Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Krasula - Crassula
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Krasula - Crassula

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 84>
Korisnik
Poruka
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2009 u 21:58
Nije ovo uredu Tweety...zao mi je sto ti moram reci...Confused...da nisi slucajno nekad je zalila s tecnim gnojivom malo vise nego sto treba?? Kod mene se je s par Crassula desilo da budu u ovakom stanju..lagano bi pocele i crniti i nisam ih nikad uspjela spasiti...nisam nikad skontala sta bi mogao biti uzrok...

Jesi li kontrolisala zile/korijen??

Ja sam ove godine moje malo zapostavila i bas prije neki dan ih gledam,bolje su nego prosle godine...zaljevam ih jednom mjesecno i to kisnicom,znaci nikako vodom diretno iz cesme,ali vjerujem da si ovo vec znala...

Neznam sta stvarno reci ti,osim da ovo nisu dobri znaci za Crassulu... !!

Bas mi je zao...Ouch
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tweety View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 529
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tweety Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2009 u 22:02
Nisam pregledala zile, to cu ujutro cin se probudim.. Nisam je zalijevala skoro uopce gnjojivom, malo skroz, uvijek isto.. vec godinu dana.. A jooooj, kad sam je dobila skoro je bila propala, i tako sam bila sretna kad sam je spasila! A sad ovo.. Mozda bi promjena zemlje dobro dosla..pod uvjetom da su zile ok.. Joj hvala ti puno na idejama, ja jos nekako se nadam da ce bit ok!!
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2009 u 22:03
Originalno poslano od člana Tweety Tweety napisao:

I nema na cemu dzomba...
P.s. mojoj je zima puno vise odgovarala.. cak je i snijeg pao po njoj.. nije se dala, sve do ovih vrucina..Ja sam u Dalmaciji!


 Da sad ne ispasta sto je na nju pao snijeg?! One vole hladnije prostorije zimi i DOSTA svjetlosti ali ipak snijeg je malo previse za njih....jedno vrijeme se drze i onda polako pocnu tonuti...jer nemozes odmah kod Crassule primijetiti da nije nesto ok..treba malo vremena,posto ona sacuva vlaznost u svojim debelim liskama...i sad su joj velike vrucine i dodje mi da pomislim da se je ipak malo smrzla ali tek sad vidis posljedice jer joj je sunce izvuklo svu vlagu sto je imala u zalihi....!! Volila bih da grijesim....Confused
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Tweety View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 529
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tweety Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2009 u 22:08
Da, moguce, nije mi to palo na pamet.. ipak, to je bilo u dvanaestom mjesecu.. a ne znam, mozda je i to. Nesto mora bit. Probat cu jos pogledat zile, i presadit je, prosli put joj je to pomoglo, sva sreca da sam jedan dio razmnozila, taj je super, bar je necu zauvijek izgubit...
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2009 u 22:09
Originalno poslano od člana Tweety Tweety napisao:

Nisam pregledala zile, to cu ujutro cin se probudim.. Nisam je zalijevala skoro uopce gnjojivom, malo skroz, uvijek isto.. vec godinu dana.. A jooooj, kad sam je dobila skoro je bila propala, i tako sam bila sretna kad sam je spasila! A sad ovo.. Mozda bi promjena zemlje dobro dosla..pod uvjetom da su zile ok.. Joj hvala ti puno na idejama, ja jos nekako se nadam da ce bit ok!!

 

I ja se nadam...Crassule su moja bolna tacka i bas mi bude zao kad vidim da kod nekog nesto nije ok Ouch...nego ti nju stavi negdje napolju,zaklonjenu ostalim cvijecem da je sunce ne udara direktno i malo zaboravi na nju...ja moje ove godine nisam jos ni jednom zalila tecnim gnojivom i ozbiljno ti kazem,bolje su mi nego prosle godine...samo kisnica i to je to....Javi mi sta je bilo..i kad joj budes gledala zile,u zemlju ako imas ubaci malo zdrobljene cigle...otidji do komsije i skini mu s krova LOL....da se malo nasalim,jer bas mi ju je zao...Wink
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Tweety View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 529
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tweety Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2009 u 22:13
Originalno poslano od člana dzomba dzomba napisao:


Originalno poslano od člana Tweety Tweety napisao:

Nisam pregledala zile, to cu ujutro cin se probudim.. Nisam je zalijevala skoro uopce gnjojivom, malo skroz, uvijek isto.. vec godinu dana.. A jooooj, kad sam je dobila skoro je bila propala, i tako sam bila sretna kad sam je spasila! A sad ovo.. Mozda bi promjena zemlje dobro dosla..pod uvjetom da su zile ok.. Joj hvala ti puno na idejama, ja jos nekako se nadam da ce bit ok!!
 I ja se nadam...Crassule su moja bolna tacka i bas mi bude zao kad vidim da kod nekog nesto nije ok [IMG]smileys/smiley18.gif" align="absmiddle" alt="Ouch" />...nego ti nju stavi negdje napolju,zaklonjenu ostalim cvijecem da je sunce ne udara direktno i malo zaboravi na nju...ja moje ove godine nisam jos ni jednom zalila tecnim gnojivom i ozbiljno ti kazem,bolje su mi nego prosle godine...samo kisnica i to je to....Javi mi sta je bilo..i kad joj budes gledala zile,u zemlju ako imas ubaci malo zdrobljene cigle...otidji do komsije i skini mu s krova [IMG]smileys/smiley36.gif" align="absmiddle" alt="LOL" />....da se malo nasalim,jer bas mi ju je zao...[IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" />


Ma neka si se nasalila, nasmijala si me lipo.. napravit cu tako, javit cu sta je bilo! Hvala ti jos jednom!!!
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2009 u 22:32
Nema na cemu Tweety Tongue,kad god mogu pomoci-tu sam Wink...cujemo se onda i drzim ti palceve WinkTongue....!!

