Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj prvi vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj prvi vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 148149150151152 184>
Korisnik
Poruka
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2009 u 09:38
Konačno!!!
Hvala korijenko Tongue za informaciju.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2009 u 09:57
Bravo, smrcko, prekrasni noviteti. A ova Leucothoe.. - ooo ljepote! Za mene nešto novo! 
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2009 u 10:27
Hej smrcko čestitam na godišnjici braka.
 
Cviječe prekrasno, a ruže posebno.
 
I ja sam prije par dana kupila ovu Firencu, ali mi se čini da ću otići ponovno i druge godine samo imam ružičnjak.Smile
 
A što se tiče cvijeta to je kameni cvijet i moj još uvijek stoji na terasi. Nisam niti znala da može biti u kući, moj je stalno vani i nije mu ništa.
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2009 u 10:41
malo smo se ponovili...neka, neka....
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2009 u 11:09
Smrcko, čestitke i od mene za vašu godišnjicu. A poklon TM je smile227
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2009 u 11:45
Vau, bit će da si bila jako dobra tm, kad si dobila tolike poklone. Sve je predivno, a i nakon one šetnje dugačke, dugačke, zaslužila si sve ovo i neka.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2009 u 21:53
Flavijica ti si kriva za ovu pomamusmiley1745.gif, gledajuć tvoje ruže sam pomahnitala kad sam vidjela sve ove ruže raznih boja.
Ostala mi je jedna ruža sa obrubom zaboravila sam je uzetiCry( bjela , crveni rub). Od pomame i ludila , bez košare ( nisam u Bau- hau ništa planirala kupiti) trpala sam ruže u džepove. Sve ovo + terakotnu posudu sam u rukama i džepovima kaputa donijela na kasuLOL .
 MM pita "A di ćeš to posaditi i tko će se brinuti ako odemo van?", moj odgovor je bio. Kad me vidio ljutu obećao mi je samo da prestanem još jednu stablašicu, crvenu i dobila sam novu frizuru. Ne ličim na sebe

Godišnjica mi je danas i to 15 god.

Flavijica tako me obradovalo da imam ruže koje su lijepe i da imaš iskustvo s njima. Baš si lijepe karekterisike navela. Najviše me oduševila penjačica, želim da mi ulaz uvrt bude pergola prekrivena ružama.
I da otkinuta je cijela grana, uvukla sam se među ruže našla najljepšu, sva izbola dok sam je izvukla. Moj blesan i pored prijetnji nije poslušao da je ne dodiruje u autu je odvelio cijelu granu.
Da Flavijica  i Hojčeka Leucothoe je bila ljubav na prvi pogled, zgrabila sam još jednu drugačijih listova ( svima Leucothoema je obilježje da crvene listovi zimi). Najvažnije je da može na -20Smile. Nisam mogla sve ponijeti do kase, tako da je drugi grmić ostao, i bilo bi previše.Cry
Hvala Korjenčice na informaciji o kamenom cvijetuHug
Kameni cvijet je pravo čudo od biljke kreće se savija kao glista je , i zanimljiv je. U biti sve što sam dobila od vas brzo raste i kao da mi pleše po kući. Kao da imam neka čudna bića u kući. Kako ću mamu obradovati kad joj dam pelcićeHug
Kaktuse svaki dan iznosim i kupam u suncu, baš ih volim.

Proljećence , tebi objavljujem rat i utrku u kolektiranju ruža na što manjem prostoru

Da vas ne nabrajam sve poimenice hvala na pohvalam i posjeti mojih biljčica. I zahvaljujem na čestitkama za godišnjicu, i za bar još 15 lijepih godina smile79smile79.

