Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Klematis  - Clematis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Klematis - Clematis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 136>
Korisnik
Poruka
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 09:06

Magister vitae, nema na čemu Smile, još sam zaboravila reći, za klematise Montana - moraš imati u vidu da oni cvatu samo na proljeće (jednom u sezoni) i da su isto jako robusni, mislim da nisu za tegle. Ako se varam, slobodno nek me netko ispravi. Wink I još nešto, nisu ti baš klematisi za unosit u kuću, oni su vanske biljke, vrlo dobro podnose zimu, a puno teže sušu! S njima ili u vrt ili na terasu, ne u kuću!

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 09:36
Originalno poslano od člana Magister vitae Magister vitae napisao:

bas za mene! super. sad mi je drago (ovo mi je rijetko drago) da zivim na pescenici-svi koji zive u zg znaju po cem je poznata pescenicaTongue.
Šo??? smile96 Majiceeee, ajmo žene, majeeeeeeee....čarapeeeeeeee.....
Na vrh
Markos1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Markos1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 01:35

Evo ja sam također zaljubljenik u clematise (pavitine), otkad sam ih "otkrio" prije 4 godine. Naime puno jednostavnije su mi za održavanje od npr. ruža penjačica. I nemaju bodlje ! Vidim da se ovdje spominju ponude clematisa u nekim vrtnim centrima. Pa eto da i ja podijelim s vama svoja iskustva glede nedavne nabave istih. Ono što sam ovaj  tjedan vidio povoljno u Zg-u, bilo je u Baumaxu- Jankomir, snizili su ih na oko 40kn, tako da je na kraju ispalo 14kn jeftinije po komadu nego npr. u Bauhausu. U MBM su bili po 36kn, a u Gramatu su osim po 60kn imali i sa strane neki stalak sa clematisima s jednom do dvije grančice, po 38kn.

Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 09:22
Originalno poslano od člana Magister vitae Magister vitae napisao:

da u zg-u sam i jucer sam bio u konzumu (zivim pored superkonzuma) i kad sam vidio da je 70 knsmile107. Budem onda otisao u mbm sator kod mandija sutra. thx puno. Sam se nadam da ce biti miss bateman i snow queen da ih vidim jer se prek slike nemogu odluciti Smile
 
 
Sutra se navodno otvara i novi vrtni centar Kalia na Žitnjaku, možda ne bi bilo zgoreg da se i tam zaletiš? Big%20smile Evo link www.sjemenarna.hr Smile
 
Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2009 u 20:07
evo kupio sam ga- snow queen. flavia odi pogledat pod dnevnik- malo smo se ponovili, pa prokomentirajBig%20smileBig%20smile
Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 09:07
aha ja sam mislio da im smeta zima pa da cu ih morat unositi. ajme koji sam ja neznalicasmile180.
Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 09:48
onda kad se u tramvaju deru- npr. djeca s mobitelima koji su 10 puta skuplji od mojeg nafrlje narodnjake, a stara se dere na njih- Memsude (jedno tipicno za njih imeSmile) nemoj to!!! p. ti materina kad doooodemo domaaa cu te prebit! a ono tebi neugodno kolko su nekulturni.
Na vrh
Oriares View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Oriares Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 09:23
Ja nažalost nisam iz Zagreba pa sam svoj clematis platila 70kn,i još sam sretna da sam ga uopće našla.
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 09:13
Originalno poslano od člana Magister vitae Magister vitae napisao:

aha ja sam mislio da im smeta zima pa da cu ih morat unositi. ajme koji sam ja neznalicasmile180.
 
