Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 151152153154155 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2012 u 21:09
Bebolina, prekrasni su sve do jednoga.
Kako su maleni?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2012 u 22:38
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

Bebolina, prekrasni su sve do jednoga.
Kako su maleni?
Kolebala sam se lani da li ih naručiti ili neSmile ipak je to bila avantura u nepoznato, no danas mi je drago, veseli me svaki novi cvijetićThumbs%20Up
Maleni su odlično,, uživaju na suncu po cijele dane. Sutra ih poslikam...
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2012 u 22:44
Avantura koja se definitivno isplatila :-)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Srpanj 2012 u 22:48
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

Avantura koja se definitivno isplatila :-)
Je, ponovila bi gradivoLOLTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 07:39
Marsha, adenium je iz semena, semenke iz Rusije, posijan je negde u 8. ili 10. mesecu 2008. godine, prvi put je cvetao u 12. mesecu prošle godine, a sada samo raste...
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 08:29
Voki, adenium je prva liga :)
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 08:43
Bebolina, prekrasni su ti. Sve jedan ljepši od drugog Clap
Moji sijanci stari 2,5 god su svi izbacili pupove (čak i bijeli). Jedva čekam da krenu sa cvijetovima. Nisu ni do koljena ovim tvojim duplim i troduplim, ali ih obožavam Embarrassed
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 08:44
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

Moj debeljuca je cvetao u decembru prošle godine sa nekoliko cvetova, sada nema cvetove, ali se deblja i dalje...


Ajme, ovo je nešto predobro! Taj ne mora ni cvjetati kad je i ovako predivan! Clap
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 17:04
bebolina....ti očeš da ja umrem gledajuči tvoje slike....a??
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 20:34
Originalno poslano od člana 11111 11111 napisao:

bebolina....ti očeš da ja umrem gledajuči tvoje slike....a??
Nemoj, nemojLOL biti će još novih pupoljaka, novih boja, ma divoticeLOLTongue

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 21:04
Kupila sam jednu reznicu u baumaxu. Sve reznice su vidi se nedavno ocvale. Kad bi opet mogli baciti pupove? Namjeravam ga presadit. Da li da mu operem korijenje u vodi prije prebacivanja u novu zemlju?
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 21:07
Bebolina... tj. Kraljice adeniuma... predivni su!
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 22:06
Originalno poslano od člana marsha marsha napisao:

Kupila sam jednu reznicu u baumaxu. Sve reznice su vidi se nedavno ocvale. Kad bi opet mogli baciti pupove? Namjeravam ga presadit. Da li da mu operem korijenje u vodi prije prebacivanja u novu zemlju?
Mislim da smo svi mi koji smo kupili adenium iz reznice, bez obzira da li s puno ili malo pupova/cvjetova, nakon kratkog vremena ostali skoro pa bez ijednog, sve se osipalo. Nakon što bi se prilagodili na nasLOL kroz dva do tri tjedna, svi bi krenuli iz početka, tako će i tvoj!
Dobro mu je korijenje oprati u blagoj otopini fungicida prije novog, adekvatnog supstrata, jer ovaj u kojem dolaze na naše tržište, je ravan nuli
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 22:07
Originalno poslano od člana dadinica dadinica napisao:

Bebolina... tj. Kraljice adeniuma... predivni su!
he heLOLTongue
Samo za tebeBig%20smile

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 22:12
Evo i malaca koje sam jučer obećalaThumbs%20Up

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 22:27
Bebolina, prekrasni sad već veći malci.
Koliko su sad stari?
Nemam fungicida niti išta sličnog pa mislim da ću korijen samo malo oprat s kišnicom.
Držat ću ga dalje od malaca i polako privikavat na sunce jer ko zna u kojim uvjetima su sve bili.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 22:47
Prve sam sijala lani u kolovozu, ostali su iz kasnije, neki i iz zimske sjetveApprove
Svi su dobro, zdravi i jedri...ovo im pakleno sunce godi, a žedni su stalno. Obilno ih zalijem ujutro a pred većer nešto manje...
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 22:56
smile141za ove ljepotane, očito im se sviđa rovinjsko sunce
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 23:16
Bebolina, a ako su ocvali cvjetovi na kupovnome? znači nema nikakvih pupova. Kakve su onda šanse da bi mogao skoro cvjetati?
Koliko se često zalijevaju ovi iz reznica?
Malci su fantastični [IMG]smileys/smiley1.gif" align="middle" />
Kod njih je super što je svaki na svoj način drugačiji i zanimljiv.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Srpanj 2012 u 23:22
Originalno poslano od člana pčelica7 pčelica7 napisao:

smile141za ove ljepotane, očito im se sviđa rovinjsko sunce
Lako moguće da je baš to u pitanjusmile156
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 151152153154155 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,688 sekundi.