Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aloa Vera
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aloa Vera

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 46>
Korisnik
Poruka
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2009 u 18:51
-Evo danas sam kupila jedan vrlo sumnjiv primjerak znaću za par dana dali je zdrava jer nema puno žilica samo neke male naznake ali šta je tu je vidjeću.
Stern%20Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
snješka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje snješka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 20:59
Bok ljudi!

Imam problem: radi se o aloe arborescens koju imam oko 6 mjeseci i u zadnje vrijeme sam primijetila da su se listići počeli sušiti na vrhovima i savijati prema unutra. Istovremeno niču dvije nove mladice visine 5cm.

Zalijevam je vrlo malo jedanput do dva puta tjedno, a nalazi se na zapadnoj strani u staklom ograđenom balkonu, ne previše na suncu.

Zanima me što pogrešno radim i da li ove mladice mogu presaditi, te kada?
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 21:42
Snjeska..ovdje ce se javiti neko ko ima vise iskustva s Aloa Vera..ja bih ti samo savjetovala da je nezaljevas tako cesto...ona treba odmarati u ovom periodu (tj.tokom zime) kao i kaktusi...mozda nekad s vremena na vrijeme ako bas hoces Smile... A sto se tice mladica,mozes ih presaditi tako sto ces gledati da od biljke majke odvojis malo zila i za njih..ja to obicno radim na proljece ali u slucajevima kad biljka propada,tada treba spasavati mladice bez obzira na vremenski period...Pokusaj da je na zaljevas p ces vidjeti sta ce biti...a mozda je to i normalno kod nje s obzirom da joj sad snagu oduzimaju mladice...nadam se da ce ti se javiti neko s vise iskustva EmbarrassedBig%20smile!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2009 u 22:45

Jako sam zadovoljna s ovom mojom Aloe...ove godine je narasla vise nego prethodnih godina..imam samo jedan problem...neznam kako odvojiti mlade od nje,prosle godine nisam uspjela..ali vidim da ih sad ima jos vise...ili trebam tako i ostaviti?? Hvala unaprijed! Tongue

 
 
 
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 11:40
Da ti iskreno kažem ja bi nju presadila jer ja tako mlade odvajam tokom presađivanja, a kad je oslobodiš i od nekoliko mladi bude čak i krupnija, pa sad ti lutkice odlučismile95
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 12:40
Originalno poslano od člana snješka snješka napisao:

Bok ljudi!

Imam problem: radi se o aloe arborescens koju imam oko 6 mjeseci i u zadnje vrijeme sam primijetila da su se listići počeli sušiti na vrhovima i savijati prema unutra. Istovremeno niču dvije nove mladice visine 5cm.

Zalijevam je vrlo malo jedanput do dva puta tjedno, a nalazi se na zapadnoj strani u staklom ograđenom balkonu, ne previše na suncu.

Zanima me što pogrešno radim i da li ove mladice mogu presaditi, te kada?
To je previše zalijevanja za aloju, zimi.Ja moje nisam nego 1-2 puta ,sasvim malo zalila, tijekom cijele zime.Aloe veru nisam nijednom.Aloje imaju zalihe vode u sebi i višak im može samo škoditi.Tek kad ih iznesem vani na sunce počet ću ih po malo zalijevati.
Kod Aloe arborescens prirodno se vrhovi listova savijaju prema unutra.
Osim toga ona raste dosta "razbarušeno" sa puno mladih koje i same počinju praviti stabalce i imati svoje mlade.Nije ih potrebno rasađivati osim ako ne želiš imati više pitara ili ako se baš stvorila šuma u jednom pitaru.
Kod presađivanja nije neophodno da odvojene biljčice imaju žile.Jednostavno ih odvoji od mame biljke pa ako nema žila pusti dan-dva da rana posuši.Ovo je važno radi bakterija truljenja koje bi se mogle razviti na vlažnom rezu.Nakon toga ih  posadi u pitar sa dobrom drenažom i pjeskovitom zemljom, obavezno bez podloška.Primit će se sigurno ali pričekaj sa presađivanjem da još malo zatopli.Smile
 
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 19:08
Fermina, uvijek nešto korisno, ja ih rijetko zaljevam, ali sada ću ih još rijeđe, kad tebe čujem.
 
