslije pogotovo kada se vidi ovako velik napredak Thumbs%20Up

Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2011 u 07:08

I ja volim te sa "napretkom". A sukulenti su bas super da pokazu taj napredak, brzo i fino!

Bi li netko znao identificirati ovo moje, po cvijetu ne bih rekla da je echeveria, a sta je?
Uploaded with ImageShack.us
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 52>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.