Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj prvi vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj prvi vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 149150151152153 184>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2009 u 17:15
Ivna i Željkić, drago mi je ako ono što pišem pomogne nekome. Usput kad čitam za sebe, prenesem i vama zanimljive informacije.Embarrassed
Željkić hvala na čestitci za godišnjicuHug. I ja jedva čekam proljeće i da gledam sa ljubavlju u moje biljčice

E hvala Flavijicasmiley1745.gif, odgovor je bio brz kao Spidi Gonzales.
Nadam se da uživaš u gužvi koja ti trenutno vlada , da nije ništa loše.Wink Kako da nisi ekspert, kakve ruže imaš ?
Ovako sam i mislila napraviti presadit ih u veće posude. Nabavit ću vrtnu zemlju, kupiti humusnu i presaditi možda već sutra.  One za mamu ću ostaviti u zamotuljcima do odnošenja, pa nek se ona poslije brine za njih.

U klematise sam se već odavno dobrano zaljubila, ali ih nisam susretala i moram znati koje vrste mogu do -20.
U Bau-hausu sam našla prekrasan cvjetajući žbun, ali tolerira do -10. Iako je otporan, nedovoljno za Fužine i to je najveći problem. Uzaludno mi je davati veći novac za biljčice koje neće biti do godine žive.

A od konkurencije ništa, danas sam kupila još ružica( stavim slikice) i to je to. MM kaže da oni na slikama laži da su takve ruže, pokazala sam mu tvoje Flavijca i jedva je povjerovao da nije reklamaLOLWink. I moje će biti prave ljepotice. Sljedeća operacija će biti klematisi

Hvala vam na posjeti, savjetima i lijepom druženjusmiley1954.gif.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2009 u 17:19
Danas u Bau- ha. MM mi nije dao kolica da ne bi uzela nešto više od stablašice, ali opet sam trpala u džepove i di mi je god stalo
Današnji ulov.



Ovo sam uzela za mamu.


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2009 u 17:21
A ovo su moje



I pronašla sam zaboravljenu ružu sa obrubom

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2009 u 17:24
Da i nova stablašica.Hug



Napravila sam joj kaputić, a i onoj bijeloj.


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2009 u 17:28
Perlit, od vulkanskih stijena. Ono što sam vam spominjala da je dobro dodavati svim biljkama u zemlju( biljke u posudi). To ću dodati kad posadim ruže.




Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2009 u 17:30
Pelc eševerijeBig%20smile. Molim stručnjake da mi kažu , je li  ovo ispravno zakorjenjivanje ove biljke?


Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2009 u 18:02
Cijelo popodne gledam vrtove...Wink
Nakon tako dobre pripreme, slika, tekstova, sadnica - ma nema teorije da tvoje dvorište ne bude najljepše u vašem kraju.
 
Noviteti su predivni !
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2009 u 18:08
Kakav će to prekrasan ružičnjak biti!
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2009 u 18:14
Da ružičnjak! Cijeli će vrt biti prekrasan. Šmrcko marljivo planira i priprema.ClapClapClap
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2009 u 18:29
smrcko preljepe si ruže kupila biti će to prave ljepotice 
kod tebe uvijek nešto novo naučim ...hvala...
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2009 u 19:43
Hoja bit će najljepši, ako mi nitko ne mazne ruže. Sad me MM straši da će mi netko sve to pokrastiShocked. Da nabrijavam se informacijama i znanjemSchool%20smileys%20and%20other%20fun%20downloads%20-%20only%20at%20emoticons.funwebproducts.com., moram bit ću iztamburana od MM ako ruže podbaceWink.

Drago mi je Bromice da vam se svidi što vam napišem, a ujedno i ja pamtim i primjenit ću na svojim biljkama
smile160. Jedva čekam da zakidam vrhove kod krizantemaSmile.

