Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - wiz povrtnjak u malom
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


wiz povrtnjak u malom

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 68>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2012 u 23:20
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Eto sad si me uplašila Postolovko... [IMG]smileys/smiley36.gif" align="middle" /> [IMG]smileys/smiley5.gif" align="middle" />

stoo
samo se nasalila koliko su crvene jabuke reko ko krv hhhhh.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2012 u 23:22
Ma znam da se šališ..samo te malo zezam..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2012 u 23:28
Nego društvo ajmo za sve po jedan zdravi jogurt za

Laku noć !

Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2012 u 23:29
nema vam Fikija pa po mojim ledjima da puca jel ?
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2012 u 23:32
Ma jooooook draga! Ne smije se tući..
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2012 u 23:35
Pustolovko, Wiz idem ja.. Laku noć curke!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2012 u 00:21
laku noooć cure Baby

 

Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 22:07
anabistrica moja, kak si mi kaj, već se mismo gugo ćule, kak je bilo na kavici?Smile...nisam uspijela doći nažalost..nego ta ledarica, jma li neki drugi naziv, il imaš sliku da vidim, baš me zanima..
[/QUOTE]
 
Sad vidim da ste naslagali pet stranica od moje zadnje posjete tebi. Bome sam se nagledala voća i povrća, kod tebe pravo bogatstvo. Trebala si reći da bacaš jabuke, bi ja dokurila po njih jer su meni ove godine stradale od majskog mraza.
A povrće, ostala sam bez teksta. S čim ti to gnojiš i kada - u jesen ili proljeće?
Za ledericu ti ne znam drugi naziv, samo se sjećam da je imala smečkastu kožu i malo ko samtastu. Te su jabuke imali nekad tu po Zagorju, a sad in nigdje ne vidim.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 23:30
anabistrica..pozdrafček prije... pa ostaloWink
povrtnjak u jesen posipa mm sa vapnom, a na proljeće pognojimo prirodnim gnojem od bilja i tokom zime sakupljam ljuske od jaja koje izmrvim i posipam u jamicu prije sadnje.Svaki tjedan gnojim biljnim gnoivom kad je sve presađeno, rajčice dodatno špricam mlijekom, isto tako tikvicei krastavce.Nečeš mi vjerovati al taj urod je produkt vikend brige i njege, kroz tjedan me nema nikako.Valjda imam sreće jer se subotu i nedjelju mm i ja doslovno ubijemo od rada.
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 14:51
pozdrav vam, zanima me sta je vapno ?
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 19:04

Vapno je drugim riječima kreč, a dobije se iz kamena vapnenca.

Vapno koje kupujemo je u prahu i pakirano je u vreče na kojima piše gašeno vapno. Dobro ga je posipati po glinenoj zemlji radi rahljenja.

 

 

Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 19:09
Originalno poslano od člana wizardica wizardica napisao:

anabistrica..pozdrafček prije pa ostaloWink
povrtnjak u jesen posipa mm sa vapnom, a na proljeće pognojimo prirodnim gnojem od bilja i tokom zime sakupljam ljuske od jaja koje izmrvim i posipam u jamicu prije sadnje.Svaki tjedan gnojim biljnim gnoivom kad je sve presađeno, rajčice dodatno špricam mlijekom, isto tako tikvicei krastavce.Nečeš mi vjerovati al taj urod je produkt vikend brige i njege, kroz tjedan me nema nikako.Valjda imam sreće jer se subotu i nedjelju mm i ja doslovno ubijemo od rada.
 
Drugim riječima, koristiš samo kompost. Probala sam i ja to ali mi je svo povrće bilo jadno i nikakvo pa koristim stajski gnoj. Radim ja kompost i dalje pa i njega stavim u vrt.
Ubijala sam se i ja dugo vikendima pa sam mislila bit će lakše kad odem u penziju jer ću tu biti svaki dan (mm još radi). Sad se ubijam svaki dan LOL
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 20:00
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:





Vapno je drugim riječima kreč, a dobije se iz kamena vapnenca.

Vapno koje kupujemo je u prahu i pakirano je u vreče na kojima piše gašeno vapno. Dobro ga je posipati po glinenoj zemlji radi rahljenja.

 

 


hvala na objasnjenju,ja sam bila ubijedjena d aje vapno-pepeo od drva pa htjela pred mrak ici "vas"pepeo razbacat po basti,srecom bi mi mrsko
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 22:59
Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

pozdrav vam, zanima me sta je vapno ?
 
..kao što je rekla anabistrica...ali vapno je bogato kalcijem i hrani zemlju(gnoji)
AGRO PORTAL PIŠE--Kalcij u tlu ima vrlo važnu ulogu, kako kao biogeni element, tako i kao element koji regulira fizikalne, kemijske i biološke procese tla. Stoga kalcij predstavlja izuzetno važan element, budući da:
a) smanjuje kiselost tla. Kalcij naime »šećeri« tlo, i tako omogućuje rast biljaka koje inače u kiselom tlu opće ne bi rasle;
b) povećava dostupnost nekih drugih hraniva (npr. molidbena), odnosno smanjuje mobilnost hraniva koja u većim količinama štetno djeluju na plodnost tla i rast biljaka (željezo, aluminij, mangan);
c) popravlja strukturu tla. Već smo ranije istaknuli da kalcij djeluje kao »magnet« koji povezuje čestice gline i humusa u veće nakupine. No pored ovoga, kalcij popravlja strukturu tla i lako da neutralizira topive huminske kiseline u netopive kalcijeve humate, koji pridonose stabilnoj strukturi tla.
d) potiče razgradnju organske tvari, a usljed čega dolazi do oslobađanja biljnih hraniva.
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2012 u 11:40
Nisam odavno zavirivao u tvoj povrtnjak!Ruže su predivne¨! svaka čast,jel ih gnojiš?
Na vrh
freya0506 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje freya0506 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2012 u 11:23
Originalno poslano od člana wizardica wizardica napisao:

..danas još 15 stklenki jabuka naribala
Na vrh
freya0506 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje freya0506 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2012 u 11:28
dobar dan svima,
 
čitam i čitam i ne mogu prestati čitati vaše postove i divim vam se svima koji imate komad zemlje i s tolikom ljubavlju uzgajate svoje povrće. Kad god mogu nastojim kupiti domaće jabuke, ali mi nikad nije palo na pamet da se i ribane jabuke mogu spremiti na duže vrijeme (a da se ne zamrzavaju)
Lijepo molim, koliko dugo mogu stajati takve flašice a da nisu u hladnjaku i koliko šećera treba staviti u njih, da li ima neki poseban omjer ili onako "od oka"?  Da li se prethodno dinstaju ili idu sirove u flašice?
Zahvaljujem unaprijed!
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2012 u 11:30
dobro dosla Freja medju nas ljubitelje vrtova i ydravog povrca.na pitanje ce ti viz.odgovoriti
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2012 u 11:34
Dobrodošla Freya!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
freya0506 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje freya0506 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2012 u 11:47
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Dobrodošla Freya!
Hvala vam puno! Imati ću i ja jednom povrtnjak (možda već i na proljeće) pa ću sigurno trebati puno savjeta. Zemlja koju sam kupila je dugogodišnje zapušteno poljoprivredno zemljište, potpuno glinena zemlja i znam da će nam trebati puno strpljenja da od nje nešto napravimo,ali to me jako raduje. Bit ćemo i mi vikend-povrtlari, ali neka...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1314151617 68>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,230 sekundi.