Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - palcica - kolači, torte
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


palcica - kolači, torte

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 29>
Korisnik
Poruka
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 12:18
e eto to toliko za sada
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Cikas View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 20 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 499
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cikas Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 15:20
sarajka - svaka čast!
Palčice - kupujem suvi kvasac 1/2 kg pakovanje, tako da uvik ima kad mi padne na pamet.
Bit će valjda i recept za okruglice od kruha!
Baška Voda
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 09:46

Palčica jesi ovo pravila one češke knedle?

I ja sam prošli vikend htjela raditi njih, ali onda sam napravila od starog kruha neke mislim da su se zvale bavarske knedle.

Ovaj tvoj ručak  izgleda oooodlično...

 

P.S. pa koliko vas to ima za stolom? Išla sam brojati onu hrpetinu šnicli koje si radila.LOL

Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 11:20
Ručak od Palčice je božanstven.Moja mama one knedle zove semiš knedle.Smile
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 16:19
Koja si ti maherica za slatko i slano! Moram malo pogledati u drugom forumu sve tvoje recepte Smile
Svaka čast za sve viđeno od tvojih recepata a tek da ih sve isprobam...imala bih 150 kgLOL

Rijeka

Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 16:17

Može mi netko napisati gdje je točno postupak i recept za buhtle koje svi tako hvalite.
Hvala !
 
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 16:33
Originalno poslano od člana Anastazija_ Anastazija_ napisao:


Može mi netko napisati gdje je točno postupak i recept za buhtle koje svi tako hvalite.
Hvala !
 


Buhtle s Nutellom,str.4, recept i slike postupka.Smile
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 17:53
Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Palčica jesi ovo pravila one češke knedle?


I ja sam prošli vikend htjela raditi njih, ali onda sam napravila od starog kruha neke mislim da su se zvale bavarske knedle.


Ovaj tvoj ručak  izgleda oooodlično...


 


P.S. pa koliko vas to ima za stolom? Išla sam brojati onu hrpetinu šnicli koje si radila.[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley36.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="LOL" />




jooooooooooj kako sam se nasmijala .... ti si išla brojit komade mojih šnicela :D

za stolom nas ima 4-vero; 2 muš.,2 žen.

muškići su gurmani ... uuuuu, a mi dvi još veće gurmanke.. hehehhe
hvala ti...knedle su iz moje glave, češke nisu...al jednostavne su skroz za napravit...napišem recept <3
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 17:54
Maris i MiraK hvala
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 17:59
Tortelini punjeni feta sirom

tijesto sam umijesila navečer
40 dag brašna
4 cijela jaja
4 juš žl vode
2 juš žlice ulja
soli


tijesto dobro mijesi, bit će tvrdo, altreba se trudit...umotat ga u prozirnu foliju i spremit u frižider do ujutru


ujutru izgleda baš lijepo glatko



pripremi nadjev za punjenje tortelina

užbati 2 cijela jaja, 2 žumanjka, posoli, izmješaj u to 400 g feta sira i malo izribaj parmezana
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 18:05


tijesto prvo malo izvaljaj valjkom da može u mašinicu za tijesto




ja ga prvo valjam na br 1, pa postepeno sve do broja 5 dok nije skroz tanko...



nareži tijesto na 6cm x 6cm i na sredinu stavi malo nadjeva..



krajeve premaži bjelanjkom koji ti je pretekao od nadjeva i spajaš tortelin u trokut pa 2 krajička zaobli i spoji da dobiješ tortelinić

napravljene suši par sati na zraku


ja stavila na balkonsku stolicu da se suše jer je rupičasta

Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 18:07
Sad sam ih zamrzla jer ću ih kuhat u petak u umaku sa tri vrste sira, bude recept u petak i prezentacija jela
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2012 u 19:57
ma kako dobro izgledajune mogu dočekat petak, super za debljanje i kad ih gledam 
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 09:10
Evo, i ja ne mogu dočekati petak!!! Smile
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 10:00
Pozz curke...evo sad imam malo vrimena .. pa sam prolistala malo opet svoju temu...
uuuuuuu koliko torti u naše Sarajke ... divne su ti...al mislim da nisu to torte napravljene po mojim receptima ili po preporučenih od mene recepata....

Cure ja bih volila kad bi tu stavile (u moju temu) samo fotke slastica i delicija koje ste napravile isključivo po mom receptu ili po onom kojeg vam ja preporučim...
Čisto da se uvjerimo jeste zadovoljne i kako vam je ispalo to jelo...i naravno komentare pozitivne ili negativne...

LP iz sunčane Dalmacije
sutra stižu tortelini u umaku sa tri vrste sira

[IMG]smileys/smiley2.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/emot63.gif" align="middle" />
Na vrh
palcica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 687
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje palcica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 10:02
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 10:23
Ajme Palčice kada sam vidjela Sarajkine torte, ja sam mislila da sam te pogrešno razumjela, pa nisam ništa htjela komentirati. Approve 
 
Budući da je ovo tvoja tema,ja sam mislila da ćeš samo ti stavljati slike svojih recepata, ali ako ti želiš da i mi stavljamo slike tvojih isprobanih recepata onda još bolje. Smile
 
I da, jedva čekam da staviš recept za torteline. smile50
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 11:29
Ja sam shvatila da ovdje smijemo stavljati samo ono što napravimo od Palčićinih recepata,poštujući time njenu temu.I to mi je ok,sve ostalo bi trebalo ići pod recepteTongueEvo npr,ja sam danas umijesila tijesto za torteline(recept od Palčice),sutra ih radim ali vjerojatno s drugim umakom jer Palčica nije stavila svogEmbarrassedTijesto je lako za napraviti i čini mi seThumbs%20Up.










.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 12:33
Originalno poslano od člana maris40 maris40 napisao:

Ja sam shvatila da ovdje smijemo stavljati samo ono što napravimo od Palčićinih recepata,poštujući time njenu temu.I to mi je ok,sve ostalo bi trebalo ići pod recepte.TongueEvo npr,ja sam danas umijesila tijesto za torteline(recept od Palčice),sutra ih radim ali vjerojatno s drugim umakom jer Palčica još nije stavila recept svog.EmbarrassedTijesto je lako za napraviti i čini mi seThumbs%20Up.Palčice,pratim te u stopu.Wink
 
Dobro je, jer sam i ja mislila da sam pogrešno shvatila, ali izgleda da i nismo. Wink
 
Eto, baš me interesira kakvi će tebi ispasti. Budeš na poslikala svoje? Smile









.
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 14:26
Naravno stavim slikice,(tijesto je sada u frižideru do sutra umotano u foliju) ,samo me brine kako ću ih sfrkati u torteline,to mi se čini prava umjetnost.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 29>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.