Dzo otrgni mladice i upikni u zemlju, moje su vani i ja tako napravim i mislim da su se sve ukorijenile.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2009 u 23:39
Hvala, Triša.Embarrassed
Obožavam aloje, naročito one ljekovite.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2009 u 20:50
... ja pak mislim da sam premalo zaljevala svoje alojice bebice po zimi... jedno 1-2 x mjesečno.... listovi su na nekim djelovima kao da ih je netko stisnuo do kraja prstima i kao da je sav gel nestao, samo suha sljepljenja koža.... i tako na nekim djelovima lista.... sad sam ih stavila van i zaljala i čini mi se da se oporavljaju pooolako...
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2009 u 23:38
Ne vjerujem da je to od manjka vode.
Ne znam, jedino ako se radi o grijanom prostoru, pogotovo centralnom.Tada imaju "ljetne" uvjete pa vjerojatno i potrebu za više vode.

Moje su bile na prohladnom, da ne kažem hladnom, mjestu pa im je pokoji list pocrnio i sagnjio.Da sam zalijevala bilo bi još gore.
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2009 u 12:22
Moja aloja se nalazila jedna velika u ledenoj sobi . I sve bilo uredu dok nije ugrijalo malo. Ja se napravim pametna i pošpricam je malo  samo da se cijedi niz nju da je malo zalije i znate šta nemam je više ni truna. Sva se skupila i istruhla ,šokirala sam se. E sad imam druge koje držim u kuhinji na prozoru i njih malo zalijem i ove su super. Znači mi svi neku svoju biljku moramo rizikovati i ispitati  šta joj odgovara , a šta ne, jer možemo primiti normalno savijet jedni od drugi ali ja neznam gdje se tačno drži čija biljka da bi mogli pomoći. Meni i dan danas treba svačiji savijet ali ja moram rizikovati sama što sam i uradila da vidim šta dobiti poslije.i što bi svakom i savijetovalasmile134
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2009 u 13:01
Originalno poslano od člana niho niho napisao:

Ja se napravim pametna i pošpricam je malo  samo da se cijedi niz nju da je malo zalije i znate šta nemam je više ni truna. Sva se skupila i istruhla...
 
 
Ovo sam jednom uradila i ja i dan poslije sam imala sta i vidjeti...nestala!!! Licno iskustvo je uvijek najbolje WinkTongue!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2009 u 13:16
ma znam ja bolan šta kažem, dok se sam ne opečeš neznaš kako bolismile96
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2009 u 16:09
...bile su u grijanom prostoru cijelu zmu i sad pred proljeće se to desilo..... a ne znam šta da kažem.... sa tim kaktusima i alojama zaista nemam sreće.... mislim imam je onako - polovično :((( .... ostalo bilje mi raste i prima se bez beda.... čak me frendice zovu da moja ruka sadi.... al aloje....Ouch
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2009 u 22:27
griva ne sekiraj se, sigurna sam da te zeleni prstići jako dobro služe i za aloe
ali isto tako sam sigurna da se i previše trudiš oko njih...
lipo ti njih zanemari pa da vidiš kako će se boriti za pažnju
moje iskustvo je - ne grijani prostor zimi,
- ne jako sunce ljeti - dosta svjetlosti definitivno trebaju, ali ne direktne sunčeve da ih prži, iako neki spominju da njihove baš tako žive, moje na jakom msuncu izgube lijepu zelenu boju , a list im bude tamnocrven, skoro smeđi i promjeni oblik...
- i malo vode, tek tu i tamo (ljeti ipak češće nego zimi)

eto, tako moje funkcioniraju - ili su na mene - ni ja ne volim prženje na suncu ljeti pa i njima smeta

a, uostalom, ako bi nešto i krenulo po zlu, ima nas još sa aloama pa će te valjda dopasti koja za popravnismile184


Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2009 u 22:34
ima li dobrovoljaca da mi pošalju jedno aloju bilo koje vrste sve koje sam vidjela vaše mi se sviđaju i ja bi rado jednu
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 11:12
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

griva ne sekiraj se, sigurna sam da te zeleni prstići jako dobro služe i za aloe
ali isto tako sam sigurna da se i previše trudiš oko njih...
lipo ti njih zanemari pa da vidiš kako će se boriti za pažnju
moje iskustvo je - ne grijani prostor zimi,
- ne jako sunce ljeti - dosta svjetlosti definitivno trebaju, ali ne direktne sunčeve da ih prži, iako neki spominju da njihove baš tako žive, moje na jakom msuncu izgube lijepu zelenu boju , a list im bude tamnocrven, skoro smeđi i promjeni oblik...
- i malo vode, tek tu i tamo (ljeti ipak češće nego zimi)

eto, tako moje funkcioniraju - ili su na mene - ni ja ne volim prženje na suncu ljeti pa i njima smeta

a, uostalom, ako bi nešto i krenulo po zlu, ima nas još sa aloama pa će te valjda dopasti koja za popravnismile184





natalija definitivno ima istine u tvojim riječima !!... toliko titram nad njima da ne odem spavati ako ih nisam na tren pogledala taj dan.... a ostalo zasadim i pustim.... razmazila sam ih male beštije!!!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 14:57
inaja pošalji mi adresu 
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2009 u 10:42
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

griva ne sekiraj se, sigurna sam da te zeleni prstići jako dobro služe i za aloe
ali isto tako sam sigurna da se i previše trudiš oko njih...
lipo ti njih zanemari pa da vidiš kako će se boriti za pažnju
moje iskustvo je - ne grijani prostor zimi,
- ne jako sunce ljeti - dosta svjetlosti definitivno trebaju, ali ne direktne sunčeve da ih prži, iako neki spominju da njihove baš tako žive, moje na jakom msuncu izgube lijepu zelenu boju , a list im bude tamnocrven, skoro smeđi i promjeni oblik...
- i malo vode, tek tu i tamo (ljeti ipak češće nego zimi)

eto, tako moje funkcioniraju - ili su na mene - ni ja ne volim prženje na suncu ljeti pa i njima smeta

a, uostalom, ako bi nešto i krenulo po zlu, ima nas još sa aloama pa će te valjda dopasti koja za popravnismile184
 
Imam aloja ko u priči i potpisujem sve ovo što kaže natalija OSIM "ne jako sunce".
Probaj, natalija, "žrtvovati" jednu aloju i stavi je na jako sunce.
U početku će se stvarno dogoditi to što kažeš:izgubit će lijepu zelenu boju,list će potamniti...Ali to je samo faza prilagodbe i traje neko vrijeme(vidjet ću ove godine točno koliko ).
Alojama je sunce njihovo prirodno okruženje a ako želimo imati aloju nježno zelene boje i nježnu biljku, krhku i lomljivu možemo je držati u hladu.
Ja sam svoje već sve iznijela vani na sunce i, da, promijenile su boju.
Slikat ću.A slikat ću i kroz koje veijeme kad im se zelena boja vrati.

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2009 u 14:24
Baš sam se nasmijala tvom odgovoru Fermina, jer i moje se prže - doslovce na sunce, barem nekoliko vrsta, jedina nova mi je ferox, ali i ona će na sunce, mislim da se one dosta prilagođuju uvjetima, pa tako i onima koje netko ima. Čak se bavim mišlju da im vani napravim jedan zaklonjen prostor i da ih stavim direktno u zemlju sve i pustim cjelu zimu vani. Moje su sve preživjele -5 koliko je bilo ove zime, samo su bile pod staklom, koliko može biti ispod stakla možda stupanj manje.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.