Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - OTOK - moji radovi
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


OTOK - moji radovi

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 23>
Korisnik
Poruka
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2010 u 10:13
Da malo spojimo cvjetni dio foruma sa ovim hobističkim

Uzmite svježa jaja, pa ih razbijte ne baš po polovici, nego više pri vrhu.

Umutite žumanjke i bjelanjke, dodajte sol i papar i začinske trave i ispecite kajganu LOL.

Ljuske jaja ukrasite po vlastitom izboru, ja sam ih farbala







Ukrašene ljuske najpraktičnije je staviti u kutiju od jaja

 

Uzmite malu žličicu i napunite ljuske zemljom. Zemlju natopite vodom.
Na zemlju stavite hranu za ptice (ona jako brzo niče) i dodajte još malo vode.





Sada s jajima na sunce. I ne zaboravite svaki dan dodati malo vode da se zemlja ne sasuši.

Ako je nekome ovo zgodno, još stignete do Uskrsa.

Može se u ljuske posaditi i neku malu biljčicu ili sasvim mali kaktus.

Slikat ću ponovno kad jaja ozelene.

Smjestite ih u kakvu zgodnu čašicu ili držač za jaja, ili više njih zajedno u kakvu košaricu i ukrasite uskršnji stol ili poklanjajte.



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2010 u 13:46
Puna si ideja Clap, ovo čak nije ni komplicirano, mogla bi probati LOL
život je more
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2010 u 21:07
Ma genijalna sismile141
Pogotovo ovaj prvi dio-šta sa jajima!!!?smile50smile156
Sve je to super no ja to nesmijem staviti van jer mi ništa nebude niknulo.Puno dvorište ptica,koje sam preko zime naučila da ima uvijek  sjemenki za njih,pa mislim da bi brzo ovo nanjušile.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2010 u 17:58
Evo ih, točno na vrijeme! Pojavili su se zeleni listići








Sretan Uskrs!
Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2010 u 18:13
Otok ovo je genijalno! Bar ja koja ima ptice,nebi se ovog sjetila ni u ludilu.

Ovo je tako jednostavno,ljepo,mastovito,savršeno! smile141
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2010 u 23:23
Genijalno Otok  Clap
život je more
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2010 u 23:59
stvarno su jajčeka super ispala Clap
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2010 u 14:54
OTOK preslatko ,tek sad vidim tako ideju odlazem za sledeci Uskrs
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2010 u 13:15
Malo sam se (previše) zaigrala bojama pa je ispalo ovako - meni pomalo sliči na naivno slikarstvo (bez namjere da se uspoređujem sa našim naivnim umjetnicima LOL).
Jednoj mladoj curi se svidjelo, tako da je ova pločica Proljeće  zajedno sa ptičicom - odlepršala, a slika ostala










Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2010 u 13:17
slika je odlična!
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2010 u 11:54
smile39smile39smile39....wow, preeegenijalna ideja ovo s jajima i hranom za ptice... Otok, prštiš od ideja, jednom ću sigurno isprobati ovaj "recept" jer je izuzetno dekorativan i jednostavan... a slika, što reći??? tvoje me slike i inače oduševljavaju, samo se ti igraj i podari nam još koju ovakvu ljepoticu... ptica je fenomenalna, ovakva slika odmah me asocira na neku prelijepu rusku bajku.... majstorice smile141
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2010 u 13:32
Rose i Primavera smile78
Na vrh
mare-nostrum View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 05 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 2829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mare-nostrum Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2010 u 18:07
sad sam tek vidjela tvoj recept za dobru kajganu WinkLOLLOL.........koliko vidim i ljuske se mogu iskoristitiWink..........slatko sam se nasmijala s onim - jaja na sunce LOLLOL........a šta reći odlična ideja i hvala ti što si ju podjelila s nama.......
slikica je baš dobra,sviđa mi se kako pršti bojama smile71
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2010 u 13:54
ozelenila se jaja a ja ih nisam vidjela do sad..genijalno  i tako simpa kad nemas sta na stol od dekoracija staviti...fanatsticno...  a slika mi je super...  zvala ti to igranjem ili kako god konacan rezultat je fantastican!!!smile71
stavrno imas ideja i jedva cekam vidjeti nove...
Na vrh
sarita banana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2711
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarita banana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2010 u 09:46

pticica mi je prelijepa,mogu misliti kad se uokviri kako ce to dobro figurati.

svaka cast.smile64smile59
um se obogacuje primanjem a srce davanjem
Na vrh
sarita banana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2711
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarita banana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2010 u 09:47
joj,kako mi uleti ovaj drugi smajlic .i z v i n i.
um se obogacuje primanjem a srce davanjem
Na vrh
KIKA '56 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 843
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje KIKA '56 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2010 u 13:28
Sve pohvale za ovakve ideje.
Na vrh
Angell View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 225
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Angell Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2010 u 13:53
SvetiShockedShockedShocked Bože...ja sam zadivljena,ovo je fanstatično,evo već frfljam od šoka i divote...LOLOtok klanjam ti se ponizno,prava si umjetnica..nemam riječi,radovi su genijalni..smile120
Slab je onaj koji je izgubio vjeru u sebe.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2010 u 20:55
Proljetni swap, a ja u paru sa Izzy. Hm, težak zadatak. Htjela sam da bude nešto ne baš uobičajeno, razigrano, zgodno. Tema - proljeće. Krenula sam crtati, a nisam znala kako ću dovršiti rad - kao i obično. Onda me nešto ponese i rađaju se ideje.

Evo što je nastalo



i malo detalja







Sve je bilo nacrtano, osim ovih cvjetića. a oni su bili presitni za crtanje.
A kakva je to proljetna livada bez cvijeća i stabla ako nisu rascvjetana?
Nakon malo razmišljanja, odlučila sam cvjetiće napraviti od .......
možete li pogoditi od čega?
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2010 u 21:06
meni su cvjetići odmah zapeli za oko kad sam vidjela slikicu i jurim ovdje vidjeti to malo bolje i eventualno skužiti šta i kako kad ono šipakLOL ... još si namjerno (priznajWink) stavila i malo mutne slike pa nek mi pogađamo... joj joj...daj reci od čega su cvjetići, nemoj me držati u neizvjesnostismile143
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 23>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.