Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj prvi vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj prvi vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 150151152153154 184>
Korisnik
Poruka
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2009 u 00:33
Da, i ne zalivaj dok ga ne ukopaš kako treba. Sad ga je uzalud zalivati. Bez korijena se ne može hraniti, znači samo može potruliti od vlage. Ima dosta unutarnjih rezervi kao neke starije osobe koje neću imenovati.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2009 u 00:43
Nije Flavijica pomiješan sa zemljom, sad sam otvorila vrećicu. Unutar vrećice je nešto bijelo i izgleda kao stiropor, i izuzetno je lagan. Vrijedi pokušati. Pokušat ću staviti stiropor na dno posuda za ruže , da dodatno grije korijensmiley1678.gif.


Verica o putevima eševerije do mog kaktusnjaka ne smijem puno da zborimsmiley4139.gif. Kad bi pitala za još jedan listić bilo bi ili  .

Pa to je u biti ona metoda kojom sam ukorijenila od Korijenka kameni cvijet. Donijela nam neke osušene smežurane listove, kad ljepotice prave izrasle.
I hvala Vera za ovu informaciju o zakorjenjivanju sukulenata, sad samo trebam skupiljati listove

Objema smile79 i lijepe snove.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2009 u 00:45
Originalno poslano od člana vera4 vera4 napisao:

Da, i ne zalivaj dok ga ne ukopaš kako treba. Sad ga je uzalud zalivati. Bez korijena se ne može hraniti, znači samo može potruliti od vlage. Ima dosta unutarnjih rezervi kao neke starije osobe koje neću imenovati.


Hvala, položit ću ga na suhi dio kaktusnjaka i nek se suši i odmara tamoThumbs%20Up
Ti si pravi ekspert za ovu vrstu biljakaEmbarrassed
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2009 u 00:51
Smrckić...ne trošiti perlit i stiropor za ružice....to ti je za osjetljive biljke kojima smeta višak vlage...a ruže to svakako nisu....one vole puno vode i puno sunca. Ruže posadi u mješavinu vrtne i kupovne zemlje....jer ako je zemlja "rijetka" i porozna...ode sva vlaga....što ružama ne odgovara! Wink
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2009 u 02:06
OK Flavijica pusti ću si perli za sjetvu sjemenja , upravo će mu to trebati. Poslušat ću teHug
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2009 u 07:58
E, smrckice, svaka ti čast! Ti si prava enciklopedija! Ne samo da  imaš savjet oko bilja, nego uvijek imaš i neko uputstvo kako zavarati protivnika. 
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2009 u 11:33
Big Mama moramo se snalaziti i držati zajedno, mi smo ženeWink
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2009 u 16:15
Juhuhu, koliko ruža!!! Djed Božićnjak je ove godine zaista bio zadovoljan tobom kad ti toliko darova donosi smile82
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2009 u 21:52
Anaida bila sam dobra cijelu godinu, ma najbolja što mogu.


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2009 u 21:52
Dok ste vi cijelidan piskarali ja sam natjerana brati gljive, na buri i pahuljama. Još se nisam zgrijala. Ali smo našli pristojan obrok nepoznatih gljiva.Smile
Našla sam grane jele, netko je otkinuo vrh drveta i ostavio donji dio biljke odbačen, a ja ću iskoristiti te grane i napravit si jelkicu.
Planirano je bilo ići u Fužine zaštitti biljke tkaninom, ali tamo je stanje ovakvo.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2009 u 23:23
ko bi ovo sve pročitao,daj malo slikica za nas polupismene
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2009 u 15:57
joj mene..... čestitke za godišnjicu sa zakašnjenjem ali od srca smile169
 
a ruže su divne, divneeee......... kak bi ja jednu Gitanu,Starlite i Firenzu... di si ih kupila i pošto? Može i na pp   dvne su ti,znaš da ja otkidam na ruže
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2009 u 18:13
Ja sam perlit kupovala pod nazivom agroperl

sve o njemu ima  na

www.europerl.hr/agroperl.html

Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2009 u 19:51
Šmrčkice ružice su ti prelijepe, a pripreme su bogme opasne, očito se želiš natjecati za najlijepsši vrt, što uopće ne sumnjam da će biti.
A osim toga uvijek nešto korisno napišeš, što svima dobro dodje, jer se uvijek nauči još ponešto novoga......
 
 

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2009 u 23:00

smile227koje ruže i koliko ih jeeee. smile141za tebe, očito si bila dobra kao kada si dobila tako lijepe poklone . I ja ti čestitam godišnjicu sa zakašnjenjem i želim ne još toliko, nego još barem 3 puta toliko i dao vam Bog zdravlja, ostvarene snove i da duuuugo uživate u svom toplom domu.smile42 znam da sam ti još nešto htjela napisati ( vezano za cvijeće), ali eto došo gospon njemac i neznaaaaam.

I da, htjedoh skomentirati ono tvoje " dok ste vi piskarale........." a neznam kada si ti sirotice natukla toliko postova LOL ili imaš laptop, kao Triša pa ga i u gljive nosišDeadLOL.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2009 u 00:32
Prvo da odgovorim Katici . Postove sam natukla kad sam došla iz NJemačke, samoća u tuđiniLOL i puna nadahnuća,eeee kad sam se dočepala tipkovnice. Skidala ti ja slike , savjete, ali sam trebala sama naslikati i ispričati bajku, pa je sve isparilo. Vidiš da u zadnje vrijeme ne tučem ništa, samo budem natučena, kao sinoć kad me MM optužio da zbog mene i propelera u kompu ne može spavatiLOL.

Hvala Katica na lijepim riječima i za čestitku " Nikad nije kasno da se ljubi slasnoWink", ma godišnjica nam je cijele godine. Ja zgrabim cvijet ili knjigu obiljkama i kažem "Ovo mi kupiš za godišnjicu ". I što će jadan MM stalno mi je godišnjicaLOL.
Za gospodina iz Njemačke ne brini, kod mene je svaki danWink




Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2009 u 01:06
Marismile78, drago mi je da ti se sviđaju moje slikice.

Hvala Hanočka. Ruže su kupljene u Bau- Hausu po 12 i nešto kn. Išla sam prvi put od otvaranja, MM je bio par dana na godišnjem, inače ne bi ni otišli (van grada je) i tko zna kad ću imati drugu priliku promoliti nosić gore. Morala sam iskoristiti priliku, jer će ono nestati do drugog posjeta, a i želim mamu obradovatiSmile. Mislim da iza mene ništa nije ni ostalo izuzev Don Juan. Vidiš da sam poduplala Don JuanLOL.

Hvala Otočiću , link je super. Sad vidim da perlita ima više vrsta.

Ma Lorica daj Bože da se to sve primi i doživi proljeće, pa ćemo se natjecati. Ionako mi iz vlaka slikaju vrt (ili moju pozadinuLOL).
Drago mi je da si bolje i da si nam došla





Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2009 u 01:30
Evo mari samo za tebe.Wink



Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2009 u 01:32



Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2009 u 08:19
Bah, boli me briga što si slikala samo za MariWink.
Ja sam se ušuljala tiho na prstima i zadivila. Kod tebe i zimi i ljeti svašta lijepoga!Bravo Šmrcko!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 150151152153154 184>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,531 sekundi.