Otočić i Baka hvala na pohvalamaTongue

Hvala vam što pratite moj vrt
i drago mi je da vam se svide postovi u kojim su savjeti. I ja sam puno naučila. Danas sam našla gorku sol za četinjače, veliko pakovanje od par kg je 44 kn.  I kupila sam famozni perlit , bit će vulkana u mojim ružamaLOL.
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2009 u 20:31
Bome Smrcko,ti se ozbiljno i studiozno pripremaš za proljetne radove u svom vrtu.Uopće ne sumnjam u uspjeh,bit će to vrt kakav želiš!
A kaj se tiče Esheverie-jesi ju pustila dan,dva da se zasuši mjesto gdje je otrgnut listić,da ne trune.možda bi bilo dobro da ju malko pliće posadiš,i jako oskudno zalijevaj oko listića,ne po njemu.Držim ti fige da uskoro pusti malu bebicu!
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2009 u 22:06
Čekaj, jesam li ja dobro vidjela, ovo su bile dvije ture kupovine, pa to će biti prava rapsodija ruža Clap, a mogu ti reči da je ružičnjak ipak nešto najljepše u vrtu. Mene je osvojila ona Leucothoe 'Curly Red', joj vidjela sam je u VŽ, ali mi nije stala u džep Wink
život je more
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2009 u 22:22
Smrcko ti si se pravo ponovila.Biće to jedan rascvijetani ružičnjak.
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2009 u 23:11
E, smrckice, sad sam se i za ružice zapalila! Super si to po džepovima potrpala! Joj, ne smojem ni spomenut MM da bi ja i to, stvarno će me ubit! A bio je tako dobar pa mi pekjučer kupio i begoniju, i božićnu zvijezdu i još jedan neki sukulent. A dobro, spomenut ću ruže drugi tjedan. Jao, pa sutra je već drugi tjedan!
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2009 u 23:39
Odličan ubod Smrckićsmiley1745.gif....Lavaglut je izvrsna floribunda ruža....bogato cvate cijelu sezonu, cvjetovi su joj tamnocrveni i dugotrajni, ali na žalost ne miriši. Ova druga....Samba....isto je floribunda i isto nema miris, ali je interesantna jer su joj cvjetovi prvo žuti, pa narančasti, pa na kraju crveni...tako da se stiče dojam da na jednoj ruži ima tri vrste cvijeta.
Super za perlit....daj mi molim te reci gdje si kupila i koliko košta....Big%20smileWink
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2009 u 23:55
Evo Flavijica da ti prvoj odgovorimsmiley4558.gif. Perlit je kupljen u Bau- hau.. po jedanaest kn vrećica. Izuzetno je lagan. Dosta ga na stranim stranicama hvale kao nešto korisno za uspjeh presađivanja i razvoj korijena. Probat ću ga, da što bolje uvjete dam svojim biljčicamaThumbs%20Up
Ne znam jesu li me više obradovali tvoji opisi ruža ili kupovina ruža. Po tvojim riječima sam dobro uložila novac.
I ne moraju mirisati, naparfemisat ću ihWink. Ma nek su mi lijepe , da nakon rintanja i preslagivanja kamenja i lopatanja , kad sjednem popiti kavu i vidim ih dobijem novu snagu za dalje.

Hvala ti na svim informacija baš su mi korisne i kad su iz prve ruke vlasnika ovakvih ljepotica, to puno koristi
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2009 u 00:16
Hvala  Rain-či . Po tvom savjetu sam izvadila liste eševerije i pustit ću da se osuši . Nadam se i ja maloj eši - bebiciHug

Hvala Lantana na lijepim riječima. I Lantanica u dućan sa cvijećem uvijek ići sa širomim hlačama i veeelikim džepovima. Ništa ne smiješ dozvoliti da te iznenadi , niti da ti muž doskoči sa dosjetkom kao MM " E nema kolica , ne trebaju ti ". Dobro je imati kakvu vreću pri ruci, dosta se toga može na leđima ponijeti. MM nije mogao vjerovati što sam sve ukrcala na sebeLOLLOL

Hvala Nuna.

BigMama i to je dobar ulov što si dobila. Drugi tjedan ako možeš odi sama i sadnice sakrij do proljeća, a onda reci da ti je to netko darovao
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2009 u 00:18
Smrckić..smiley4558.gif.super za perlit...prvom prilikom odem i ja u bauhau.....pa si kupim...dugo sam tražila po raznim dućanima i nisam nikad našla ovako čist...da nije već pomiješan sa zemljom. Wink
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2009 u 00:30
Šmrcko, taj listić samo položi na zemlju i zaboravi ga. Kad zamijetiš korijenčiće lijepo ga malo ukopaj jer će već i mala klica biti tu. Tako možeš sa skoro svim lisnatim sukulentima. Ne znam otkud ti taj listić, ali ako si ga "spašavala"onda ubuduće pokušaj "spasiti vršak grančice ili 2-3 listića. Veći su izgledi za uspijeh. Isto tako ako ti netko daje, zamoli još koji. Neće mu biljka propasti.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 149150151152153 184>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,520 sekundi.