Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gorski vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gorski vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 58>
Korisnik
Poruka
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 06:39

Natally, evo i mene u nedjeljno jutro k tebi. Razvedrio me pogled na amarilis, jaglace i begonijicu !

"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 11:03
Kutak sa begonijom, amarilisom ,jaglacem i sukulentama je pravi mali rascvitani kutak i prelijep jesmile64Gledam tvoje olijandre kako dobro izgledaju,a ja ih stavim samo u vodu i od 20-tak možda jedan se ožili,a sada ću i ja sa njima u zemljuWink
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 11:15
Begonijica je preslatka. Za aloju ne brini, ja takvu drćim vani i bila je na većim minusima - do  - 6, u jednom zaštićenom kutu dvorišta, ali i tu je ledara.
Olendri ti se dobro drže. Ja zakorjenjujem tako da ih ipak stavim prije u vodu i to u prozirnu teglicu ili vazu, baš mi se jedan za Korijenka šarenog lišća bez problema zakorjenio, u kući naravno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 11:21
Sviđa mi se ovaj kontrast - u kući šareno i rascvjetano, a vani bjelina.

Oleandere treba staviti u vodu da se ožile, treba im dvadesetak dana. Ako se u vodu stavi komadić ugljena, onda ni vodu ne treba mijenjati, neće se usmrditi.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2011 u 17:59
Ovaj tri na komodi je odličan. Clap
Što se aloe tiće mislim da joj je bolj gdje nije prevruće, a normalno je da joj malo listova požuti kod zakorjenjivanja. na proljeće je stavi na sunce i krenut će ona.
život je more
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2011 u 19:52
Prekrasna boja amarilisa.
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 21:10
Dok ja lutam okolo, gosti dođoše i odoše....Embarrassed

Baka
, Fany54, moon , Anaida - moram staviti miks: malo cvijeća, malo snijega. S obzirom da je tema vrt, moram ga slikati pa kakav god on bio.

Mira021 , OTOK - stavila sam dio oleandara u vodu, dio u zemlju i trenutni zaključak je da mi bolje izgledaju ovi u zemlji.. Vidjet ćemo u konačnici što će biti, obavjestit ću vas o uspješnosti...

Triša, Lantana , Otok - hvala vam na savjetima, upamtit ću ih...

nuna - i meni se sviđa, no kupila sam ga pod drugom bojom. Toliko o točnosti podataka na pakiranjima...


A u vrtu prije par minuta - lijepo tiho pada snijeg, nekako me asocira na Božić



Sve slike u zadnje vrijeme slikane u mom vrtu izgledaju slično (drugačije i ne može biti u zimsko doba u gorju), no ne mogu otići, a da vam ga ne pokažem....Wink
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 21:11
kako je romantično, rado bih uživala u ovakvoj atmosferiSmile
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2011 u 21:38
Draga Retriver Sara, atmosfera je i dalje romantična. Ja bi za promjenu htjela malo cvijeća u vrtu, dosadila mi romantika.Wink

Kad već u vrtu ništa ne cvate, stavila sam sinoć  jaglace van, pa vam šaljem cvjetni pozdrav..






Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2011 u 21:41
Odlična slika jaglaca na snijeguTongue
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2011 u 21:47
Stavila sam ih sinoć van, no morat ću ih vratiti unutra jer se bojim da će se uništiti. Bilo bi mi žao, jer nakon što ocvatu namjeravam ih posaditi u vrt.

Tongue
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2011 u 21:52
dobro je rekla Sara, u tebe je baš romantično! prelijepi su ovi ovako ušećereni jaglaci!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2011 u 06:13
Nataly, i kod nas je još dosta hladno a sigurno je kod tebe još i hladnije.. Btw. i ja imam pacifiku (dar Lantane) i meni je dvije zime prezimila, nadam se da će i tvoja.. Inače se sve nadzemno osuši zimi i onda (meni je već sada počela) potjera mlade izdanke iz korijena.. Vidjela sam da si nekog pitala o njoj, kako prezimljava...
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2011 u 12:41
vrt spava sem jaglaca
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2011 u 13:43
Antonija, nasmješila sam se na izraz - ušećereni jaglaci. Kako vam padnu na pamet takvi izrazi... Odmah me podsjetilo na rečenicu od Bake: idem se omaćucihisati (ili tako nekako, čak ne mogu ni zapamtiti taj izraz)

Anaida - svaka čast na informaciji za Pacifiku. Znači da se ne brinem, nije još sve izgubljeno...

Gioiaa - moram te ispraviti, tj. nadodati tvoju rečenicu. Vrt spava sem jaglaca i koka (koke mi ukrasile listove od jaglaca, sad su listovi nazubljeni). Sve se odigralo nedavno dok nije bilo snijega i dok su koke šetale po dvorištu. Maćuhice u vazi su još gore prošle, čini mi se da se neće ni oporaviti. Embarrassed Znači opet ću se morati omaćuhi.......

Cure Hug
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2011 u 13:47
Moja pacifička je ovu godinu posađena, dobro je napredovala ali nikad nije procvjetala. Kad sam vidjela stanje nakon prvog mraza u jesen, sam ju izvadila iz zemlje. Jedna je tu u plasteniku ( koji se ne usudim otvoriti i nemam pojma što je s njom).

A jednu sam dala tu u Rijeci, da bar netko spasi ako kod mene propadnu. A kod te osobe je njena ( ne ova moja, neka druga) propala, iako je bilo normalnije da joj ovdje paše.

Anaida,je li kod tebe cvjetala ?Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2011 u 14:06
Bravo Smrcko, to sam zaboravila pitati Anaidu.
Mislim da mi je Horti rekla da je njoj jednu godinu uspjela procvasti, zato sam i išla u njenu temu pitati savjet. Ali sad s nestrpljenjem očekujem Anaidin odgovor.

Smrcko, kad kažeš da si je ovu godinu posadila, nije mi baš jasno. Posadila si je 2010., je li tako? Možda se do jeseni nije zakorjenila?

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2011 u 14:18
Da upravu siWink, još sam u prošloj godini borim se protiv godina.LOL

Je zakorjenila se, narasla ( za moje uvjete mi je bila komadWink), ali cvjeta nije bilo.
Mislim da postoji i više vrsta pacifičkih, ali nisam sigurnaEmbarrassed

Mislim da Horti i Anaida, imaju bolje uvjete ( vidim po bujnosti i veličini biljaka). Mislm da su i tvoji ljetnji uvjeti bolji nego kod mene, bar za te neke osjetljivije vrste . Možda kod tebe bude bolje napredovalaSmile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2011 u 15:17
jel ima snijega kod tebe, kod mene malo vani 0 smrznuto ja se grijem i malo setam vrtovima smile78
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2011 u 20:43
Smrcko - Horti i Anaida imaju sigurno bolje uvjete nego mi, no ipak su nam bolje "mjerilo" nego cure iz morskih krajeva. Ja možda imam malo bolje uvjete od uvjeta u tvom vrtu, jer sam na cca 50 m nižoj nadmorskoj visini, ali razlike su minimalne

Enrikova nona - kod mene ti ima snijega kao na zadnjoj noćnoj slici. Temperatura je danas oko podne bila -5°C.

Kad je već Smrcko napisla rečenicu o boljim uvjetima (mada pričamo o istom kraju), stavit ću dvije slike iz Ravne Gore. To je također Gorski kotar ali temperatura je par stupnjeva niža nego kod mene i snijega ima do 10-ak cm više. To ne spada u moj vrt, ali je slika iz sestrinog dvorišta pa "smijem" prisvojiti - neće se ljutiti...





Tongue

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 58>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.