Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Podranea-Pandorea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Podranea-Pandorea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 19>
Korisnik
Poruka
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2012 u 19:18
dadinice,pošalji košnicu imat će pčelice šta raditi Wink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2012 u 20:16
ovo isto jako zgodno izgleda, da pretpostavim, mogu zaboraviti na kontinentu?
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2012 u 21:48
Originalno poslano od člana stefica.n stefica.n napisao:

moon,prekrasna je ova šarenolisna,koje je boje?
 
Ne znam, to je mala biljčica i nije imala cvijet kad sam ju kupila, a potom sam ju orezala, tako da do iduće godine vjerojatno neću niti saznati.
Na vrh
Druid View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 27
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Druid Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 17:43
Dragi prijatelji, dugo vas citam ali evo, tek sada da se ukljucim u vasu druzinu.
Najime, imam jako veliki zbun podranee, Ispunjavam joj sve kaprice ali do sada nije uopste cvetala. S obzirom da sam na kontinentu i da je zimi unosim u staklenik bojim se da je orezujem u pogresno vreme. Bila bih zahvalna ako neko ima iskustva sa gajenjem P. u saksiji. Smile
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2013 u 09:47
Druid, vjerojatno je to zato sto ona cvate u kasnu jesen...ja ti predlazem da joj u stvarnu jesen pokusas imitirati uvjete stvarne jeseni, dakle ne bi smjela u to doba biti na jako toplom, i morala bi imati dosta svjetlosti, po mogucnosti i sunca.
Podranea se orezuje  u rano proljece.
 
Sretno!
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Druid View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 27
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Druid Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2013 u 10:26
Ehej, Nina, Hvala ti . Sada je P. u saksiji u stakleniku na temperaturi od oko +10 zajedno sa ostalim suptropskim biljkama, a s proleca je iznosim napolje i ima sunca samo pre podne. Mozda je i tu problem. Valjda ce ove godine da me obraduje. Naravno, odmah cu da javim.
Pozdrav
M-J 
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 13:18

Od svoga didice na pijaci danas sam dobila bijelu i žutu,bijela još ne cvijeta,a žuta ima puno sitnije cvijetove od roze i bijele
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2013 u 13:40
stefice, nisam znala da postoji i žuta, super

moja kontesa sara se lijepo lista, ovo joj je prva godina da nije propao cijeli nadzemni dio pa pušta iz lanjskih grana

inače sam je svake godine krajem zime do dna orezala

baš me zanima hoće li i ove godine uraniti sa cvatnjom
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2013 u 00:23


Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 19:46
Nisam joj danas mogla odoljeti..

.


Skroman covijek sve umnozi svojom skromnoscu, veseljem i zahvalnoscu.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2013 u 19:47
Tko bi joj odolio. Predivna je
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2013 u 08:50
Moon, ja je se nemogu nagledati, joj je jadnice puno cvijetica izgubila putem.... dok sam ju nosila podaleko, od tvdave do auta pa onda opet u autu... sada ju mlati vjetar,,, glavna ni je briga sada; smijem li ju presditi? Lonac je pun korijena koji je sada polugol na
povrsini zemlje.
Skroman covijek sve umnozi svojom skromnoscu, veseljem i zahvalnoscu.
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2013 u 13:11
lela.h prekrasna je,smiješ je sada presaditi,ali nemoj u puno veći lonac,očisti joj zemlju i stavi novu.
Meni je Mirko poklonio neki dan bijelu,ali još ne cvate i žutu sa puno sitnijim cvjetom. Clap
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2013 u 14:18
lela.h, kao što stefica.n kaže, smiješ, a ti znaš da je danas i još dva dana idealno vrijeme za presađivanje cvjetnica
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2013 u 14:54
Cure vec presadena! bas zbog tvojih savjeta draga moon! Za cvijetice ne odstupam ni minute, i sada jos jurcam oko loncanica, sta sve jos trebam ili hocu presadit, moram pogledati u tekicu, tamo zapisem sve sto trebam presaditi, da ne zaboravim i cekam zeleno svijetlo!
Skroman covijek sve umnozi svojom skromnoscu, veseljem i zahvalnoscu.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2013 u 16:50
lela.h...evo sad se zeleni tri dana. I ja sam bila u takvoj akciji danas i dobro je da nisam ništa dirala prošli put kad je bilo zeleno svjetlo, jer sad sam vidjela da su dvije za koje sam mislila da su gecrk - žive i tjeraju, pa ih nisam sad ništa dirala, neka malo očvrsnu pa ću sljedeći mjesec.
Na vrh
Druid View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 27
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Druid Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2013 u 09:23
Stefice, bojim se da ti nemas niti podraneu, niti pandoreu vec Jasminum mesnii ili, ako je cvet blago mirisan - jasminum humile. Ali ipak, pre bih rekla da je mesnii. Drugo "belo" moglo bi da bude neki od jasmina - J. offgicinalis ili J. azoricum koji su najvise rasprostranjeni na primorju. Zao bi mi bilo da mislis da imas neku biljku, a ispostavi se da je neka druga. Da smo blize pelcovala bih ti od moje pandoree.
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2013 u 13:31
Druid,vjerovatno si u pravu za žutu ali ne i bijelu.Na 15.str.teme ima slika od prošle godine od bijele pandoree,reznica mi se nije primila a sad sam dobila ukorjenitu biljku.
Puno hvala na dobroj volji da podjeliš svoje reznice.Wink
Na vrh
Druid View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 27
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Druid Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2013 u 15:26
Oprosti, Stefice, previdela sam tu belu. Raduje me da si je ipak nabavila.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2013 u 19:16
Ova je moja nekoliko godina životarila sve dok nije dobila pravo mjesto i ispunila teglicu s korjenjem. Sad je prava ljepoticaEmbarrassed

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 19>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.