A ti komsiji reci,Treba za lijeka mojoj Crassuli LOL Wink....
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2009 u 22:36
Tweety, a kad si ti nju zadnji put zalila?
One ne vole puno vode, ali ako su ti vani, vrućine su velike i zemlja se jako isuši, da nije to?

Moje krasule i svi sukulenti su vani i po ovim vrućinama zalijem ih i dva puta na tjedan, ne previše i izgleda mi da im sasvim odgovara
Na vrh
Tweety View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 529
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tweety Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2009 u 23:04
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Tweety, a kad si ti nju zadnji put zalila?One ne vole puno vode, ali ako su ti vani, vrućine su velike i zemlja se jako isuši, da nije to?Moje krasule i svi sukulenti su vani i po ovim vrućinama zalijem ih i dva puta na tjedan, ne previše i izgleda mi da im sasvim odgovara


Zaljevam je jednom tjedno, zadnji put u subotu. Probala sam cesce zalijevat, ali cini mi se da sam samo gore napravila. Ostale krasule se dobro drze.. Njih isto zaljevam jednom tjedno. Joj hvala vam svima na pomoci, bas mi je drago da razumijete kako mi je krivo!! Strah me ako pocnem zaljevat sad puno opet, da cu je tek onda ubit.. Al ujutro slijedi pregled, i presadjivanje,pa cu je malo ostavit na miru! P.s. nije cijeli dan na suncu..


Dzomba, nece susjed ni znat sta ga je snaslo;)
Na vrh
Tweety View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 529
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tweety Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 15:33
Isla sam danas bacit oko na krasulu..i gle, pari mi da se malo oporavila! Stavit su sliku da vidim sta kazu krasuloljupci:)

Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 22:02
Bas se je lijepo oporavila Big%20smile...Clap Clap Clap...sta si uradila? Tongue
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Tweety View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 529
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tweety Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 22:13
Prema tvom savjetu, pregledala zile, stavila je u novu zemlju, malo ubacila sljunka, i na dno nisan imala glinenog crijepa, pa san ubacila one drenazne kuglice glinene.. Dobro je zalila, ostavila je na polici, i pustila je na miru.. Izgleda da su savjeti bili pun pogodak!! Hvala!
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2009 u 22:33
Originalno poslano od člana Tweety Tweety napisao:

Prema tvom savjetu, pregledala zile, stavila je u novu zemlju, malo ubacila sljunka, i na dno nisan imala glinenog crijepa, pa san ubacila one drenazne kuglice glinene.. Dobro je zalila, ostavila je na polici, i pustila je na miru.. Izgleda da su savjeti bili pun pogodak!! Hvala!

 

Big%20smile bas mi je drago Big%20smile...ma i ja u vecini slucajeva koristim te drenazne kuglice,nestignem bas uvijek "otici u posjetu komsiji" LOL LOL....Stvarno mi je drago da je uspjelo Embarrassed Embarrassed...Hvala tebi!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
plavooka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 17 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 73
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje plavooka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2009 u 14:33
Draga moja pogledala sam od prve stranice i ostala sam bez komentara...
....odusevila si me...
svaka cast
Bolje sutati nego blesavo govoriti.
Prvo ispeci pa reci!!!
Na vrh
floraifauna View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 110
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje floraifauna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 15:41
 super su krasule,nisam ni znala da ih imam tolikoLOL
sad ću se baciti na slikanje pa još moram naučiti kako da stavim te slike i onda ćete valjdaWacko moći vidjeti moje primjerke.
Prvo sam bila opsjednuta kaktusima,sad sam sukulentima,naravno još volim i kaktuse...a spopalo me i vrtlarenje tako da sam stalno u biljkama...
pozdrav svima!
Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2010 u 15:35
Nisam pročitala sve postove ali ako je pitar mali i krasula je.Što veći pitar,veća biljka.Moja mama ju je prestala presađivati jer više nije mogla manipulirati s njom(npr.po zimi u zaklon).Čak ju je htjela pokloniti ali kome i kako kad je malo pomakneš lome se grane.Sad bi joj trebao viličar da se pomakne.Preživila je zimu vani.Sada cvate.
 
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2010 u 19:52

ajme meni, zar to može toliko narasti...jako mi se sviđa...

mislim da je i moja ove vrste, zapelcana prije misec dana...

Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2010 u 22:38
Divan primjerak Kiki-ko? Da li je orezuješ?
Ovo je moja Crassula portulacea, koju redovno skraćujem da ne bi imala problem kao ti (mislim na veličinu).

     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 08:00
prekrasna je, draga makk! koliko je stara da već ima tako moćno "deblo".
Koje je napovoljnije vrijeme za orezivanje?
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2010 u 14:36
Ne znam tačno koliko je stara R.S., ali predpostavljam 10-12 godina. Ja sam je kupila prije ca 8 godina i skraćujem je skoro svake jeseni (odrežem grančice dužine 10-tak cm).
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 84>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.