Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kamelija - Camellia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kamelija - Camellia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 35>
Korisnik
Poruka
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2013 u 21:15
Malo sam svratila kod ljubitelja kamelija, dok čekam utakmicu....
BELICA sve će biti ok s tvojom kamelijom...
MOON tvoje su u dobrom stanju, lijepe su, zdrave biti će lijepih cvijetova...
Moje kamelije su isto u dobrom stanju. Ove što su u vazama stavila sam na južnu stranu gdje nema bure, pa su ovaj puta pošteđene bacanja po dvorištu. Ostale koje su u vrtu, njih 6 su dobro i s njima nema problema...Dvije kamelije u vazama sada cvjetaju, ostale su u fazi pupova...Biti će slika kad krenu novi cvijetovi..
Malo sam pregledale postove u nazad i vidijela sam da su mi maknute slike, ne znam zašto...Moram to popraviti i vratiti slike nazad....WinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2013 u 18:24
Evo je, evo je yeeeeeeeeeeeesmile126
Poklon ekipe 051smile72smile79

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2013 u 18:25

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2013 u 18:49
bebolina....krasan cvijet ima bijela, crveni pupoljak samo što nije otvorio cvijet
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2013 u 06:19
Divne su, šaljite i meni malo tog sunca u Zg i topline !
Ja ću se još načekati da se na mojoj pupovi otvore, ali barem me vi veselite s svojim lijepoticama.
belica,zagreb
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2013 u 17:50
Imam i ja bijelu, danas sam ju slučajno vidjela, na sniženju, i kupila. Odmah sam ju fotkala da vidite kako izgleda, noć je pa nije baš najbolje vrijeme za slikanje, no nema veze. Bar ćemo moći pratiti kako i koliko raste do idućeg slikanja.

Camellia Japonica


Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2013 u 18:00
Moon bas je fina
ja sam ih dosada vidala samo u kauflandu,,, pa sada obljecem kao macak oko vruce kase kada ce ih ponovo imati
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2013 u 18:02
Onaj smajlic gore,,, mi je, sada vidim greskom uletio!
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2013 u 18:08
lela.h....ma ima ih sada, dolaze već neko vrijeme u vrtne centre, no ja nisam kupila novodošlu, ova je vjerojatno stajala od prošle sezone. Meni su takve draže jer su već prole test opstanka, kako ga ja volim zvati. Ova je stajala lijepo vani na kiši i hladnoći, pa kad je mogla tamo, moći će i kod mene. Ima već nove lisne pupoljke, a ima i jedan cvjetni pup koliko sam na brzinu uspjela vidjeti, pa možda vidim i izgled cvjetića. Presadit ću ju kad zatopli, na proljeće.
Na vrh
lela.h View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Studeni 2010
Lokacija: Sl. Brod
Status: Offline
Bodovi: 604
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lela.h Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2013 u 19:07
Takve i ja volim uzeti, :-) mi u brodu imamo samo obi, bila sam danas sa bebom tamo malo prosetati, ali ponuda je za zaliti :-( a njih nemaju nikako... :-(
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2013 u 20:32
Bebolina drago mi je da ti je procvjetala bijela kamelija, koju smo ti poklonili..Još mi je draže da ti osakaćena kamelija još ima lijepe pupove koji će te brzo razveseliti..
sutra je novi dan
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2013 u 23:20
@moonsmile57 nisam ni sumnjala da je nećeš nabavitiClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2013 u 23:26
Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

Bebolina drago mi je da ti je procvjetala bijela kamelija, koju smo ti poklonili..Još mi je draže da ti osakaćena kamelija još ima lijepe pupove koji će te brzo razveseliti..
Bijela camelija je prekrasna...hvala vam na toj ljepoticismile79
Osakaćena camelija još ne cvate, malo je posustala nakon čupanja grana, ali hoće i ona.
Ove ogromne pupove ima ova u bijeloj kamenoj vazi, dok je osakaćena ova sasvim lijevo u četvrtastoj teglici. Ovo je slika dok je još bila neoštećena.

Rane sam joj namazala voskom, bojala sam se da joj zima ne naškodi tako polomljenoj.
Evo kako izgleda danas jedan od njenih pupova

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2013 u 00:21
krasni veliki pupovi, bebolina, dobro da sve kamelije nisu bile tim vandalima na dohvat ruke
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2013 u 00:34
Ova osakaćena je bila najbliže ogradi, lako ju je bilo dohvatiti i napraviti štetu. Sad je na verandi, pored samog ulaza u kuću. Danas sam je malo prošetala na kišicu a navečer sam je ponovo vratila na sigurnije mjesto.
Bildam seTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2013 u 19:15
Danas je bio lijep sunčan dan, 8°C kod mene i kamelija je bila na sunčanju. Poslikala sam par cvjetnih pupoljaka te nove bijele kamelije







Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2013 u 20:41
prelijepe su vam kamelije cure....cista petica!
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 14:16
Prekrasne biljkeEmbarrassed

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 18:29
bebolina.... pupoljak se otvara, a ova bijela je predivna, takva bi i moja trebala biti nadam se da hoće, takav joj je cvijet na etiketi
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 18:57
Baš je ovo lijepo za vidjetiHeart
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.