Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 152153154155156 282>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2014 u 06:06
majko mila koja slika,sad bi najradije u njih gledala i nigdje ne bi isla u setnju,i taj citat je upravo citat koji uvjek citiram..jer oni moraju biti u raju...hvala ti...da ti se pohvalim,tvoje-moje biljke su super ,rastu i napreduju,macic cak cvjeta...ostavljam pozdrav ovom  tvome raju ,jer u tvom vrtu sam upravo kao u raju
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2014 u 08:41
Hug
Šetajući tvojim vrtom,za danas mi je ljepote dosta.
smile79
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2014 u 12:39
smile79 do gledanja
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2014 u 17:15
Maaaaa samo
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2014 u 21:55
Slavujčice, par stranica prije napisala si da si ošišala arabis, aubrietu i plamenac.
Ispričavam se ako si već objasnila- koja je svrha tog šišanja i da li se to mora raditi svake godine nakon cvatnje??
Toplo te pozdravljam!

Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2014 u 22:07
Sunce,
svake godine, nakon cvjetanja, obavezno ošišam arabise, osim šarenolisnog kojemu orežem samo cvjetove,
plamence, aubriete, iberis, gromotulju.
Šišaju se malo više od jedne trećine, da bi se pomladili i da bi se izbjeglo stvaranje drvenastih stabljika koje bi iduće godine nosile cvjetne pupove samo pri vrhu.
Kada se ošišaju, do jeseni narastu isti koliki su bili poslije cvjetanja. Na proljeće obilno cvjetaju i nemaju "ćelavih" djelova.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2014 u 22:25



















Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2014 u 23:19
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

Sunce,
svake godine, nakon cvjetanja, obavezno ošišam arabise, osim šarenolisnog kojemu orežem samo cvjetove,
plamence, aubriete, iberis, gromotulju.
Šišaju se malo više od jedne trećine, da bi se pomladili i da bi se izbjeglo stvaranje drvenastih stabljika koje bi iduće godine nosile cvjetne pupove samo pri vrhu.
Kada se ošišaju, do jeseni narastu isti koliki su bili poslije cvjetanja. Na proljeće obilno cvjetaju i nemaju "ćelavih" djelova.
 


Hvala ti do neba i natrag- prvom prilikom idem svojim biljčicama napraviti novu frizuru.
Na početku  će izgledati malo ćelavo a ja- ja ću od tvojih savjeta dobiti dodatnih vlasi i ideja!
Ne znam koju bi ti slikicu ostavila - pa ovako- jako volim papati, sve mi je fino  a uzgoj biljaka mi je dodatna energija za sve što me okružuje ( dobro i zlo )- tvoj vrt mi je najslađi desert, uvijek učim  čudim se svakoj biljčici, vodim treći svjetski rat sa svojim ukućanima zbog cvijeća i vrta, zaljubljena sam u tvoj vrt, divim ti se- NAJJEDNOSTAVNIJE- VOLIM TE SVIM SRCEM MOJA CVJETNA PRIJATELJICE!
smile41         smile50   smile42  smile155            smile81    smile84 
       
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2014 u 23:25
imaš dara za fotografiju, a ovu fotku moram ponoviti (kao da je slikarskim kistom napravljena)Thumbs Up



Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2014 u 12:26
Kao u bajci!
Terasa je savršena ovako u cvatu
prekrasna je za odmor i uživanje u mirisu cvijeća!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2014 u 14:27
Originalno poslano od člana sunceeee sunceeee napisao:




Hvala ti do neba i natrag- prvom prilikom idem svojim biljčicama napraviti novu frizuru.
Na početku  će izgledati malo ćelavo a ja- ja ću od tvojih savjeta dobiti dodatnih vlasi i ideja!
Ne znam koju bi ti slikicu ostavila - pa ovako- jako volim papati, sve mi je fino  a uzgoj biljaka mi je dodatna energija za sve što me okružuje ( dobro i zlo )- tvoj vrt mi je najslađi desert, uvijek učim  čudim se svakoj biljčici, vodim treći svjetski rat sa svojim ukućanima zbog cvijeća i vrta, zaljubljena sam u tvoj vrt, divim ti se- NAJJEDNOSTAVNIJE- VOLIM TE SVIM SRCEM MOJA CVJETNA PRIJATELJICE!
       
što da ti odgovorim na ovu poruku?!
Nasmijala si me svojim smajlićima, oduševila pozitivom i svakako, iskrenošću.
Ako se nekome treba diviti, onda si to sigurno ti, jer svi mi, kako se u narodu kaže, nosimo ili križić ili raspelo, a ti, draga moja Tatjana, nosiš cijelu kapelu.


ostavljam ti ovu priču, nadam se da će ti se svidjeti...da će ti ona biti dokaz da sve što radiš, nije uzalud, da će se kad-tad vratiti...u nekom drugom obliku...sedmerostruko...i sigurna sam da će leptir sletjeti i na tvoj dlan.




phlox nakon šišanja


ovako izgleda danas


arabis je već zaboravio da sam ga skratila za polovicu

Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2014 u 21:38
Danas u vrtu, malo sunca, malo prijetećih oblaka i pri kraju dana kiša


















Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2014 u 22:14
Prošetah vijugavim obrisima tvoga vrta i nauživah se ljepote smile64
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2014 u 23:56
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2014 u 00:07

iza zavjese blista, miriše i šušti... divota

 
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2014 u 13:24
A što napisati da o tvom vrtu već nije napisano. Prekrasan ti je u svako godišnje doba, po suncu i po kiši. Sve ovo što nam pokažeš na svojim slikama odiše ljubavi s kojom ga uređuješ, ali isto tako pokazuje koliko truda i volje i leđa treba da sve bude ovako kao što je. Na svakoj sliki svaka travka je na svom mjestu, trava uvijek friško ošišana, nigdje otpale latice. Bravo.
Kad gledam tvoje slike mislim se koliko kod tebe ranije sve cvjeta nego ovdje kod mene. Ostavljam ti veliki pozdrav. smile79
"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2014 u 14:22
samo da ostavim tragWink....ionako je sve vec receno!
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2014 u 19:17
Draga Slavujčice, ne mogu prošetati ovuda da ti se ne javim... Pogled kroz tvoju zavjesu od ruža me uvijek razveseli, ali sa ovom predivnom pričom si me dirnula u srce...





Ovako žive i misle pravi vjernici... Ljubav prema Bogu se zaista prepoznaje kod ljudi koji cijene i vole svaki život... a ne kod onih što se ponose samo posjetama misi, a selektivno vole bića oko sebe... Hvala ti i opet što ovaj forum nadahnjuješ ljubavlju, dobrotom i vjerom. Hug
Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2014 u 22:45




spiraea







Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2014 u 23:05




aster alpinus


campanula punctata



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 152153154155156 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.