Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aloe
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aloe

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 29>
Korisnik
Poruka
malpolon View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 16 Veljača 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malpolon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2012 u 11:38
Free ova na drugoj slici ti je A. arborescens a na trećoj A. striatula
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2012 u 10:50

Aloe variegata
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2012 u 11:20
Baš ljepa slika, aloa je divna. A morganova ljepotica se isto sprema cvasti ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2012 u 11:21
Kolika ti je temperatura u toj prostoriji ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2012 u 11:25
prekrasna ti je Pinus.. kako si uspio da bude tak uspravna, moja se sva jadna iskrivila:(
 
i crassule do nje su ti jos ljepse! koliko ti je stara morgan's beauty? imam tri malene od proljeca i bas mi nekako sporo rastu:/
 
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2012 u 12:09
Pinus,prekrasna i slika i biljke,aloa ti je posebno lijepa.
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2012 u 12:11


Aloe Peglerae
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2012 u 18:33
divni su ti noviteti draga !
belica,zagreb
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2012 u 18:36
Pinus,prekrasna jeTongue
Camellia,lijepo si se ponovilaTongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2012 u 19:07
Molim pomoć,moja aloa ciliars se   smrzla   i listovi su   puni vode i smekšali su!Molim vas pomoć,kako da ju spasim!!!!!!!!!!!!!!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2012 u 19:37

Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Kolika ti je temperatura u toj prostoriji ?

Glikica, to je prozor dnevne sobe temp . oko 20C ± 3 C

Originalno poslano od člana kikach kikach napisao:

koliko ti je stara morgan's beauty?
kikach, pogledaj ju ovdje (prva slika prvi red lijevo). Dobio sam ju prije dvije god. od susjede kao ukorijenjenu reznicu.
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2012 u 20:02
hvala ti Pinus, moje su cak nesto manje od te..ma polako, samo neka su mi zive i zdrave pa ce i narastiSmile
 
jedva cekam slike rascvjetane ljepotice:)
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2012 u 21:07

Pinus, Camellia....divne su vam

Na vrh
schumy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 465
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje schumy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2012 u 13:43
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Natalija, sad si i mene malo utješila.
Kako je krenulo sa sistematizacijom biljaka, jednog dana ćemo saznati da su i ruže prebacili u kaktuse, jer....imaju bodlje( trnje)
Stalno ga nešto premrdavaju, dok mi skužimo što je nešto, to nešto je već nešto drugo.

To je točno Glikce, stalno "razvrstavaju" i "raspremaju" već poznate i usvojene nazive i porodice, samo da bi gospoda sa Zapada mogla proizvesti čim više "doktora znanosti".
Dosta mi je sjetiti se priče sa notocactusom koji se sada "preselio" u novu porodicu i zove se parodia......
Tako da "zbunjoza" ima i van ovoga našeg foruma itekako...
**za čistu prirodu i obilje pčelica
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2012 u 15:48
Fiki, vidim da nitko ne reagira na tvoj post, pa da ti onda ja kažem : Veliš smrzla se i kako da ju spasiš ? Evo ovako, baci ju i na proljeće nabavi novu, s tim da iduće jeseni nastojiš da ti se ne smrzne. Grubo, ali tako je !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2012 u 15:51
E sad i ja pametna, da nisam vidjela ovu Pinusovu aloju, ne bih u svoju zavirila, kad ono......cvjetnih pupova čak tri !!! A stoji mi u dosta hladnom prostoru. Svjetla ma puno, ali joj je dosta zima, no ipak ona će procvasti. Možda za nekih mjesec dana tek !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2012 u 16:47
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:


Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Kolika ti je temperatura u toj prostoriji ?

Glikica, to je prozor dnevne sobe temp . oko 20C ± 3 C

Originalno poslano od člana kikach kikach napisao:

koliko ti je stara morgan's beauty?
kikach, pogledaj ju ovdje (prva slika prvi red lijevo). Dobio sam ju prije dvije god. od susjede kao ukorijenjenu reznicu.
 
Ovo je predivno, koja je noćna temperatura, a i kako ih štitiš noću s obzirom da je blizu stakla pa pretpostavljam (bez obzira na izo staklo)da je noću hladnije???????
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2012 u 19:19
aralija, da noći su hladnije ali temp. ipak ne pada ispod 17C tako da nema potrebe da štitim aloe.   
Na vrh
ania View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ania Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2012 u 20:27
Pinus, koliko ti to sunčanih prozora imaš? Sretne tvoje biljke!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2012 u 21:04
@ania, zbilja su sretne. Kod mene prozori na sve strane. A sunce ? U jutro grije sa jedne, u podne sa druge, a po podne sa treće strane. A svuda prozori . Evo,to su ti moji „sunčani prozori“.

A zavirm ja malo i u tvoje slikice. Vidim da su i tvoji sukulenti više nego sretni.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1415161718 29>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.