Neznam od kud si, ali ako si u blizini Zagreba, u MBM imaš svakakvih boja, vrlo kvalitetnih po samo 36,00 kn! Imaju vrtne centre u Lučkom i kod Mandija na Žitnjaku (šator). Tamo sam ja kupila Madame LeCoultre - ima slika na prethodnoj strani, ali sam danas prvi put stavljala sliku sa Photobucketa, pa mi je umjesto na kraju posta ispala na početku LOLLOLLOL. Vidjela sam u MBM Miss Bateman da imaju. LOL. U Konzumu isto imaju Miss Bateman, ali po cijeni od 69,90, a u Bauhausu identičan primjerak košta 64,90 kn.
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 09:57
Da......nemreš vjerovat, ali to je tako i nitko to nikad neće promjenit!. Ajd javi nam kad "ubodeš" neki primjerak clematisa! smile188
Na vrh
Markos1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 06 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Markos1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2009 u 23:52
Na sreću clematise možemo i sami razmnožavati tako što npr. polegnemo drvenastu granu i malo ju zatrpamo zemljom dok ne pusti korijenje.
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 09:19
Korijenko, ako imaš vrt, bez razmišljanja ga seli. Klematis ima duboko korijenje i njemu bolje odgovara zemlja od tegle. Samo pazi da mu je gornji dio na suncu, a donji dio u hladu, a kako si opisala ti imaš idealno mjesto za njega. Imam ja nešto slično tvojoj Dorothy Walton. Taj je primjerak kupljen pod Rouge Cardinal - baršunasto crveni, ali je ispao ovako nešto slično tvome, ali ima samo 4 latice. Vidjet ću ove godine, možda se kaj "popuni" u broju latica!. Tongue
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2009 u 18:58
clematis polako popunjava ljestvice novim grančicama
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 09:24
Preselit ću ga stvarno ovaj vikend, ima žicu po kojoj će se penjati jer je na drugoj strani već ruža penjačica puno godina, pa da si prave društvo Wink
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Oriares View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Oriares Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 21:38
Predivni su mi svi clematisi,na ovom forumu sam i vidjela najljepše slike.
Sad kad sam napokon kupila jednog,odlučila sam se i registrirati,iako vas
pratim kao gost već neko vrijeme..
Moj clematis je Margaret Hunt i nadam se da mi neće biti jedini.
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 09:05
pred niti tjedan dana MM mi je kupio toliko željeni clematis "Dorothy Walton" visine cca 70 cm sa dvije grane. Posadila sam ga vazu promjera cca 30 cm. Ne znam da li sam dobro napravila jer ne mogu vjerovati da tako brzo napreduje sa rastom. U par dana narastao je 5-10 cm. Raste na očigled. Da li mu treba puno zemlje jer ako ga budem morala seliti u vrt, mjesto koje sam mu namjenila malo je skučeno ali puno više nego ova vaza u kojoj je sad sigurno. Cijeli bi dan bio na suncu ali mjesto sadnje je ispod malog zidića tako da je taj najdolnji dio u hladu i mislim okolo posaditi kadifice niske.  Što mislite? Ovo je prva godina što ga imam i ne bi htjela fulati. Valjda ću uspjeti staviti sliku s neta.
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 09:29
bas za mene! super. sad mi je drago (ovo mi je rijetko drago) da zivim na pescenici-svi koji zive u zg znaju po cem je poznata pescenicaTongue.
Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2009 u 22:32
Dobro nam došla! I ja se nadam da nece biti jedini tako da sto vise uzivamo u ljepoti ovog cvijetaSmile
Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 09:17
da u zg-u sam i jucer sam bio u konzumu (zivim pored superkonzuma) i kad sam vidio da je 70 knsmile107. Budem onda otisao u mbm sator kod mandija sutra. thx puno. Sam se nadam da ce biti miss bateman i snow queen da ih vidim jer se prek slike nemogu odluciti Smile
Na vrh
digitalna View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje digitalna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Travanj 2009 u 13:48
ja sam svoj clematis ljubičasto plavi dobila sa derutnom kućom koju smo kupili prošlo ljeto Thumbs%20Up..jadničak...nisam ni znala da postoji, rezala sam šikaru oko kuće i vidjeh nešto viri iz zemlje, ali jadan nit je cvjetao..imao je par listića i kao ostavit ću ga jer mi liči na neku biljku...a kad tamo iz zahvalnosti se frajer začas raširio po žičanoj ogradi i cvjetao do besvijesti. eto kako ti lijepo biljke mogu uzvratiti pažnju. a malo mu je trebalo da završi u draču :).
ove godine je počeo lijepo puštati listiće po starim suhim granama i vidim da mu paše jer mu je korijen u hladu. prvo sam mislila...gle kako lijepi ljubičasti slak a ondak sam skontala da je to clematis :).
kuću smo uredili, ima još posla ali i to ćemo polako ...a ja imam mali vrtić...premali za sve ono kaj bi htjela zasijati i posaditi. al taj clematis mi je najdraži jer je niknuo doslovno iz trnja i drača .

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 136>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.