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2009 u 23:00
Treba mi savjet. Bi li bilo pametno da stablašice i ove obične ruže sada presadim u posude, da mi tu budu do proljeća ili da ih pustim u onim zamotuljcima? Na koji način da posadim stablašicu i koliko duboko?Embarrassed


Ranije sam vam spominjala posipanje gorke soli oko ruža ( magnezijev sulfat). Ima ga kupiti za četinjače kao prihrana pod nazivom "sol za cetinare ", inače se koristi kao zaštita od smeđe truleži i kod ruža može biti koristan za cvijet. Ovo je savjet velikih vrtlara, pokušat ću. Smile


Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2009 u 01:03
draga moja sa malim zakašnjenjem ti čestitam godišnjicu braka, smile169 možeš biti ponosna lijepo si cvijeće dobila od muža

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2009 u 01:29
Hvala ti Bromice
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2009 u 01:48
Postoji metoda pelcanja ruže na živo. Granu koju želimo pelcati zarežemo između kore i debla ( da se što manj eošteti deblo). U prorez ubaciti pšenicu ili ječmeno zrno( to je kao neki hormon), zamotati sa vrećicom u koju smo stavili vlažnu mahovinu ili zemlju. To bi se radilo u ljeti i do jeseni ima korjenje.Smile


Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2009 u 06:25
Smrčkić, mislim da bi bilo dobro posaditi ružice u malo više zemlje, iako one sada miruju pa nije da je "moranje".. Ako imaš mogućnosti - presadi, ako nemaš, pospremi u mračnu prohladnu prostoriju (ali ja i nisam najveći znalac, pa cure neka dodaju svoja iskustva)
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2009 u 21:16
Hvala na pomoći Anaida.HugNemam  mračnu i prohladnu prostoriju. Morala bi držati vani ili u zemlji ili samo u onom zamotuljku. Ne znam što da napravim. Imam posude u koje bi mogla presaditi, moram kupiti samo zemlju. Valjda će se još netko javiti , da sigurno znam što učiniti.

Ovaj Ranunculus sam vidjela na početku Flavijine teme te sam odlučila uzet si i mami ću pola dati.



Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2009 u 22:14
smile227 koliko noviteta kod tebe smrckice!
Čestitke za tvoju godišnjicu, lijepo je čuti da ljubav još traje kad su u pitanju poklončići!
Vjerujem da si ti to marljivo zaslužila!
Jedva čeka mproljeće da vidim kako će sve to lijepo cvjetati!
Flavija, mirišem da si dobila konkurenciju! Smrcko se dobarno zagrijala za ruže! Hm, hm...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2009 u 23:08
Hvala Bergi na lijepim riječima.
Dobila sam obećanje za još jednu stablašicu ( crvenu), možda je sutra odemo po njuHug. Zato sam danas cijeli dan podmićivala MM-burek sa mesom i povrćem, Flavijina štrudla od višanja, kad me god pogleda .
I ja jedva čekam proljeće i da mi se primi , naravno i da procvjeta. Kad tek krenem đubriti moje ruže.
Teško da mogu konkurirati Flaviji, treba mi postora za to. Ali proljećencetu sam objavila utrku u broju ružaWink
Još da mi se Flavijica javi i kaže "saditi ruže ili ne" .
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2009 u 00:49
Upravo sam pronašla neke zanimljivosti o krizantemama koje su me interesantne.
Krizanteme su fotoperiodične, to znači da im je cvjetanje odgovor na kraće dane i duže noći . Dužina noći od 12 sati je okidać stvaranja cvijetnih pupova. Takođe hladnije noći mogu biti pospješivač cvatnje. Deveti i deseti mjesec su dani kad krizanteme pokazuju svoj puni sjaj. U biti cvatnja krizantema može početi krajem ljeta i trajati sve do težih mrazeva i do kraja 11. mjeseca.
Većina krizantema može podnijeti par lakših mrazeva , ali bijele se oštete već pri prvom mrazu.
U pravilu su plitkog korjena. Voli dreniranu zemlju, ali ipak vlažnu i lagano kiselu 5.8-6.8. Mokre nogice će se odraziti na rast i cvjetanje krizantemica, biljka može čak da propadne.
Treba pripaziti da krizanteme budu udaljene od dosega ulične ili dr. noćne svjetlosti. Uznemiravanje noćne zatamnjenosti može poremetit ritam biljke i cvatnja može izostati.
Obavezno ih treba đubriti, ali posebnim đubrivom predviđenim za njih. U proljeće i ljeto kad ih sadite treba im dodati izbalansirano đubrivo 20-20-20, najbolje u tekućem obliku. Ako ih sadite u jesen ne dodajite nikakvo đubrivo, samo zalijte posađenu biljku vodom.

