Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rajčica - Lycopersicon esculentum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rajčica - Lycopersicon esculentum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 78>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 21:27
SmileManči, gdje inače živiš?
Ako si u Zg možemo se nači pa je to jednostavnije i jeftinije, naravno ako se može.Wink
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 21:50
Manči, ja bih ti mogla poslati cca 1kg svježe preslice, berem ju uz Mrežnicu.  Što se tiče gaveza, može se lako presaditi. Prošle godine sam natrapala na cvatući gavez, izvadila sam štihačom cijeli busen i evo ga ove godine cvate na mom gruntu ( na užas mog muža, jer mora oko njega kositi,ha,ha). Čak je potjerao iz komadića korjena, sasvim malog i bezveznog. Eto mogu ti poslati cijelu biljku, posadi pa ćeš imati svoj. sve se ovo događa u okolici Duga Rese.smile160
Na vrh
gugolina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gugolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 22:14
U kojem omjeru treba napraviti tu mješavinu češnjaka,luka, preslice, pelina,  gaveza? U kojem omjeru je treba razrijediti?
Netko je ovdje spominjao da se to radi prije cvatnje paradajza, a meni je već procvjetao Smile
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 22:18
Gugolina, ide ti omjer 1 /10
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
gugolina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gugolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 22:26
Pretpostavljam da je to omjer mješavine i vode.
A koliko treba staviti češnjaka, koliko luka, koliko preslice, koliko pelina, koliko gaveza u koju količinu vode? Znači za samu mješavinu.
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 22:31
smile162uzmeš i staviš. nema mjere, ovisi koliko  biljaka trebaš tretirati, ja to radim odokativno.ali vrlo ti je bitno da pošpricaš i zemlju okolo biljke.
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
gugolina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gugolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 22:35
a koliko dugo se mješavina treba namakati, odstajati?
hvala puno!
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2011 u 23:13

Namače se dok se ne usmrdi i tad se procijedi i razrijedi vodom , ili skuhaš kao čaj ohladiš i razrijediš vodom, postupak isti kao i sa ovim fuj bljak.Wink

Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
gugolina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gugolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 13:15
hvala ti puno, wizardice Thumbs%20Up
Imam još samo jedno pitanje: smijem li špricati po paradajzima s onom običnom špricalicom za prozore. Nemam onu profi. Jesu li kapljice iz te obične špricalice prevelike i je li taj mlaz prejak za njih, da ih ne ošamutim smile106
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 14:05
smile169Smileyeees , možeš
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2011 u 19:59

....jadranka4.  ako  ti  nije  problem poslati,   molila  bi  te  1/2  kg  preslice...gavez  imam ;     jednu  biljku  od  Grive  ali  nije  se  nista  rasirio  po  vrtu,  ma  nije  ni  bitno  -  vaznija  mi  je  preslica....

....mogu   za  tebe  osusiti  buhac ,  cubar-vrijesak,  gospinu  travu  ili  neko  drugo  bilje  iz  Dalm...
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2011 u 13:34
Manči, pošalji na pp adresu i šaljem ti odmah. Neću ju brati dok ne javiš kamo da ju šaljem. Ja sam danas poprskala svoje flance čajem od prslice. Za mene može malo suhog buhača, ako ti nije problem. Živim u Zg, a vrt je okolica Duga Rese.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2011 u 16:43
Jadranka koliko ima kkao si u bastu stavila paradajze.kod mene 12 dana i kontam smijem li popskat protiv plemenjace.doduse jesam prije 5 dana biljnim pripravcima od vizardice receptomSmile
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2011 u 21:45
Točno na prvi maj sam posadila prve flance rajčice, ali nisu baš nešto napredovali. Bile su 2-3 hladne noći. Zadnja tri dana su odlična, preko 20 stup. Cel. a i noći su toplije. Valjda će sad krenuti.smile190
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2011 u 07:34
Originalno poslano od člana wizardica wizardica napisao:

Originalno poslano od člana wizardica wizardica napisao:

[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley1.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Smile" />Pustolov. ako špricaš po rajčicama isto treba i okolo potlu jer bolest dolazi od tla kad kiša pada , odbijajučse kapljice s tla po rajčici.Dobro je napraviti miješavinu od češnjaka,luka, preslice, pelina,  gaveza prokuhaj, ocijedi i ohlađeno razrijedi vodom i špricaj pobiljci i okolo po tlu. Ovo treba činiti svaki tjedan od trena kad posadite rajčice van.Vidjeti čete rezultate, barem sam ja.[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/smiley2.gif" height="17" width="17" align="absmiddle" alt="Wink" />Ove biljke osim što štite od bolesti, hrane biljku.Probajte[IMG]http://www.cvijet.info/forum/smileys/emot159.gif" height="107" width="138" align="absmiddle" alt="smile106" />


Hvala draga!
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2011 u 07:41
Da li se to bilje stavlja u jednkom omjeru? Bar sam tako shvatila, koliko jednog, toliko i drugog? Preslica ima više vrsta, jesu li sve dobre za prskanje, ja ih naime ne razlikujem.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2011 u 07:45
Jučer sam posadila bilje za zaštitu u povrtnjaku : borač, neven i dragoljub. Da li imate još kakvih saznanja osim kadifice, nju ne sadim jer privlači puževe, o bilje koje bi bilo dobro posaditi?

Jednom sam čitala da je dobro posaditi ciniju jer stiti od bolesti korjena, ali alni mi je privukal pepelnicu u vrt.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2011 u 21:19
...kod  nas  cinije  redovito  posive  od  pepelnice...
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2011 u 23:45
Smile Ma samo stavi odokativno--5 šaka ovoga, 5 šaka onoga i tako redom!Biljkice ti to jaako ljube.LOL
Originalno poslano od člana gospina trava gospina trava napisao:

Da li se to bilje stavlja u jednkom omjeru? Bar sam tako shvatila, koliko jednog, toliko i drugog? Preslica ima više vrsta, jesu li sve dobre za prskanje, ja ih naime ne razlikujem.
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 07:46
hvala
Da li mi možete reči kolika mora biti udaljenost između biljaka paradajza različitih sorti, da se ne oprešuju međusobno? Otprilike u metrima.

Hvala!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.