Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prepoznajte mi ovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prepoznajte mi ovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 153154155156157 243>
Korisnik
Poruka
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2012 u 10:56
Postovani cvijetoljupci :)
bilo bi ljepo da prilikom trazenja identifikacije navedete, ako se radi o biljkama iz prirode, staniste gdje ste biljku ubrali, opis biljke (sto duzi to bolji) a ako se radi o kupljenim biljkama da navedete izvor jer se po njihovim katalozima i dobavljacima moze lakse utvrdi o kojoj se biljci radi. Sama slika (a pogotovo ne mutna) nije dovoljna za identifikaciju.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2012 u 13:05
Za tu sam i ja mislioje tvoja ,ali kad se malo bolje pogleda može se uočiti sasvim drugačija građa listića na vrhu i njihov razvoj u složenije listove.Ova zadnja je Dryopteris erythrosora,a ona i ima zubiće po obodu listova.Još jedan pouzdan način za identifikaciju je slika sorusa ako ih ima na poleđini lista,ako možeš uslikati  i poleđinu lista?
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2012 u 18:34
Originalno poslano od člana trava trava napisao:

Za tu sam i ja mislioje tvoja ,ali kad se malo bolje pogleda može se uočiti sasvim drugačija građa listića na vrhu i njihov razvoj u složenije listove.Ova zadnja je Dryopteris erythrosora,a ona i ima zubiće po obodu listova.Još jedan pouzdan način za identifikaciju je slika sorusa ako ih ima na poleđini lista,ako možeš uslikati  i poleđinu lista?
 
Slikala sam jedan list s prednje strane
 
i poleđina lista
 
 
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2012 u 19:40
Nažalost nema sorusa,a i da ima to je nešto potpuno drugačije od dryopterisa,više sliči na neki adiantum ili ?
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2012 u 20:36
trava....ponovo ja tebi odgovaram na tvoj pp, o krcat je i ne prima više poruka.
Tu ću ti odgovoriti: možeš postaviti moje slike i hvala ti
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2012 u 09:39
Evo napokon rješenja,dobio sam odgovor na forumu growingontheedge,ta paprat je Pteris quariaurita-Tricolor.Prekrasna je.
Na vrh
vbosilj View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 03 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 114
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vbosilj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2012 u 14:09
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2012 u 14:29
vbosilj, daj molim te nanovo poslikaj te svoje biljke!
Ne vjerujem da ih niko neće prepoznati, al slike su malo tamnije pa možda to otežava identifikaciju!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2012 u 16:56
I malo slikaj iz bližeg.Geek
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2012 u 17:10
1-  sedum rupestre
2. verbena
3 premutno, ali djeluje kao ružmarin
4 premutno
5 ?
belica,zagreb
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2012 u 18:55
Originalno poslano od člana trava trava napisao:

Evo napokon rješenja,dobio sam odgovor na forumu growingontheedge,ta paprat je Pteris quariaurita-Tricolor.Prekrasna je.
 
Trava.jeeee hvala ti na trudu smile79je to je Pteris quadriaurita-Tricolor 
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2012 u 08:14
može li itko meni prepoznati ovu biljčicu... kupljena na placu proljetos kao bezimena naravno... nije cvijetala pa to još otežava id za sad...


belica,zagreb
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2012 u 10:55
Belice, po listovima ali i mome iskustve, čini mi se da bi tvoje mogla biti ovakva kampanulica !!

Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Studeni 2012 u 15:01
je , je to je campanula persicifolia... hvala na id

belica,zagreb
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2012 u 00:24
Poznaje li tko ove nareckane listiće? Korov ili kultivirana biljka?

edit moderator 12.05.2013.: procvala ova biljka, to je mak....može se pogledati ovdje (klik)
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2012 u 15:10
Zna li netko kako se zove biljčica od arim ?








"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2012 u 15:34
  Anči- gaultheria procumbens
belica,zagreb
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Studeni 2012 u 15:00
 

    Hvala belice Tongue  !
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2012 u 00:54
Lijepo bi molila, trebam ID za moja zimzelena stabalca !!  Da nebude zabune, nisu drvca, ovo im nije prirodan oblik, već moja ideja, već vrsta ....neznam čega, crnogorice,  samo jako se lijepo oblikuje, dobro podnosi rez !

khzeoft2vkd2klyrjkqj.jpg
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2012 u 13:36
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:


   
   <div ="msg" style=":left; overflow:auto;">
   Jel može ID ove dvije ?[IMG]http://i1052.photobucket.com/albums/s457/Glikica/PA190038.jpg" />





druga je možda a. brevifolia
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 153154155156157 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,312 sekundi.