Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Morsko-cvjetni ugođaj
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Morsko-cvjetni ugođaj

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 370>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2009 u 09:20
Lantana, cvjetovi felicije se pomalo na izdisaju, za jedno 15-tak dana ja ću svoje pošišati i oblikovati. To napravim nakon svake cvatnje
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2009 u 11:29
Evo Tija ovo je taj grm od kojeg sam posadila grančicu. Slika je od jučer u dvorištu moje prijateljice (zapadna strana zakolnjena od udara bure). Stvarno je ogroman i prekrasan i cvate cijelu godinu.


život je more
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 10:34
Tako je iris.
Kao da su različite lokacije.
Za ne prepoznati...
 
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2009 u 09:39
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Lantana, cvjetovi felicije se pomalo na izdisaju, za jedno 15-tak dana ja ću svoje pošišati i oblikovati. To napravim nakon svake cvatnje


Hvala Otok, evo mi imamo sličnu klimu pa mi je najlbolje tebe pitati, a i vidim da ti puno znaš. Da li si je probala sijati?
život je more
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2009 u 16:00
Uvijek sve predivno, a ovaj grm je prekrasan.
Obožavam i ružmarin, jer on cvjeta cjelu godinu.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 22:19
Nadam se da je ova ogromna jahta stigla u neku luku, ne bi bila sada na njoj  ni za onoliko milijuna koliko vrijedi. Baca je uvis i sve se pjeni oko nje.


Izišla sam malo vidjeti donji dio vrta, a tamo više snijega nego tu gore, grabljama sam razbijala led da mogu proći, jedva sam sišla do dole








MM (inače Slavonac) čisti snijeg sa škovacerom, jer nemamo onu lopatu za snijeg, na južnoj terasi jer nam je to sad jedini izlaz iz kuće





život je more
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2009 u 09:43
Korijenko bit će i kod tebe rasvjetano još par sedmica, samo da prođe ova prevrtljiva veljača.
život je more
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2009 u 21:36
blago tebi,tak ti sve krasno cvate a kod nas SNIJEG i vjetar da je užas.Feliciju možeš razmnožiti i sjemenom,nije komplicirana.Ja samo snimam što bi od tebe a znaš da i ti možeš kod mene
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2009 u 09:46
Nisam probala sijati feliciju, ali sa grančicom sam uspjela razmnožiti, na proljeće
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 08:32
Ovaj lila grm vidim prvi put, dakle, što bi to bilo, da li je mediteranski ili prezimi i na minusima, možda tvoja prijateljica zna nešto više o njemu.
Mahonija kod mene ima tek malecke pupoljke. Neki dan sam u jednoj sjemenara-rasadnik vidjela mahoniju koja cvate zimi oko Božića, ista je ko ova samo naraste viša i ima cvijet kao žuti grozdovi. Izgledalo mi je kao cvijet glicinije pa žuti i listovi su malo veći. Nisam ni znala da postoje dvije vrste.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2009 u 09:34
Lantana, pa što će biti ovo ljeto ako nas već sad "bombardiraš" ovom ljepotom.  Clap
Ovaj sam vikend malo čeprkala i sredila barbarože(pelargonije) da ih mogu kasnije samo preselit na balkon, obrezala sam par grmova vani, bilo je tako lijepo toplo a danas ujutro tako zahladilo da je bilo - 3. Opet sve po staru Confused
Ti imaš predivno šarenilo!
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2009 u 11:35
predivan je, želim da i tvoj bude takav
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 12:18

Zima mi je dok gledam ne snijeg nego onu tminu prema moru.smile65

A zvuk bure ... ne treba, vide se povijene masline ...
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2009 u 09:50
Otok, ja sam na jesen ubola jednu grarnčicu koja mi je pukla i puna lišća, pa se valjda primila, jako mi se sviđa taj cvijet i htjela bi ga razmnožiti da ih imam više.
život je more
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 08:49
Ovaj grm je prekrasan, već sam negdje to vidjela, moramo mu doznati ime
Lantana, stavi sliku na prepoznavanje, da ja ne kačim tvoju sliku 
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2009 u 08:50
Lantana rekao bi Maden Delić "ma ljudi moji jel to moguće?"
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2009 u 11:24
ja nemogu vjerovati da kod tebe cvjeta, a kod nas mali mali pupoljčići i ništa više
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 10:18
slike su super...ali koja razlika ugođaja.....kao da nije na istom mjestu slikano
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2009 u 11:10
Evo još malo slika dok vama ne dođe proljeće

Mahonia - procvjetala i ima jako ineresantnu boju listova


Ovo neznam što je, ali otkinula sam grančicu, ubola u zemlju prije mjesec dana i cvate, inače je prekrasan grm i cvate cijelu godinu


Neven i ljubičice jedu puževi




Šafran


Ružmarin


Njevica je već tri mjeseca u punom cvatu, kad ocvjeta onda napravi neku malo mahunicu srcoliku, to je vjerojatno sjeme unutra.





život je more
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 09:50
Evo malo morsko - zimskog - snježnog ugođaja, kad bi vam mogla dočarati zvuk ove orkanske bure, fijuče kroz najmanju pukotinu





















život je more
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 370>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.