Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mammillaria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mammillaria

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 23>
Korisnik
Poruka
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2013 u 16:59
Uskoro planiram otići kod čika Čordaša, pa ću ga pitati o terezi, ako nešto zna.A akoiko zna, to je on !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2013 u 17:21
Glikica,i kupi ju odmah ako imaTongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2013 u 17:39
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Mezcal, to je pisano 15 tak godina nakon što je mamlarija tereza otkrivena. To je vrijeme bez interneta. Sumnjam da su već tada u bivšoj Yu. sijali sjeme m. theresae, ili se varam ? Tko zna možda ta tvrdnja ipak stoji , meni neznalici je to malu neobično.
Mammillaria teresa nije jedini kaktus čije sjeme treba stajati neko vrijeme i sjeme nekih ariocarpusa mor abiti staro najmanje godinu dana, nekih pak drugih kaktusa mora biti izloženo hladnoći. Tako da je to točno. To što nije bilo interneta ne znači da se sjeme kaktusa nije moglo nigdje kupiti onog koga su zanimali našao je način. Moj prijatelj je bio dio ekipe koja je radila na tom časopisu tako da su se i u ono vrijeme snalazili kako su znali i umjeli da nabave sjeme.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2013 u 18:03
Miss M. nisam ni ja tvrdio da ta tvrdnja nije točna. Nekako sam bio naviknut da je bolje da mi pošalju friško sjeme a ne staro. A što se tiče interneta i kupnje sjemena znam da su i tada bili snalažljivi. Moja susjeda ima u zbirci ariokarpuse čije je sjeme bivši vlasnik zbirke posijao 1947 god.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2013 u 19:04
Napisala sam kako kod Pinusa sami kapitalci pa se nadam da i moja mammilaria spinosessima će biti takva
 
 
 
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2013 u 19:18
Aralija, lijepa je, jako lijepa ,ali da bi dobila epitet "kapitalac", valjda se zna kakvi to kaktusi moraju biti. Sigurno ne oni u teglicama od 10-15 cm.

Ja imjam puno veće primjerke i još uvijek ih ne smatram kapitalcima.

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2013 u 21:35
Evo jedne nedavno kupljene mammillarie,svega nekoliko kunica pa.....

Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2013 u 08:48
Sasvim solidan primjerak, obzirom da se u prodaji nalaze puno manji primjerci. Možeš biti više nego zadovoljna. E sad, to što sad cvate, ko bi ga znao, valjda mu tako došlo. Lijep je !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2013 u 11:20



ajme Pinus....neman riči za ovu lipoticu......da bar sve te tvoje bodljiče mogu jednom viditi uživo.......ti si mister kaktusa na ovom forumu
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2013 u 11:31
naravno....ni schumyja ne smin zaboraviti......tako vam je sve lipo,čisto,uredno ....PREdivno


majstori
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2013 u 11:47
Originalno poslano od člana 11111 11111 napisao:

ajme Pinus....da bar sve te tvoje bodljiče mogu jednom viditi uživo

Ružo uvijek si mi dobrodošla. Evo ovaj svibanj je prava prilika da ih dođeš vidjeti. Valjda će jednom i sunce svanut pa da kaktuse konačni iznesem van na sunce.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2013 u 14:07
mammillaria guelzowiana 2. 7. 2013

cvate po treći puta ove godine  a i cvijet nije baš tako mali Big smile za jednu mamilariju.
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Srpanj 2013 u 23:39
Koliko često zaljevati mammillariu gracilis? I kako je potaknuti na cvjetanje?
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2013 u 00:10
Zavisi.....ona voli direktno svjetlo,,,ja je ljeti zalijevam 2   mjesečno,,glinene posude,,,,za cvjetanje treba pravilno prezimiti!
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2013 u 00:50
Hvala! A kako da pravilno prezimi? I onda mi nije jasno kako nekima zimi procvjeta Geek
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2013 u 00:55
Voli drenirano tlo....što se tiče prezimljavanja,,,,one izdrže i minuse,,kod mene su izdržale -3 ...za cvjetanje prezimljavanje ti je jako bitno,moj savjet: na hladnom mjestu 5C -  8 C  bez kapi vode,možeš ih samo jednom orosit ako je baš potreba!
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2013 u 12:27
Hmm, imam izbor u dnevnom s puno svjetla i 20+ temp. I u nekoj kao verandi s dosta malo svjetla, ali stabilna temperatura oko 10°C.
koje je bolje?
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2013 u 15:10
Originalno poslano od člana Dini55 Dini55 napisao:

Hvala! A kako da pravilno prezimi? I onda mi nije jasno kako nekima zimi procvjeta Geek
Dini što se mammillarie gracilis tiče cvatu samo oni dijelovi koji su dovoljno stari da bi cvali i ja sam mislila da s mojom nešto nije u redu do ove godine.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2013 u 23:37
Nisam dobro shvatil pitanje iznadWackoLOL
Na vrh
Dini55 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Ožujak 2013
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 151
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dini55 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Srpanj 2013 u 11:20
Za prezimljavanje mammillare gracilis imam izbor da bude u sobi gdje ce stajati blizu prozora i dobivati puno svjetla ali temperatura sobe je 20 stupnjeva i više. Ili imam drugi izbor, sobu s dosta malo svjetla, ali je temperatura konstantna, oko 10°C.
Pa ne znam koji bi izbor bio bolji?

Miss M, hvala :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 23>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.