Malčirajte biljke da bi zadržale vlagu i održali biljkama hladniju zemlju.

VAŽNO!! Krizantemama se moraju zakidati vrhovi od samog proljeća i kroz ljeto. Cilj je postizanje bočnog grananja i bujnosti biljke. Ne zakinute biljke će rasti u visinu i dati manje cvjetova.
U proljeće posađene male krizantemice će biti spremne za zakidanje vrhova već par tjedana nakon sađenja.
Prošlogodišnje krizanteme se zakidaju na novim granama već kad su duge 8- 10 cm, otklonite prstima oko 1. 5 - 2.5 cm od vrha i to iznad čvora gdje izlaze nove grane. Vrlo brzo će rasti bočni izboji na granama i kad dosegnu 8- 10 cm opet i tim izbojima zakinite vrhove.
Zadnji dan otkidanja vrhova ovisi od klime gdje živite. Biljka mora imati par tjedana, nakon zadnjeg zakidanja, da formira pupove.
Recimo za rane krizanteme u sjevernijim vrovim završite otkidanje vrhova između 10.07. i 15.07.
U toplijim krajevima zakidanje možete završiti krajem 7. mjeseca ili čak 15.08. za kasne vrste krizantema.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2009 u 01:12
Da bi se smanila mogućnost propadanja ljubičica treba staviti u tacnicu plastičnu rešetku. Rešetka smanjuje kontakt zemlje sa vodom i omogućue zrak između podloška i posude u kojoj je cvjet. S vremena na vrijeme dezinficirajte rešetke. Kao rešetka vam može poslužiti sve što vam se učini zgodno za tu svrhuEmbarrassed

Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2009 u 07:21
Šmrcko uvijek puna korisnih informacija Wink
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2009 u 08:08
SmrckićBig%20smile, sorry što si dugo čekala na moje mišljenje, gužva ovih dana kod mene, pa nisam stigla Embarrassed...drago mi je što držiš do mog mišljenja, ali nisam baš sigurna da sam ja neki ekspert kojeg bi trebalo bezuvjetno poslušat!LOLLOLLOL...Uglavnom ja mislim da ružice možeš posaditi odmah ili u zemlju ili u tegle, ali u Rijeci. Za Fužine....mislim da je već previše hladno da ih sada sadiš da se ne smrznu na mjestu cijepa. -s druge strane, znam pouzdano da su balirane sadnice ruža uredno "prezimljavale" od jeseni do proljeća u vrtnim centrima...u lošim uvjetima....tako da bi mogle ostati i ovako kako jesu do proljeća. Uglavnom, ja bi napravila ovako: posadila ruže u tegle i ostavila na balkonu, a na proljeće...kad prođe opasnost od mraza....jednostavno presadila u Fužine...na taj način će ti ranije i cvjetati slijedeće sezone, a neće se niti smrznuti...kad sadiš ruže....bilo bi dobro da se stave u običnu vrtnu zemlju  pomiješanu sa malo supstrata, jer sami supstrat lako propušta vlagu, ne zadržava je...Mjesto cijepa na čajevkama i floribundama treba zagrnuti zemljom, radi opasnosti od mraza ako bi ga slučajno bilo, a na stablašici se mjesto cijepa treba omotati nekim prirodnim materijalom. Wink
Kaže Bergi da si mi konkurencija s ružama! E baš mi je drago radi toga...ja bi voljela da svatko ima ružice u svom dvorištu jer su ruže malo zahtjevne i lijepe! Da se mene pita, svaki vrt bi trebao imati bar jednu ružu i bar jedan klematis! Big%20smile
Na vrh
Željka23 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka23 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2009 u 08:47
Prvo, sve najbolje za godišnjicu uz malo zakašnjenje...(nadam se da za dobre želje nije nikada prekasno Wink).
Super si se ponovila, jedva čekam proljeće da to krene zeleniti i cvasti!
Hvala ti na super korisnim informacijama...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 148149150151152 184>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,434 sekundi.