Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nešto kao dnevnik...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nešto kao dnevnik...

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 26>
Korisnik
Poruka
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2012 u 00:03
Sara, lijepo si iskoristila kamenje, baš dobro izgleda sve skupa.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2012 u 07:23
hvala koka, drago mi je da ti se sviđa
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2012 u 10:11
Iako su mi se oči zalijepile za nastanjeno virsko kamenje, morala sam ponoviti ovu sličicu !!

Kak si to lijepo skombinirala !!  Jako efektno !!  Valjda su sve biljčice još na broju, jer ne vjerujem da u 115 stanova samo ti si cvjetkoljubac!!  I da jednostavno nema ....dugoprstića !

Crnac bake Bee, prelijep !!  Blago vama kaj je imate pored sebe !! Kad bi se barem kojim komadem zemlje dala namamiti u Međimurje !!


Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2012 u 18:41
...draga Free, ima u tih 115 stanova dosta cvjetkoljubaca, ali nitko neće delatiLOL...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2012 u 18:50
ma tko je vidio delati LOL

Pusa !
belica,zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2012 u 07:31
nakon što sam 2-3 dana preslagivala biljke na stubištu i gurala ih uza zid da bi zauzimale što manje mjesta, stavljala manje tegle na veće, potpuno očistila prostor uz vatrogasni aparat i hidrant jučer je iznenada naišao protupožarni inspektor i izvršio pregled...dobit ćemo pismeno obrazloženje s popisom primjedbi...moram li reći da ostali susjedi koji imaju ormare, kutije, bicikle, biljke i drugo na stubištu nisu ništa pospremili ni rasčistili...uffff...upravitelj zgrade je bio strašno ljut...

...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2012 u 21:48
Pa nojbolje da vas izbace sve iz zgrade pa onda nece biti problema. Sta bi sad sve trebalo izgledati kao da duhovi zive u zgradi?
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2012 u 07:28
...nešto slično sam i ja rekla upravitelju zgrade, dragi dado...pitala sam ga i kaj je sljedeće od gušteva koje će nam pokušati uskratiti...možda kućni ljubimci? Hvala ti na podršciSmile...


...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2012 u 13:34
ako nastave s tiranijom najbolje da se preselis u Senj i bit ces na miru :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2012 u 07:37
...hehehe, a tko će mi onda za muža brinuti...još mora raditi desetak godina, a onda planiramo tri godišnja doba provoditi u senju...za to vrijeme moram pokušavati srediti vrtLOL...

...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2012 u 01:09
Draga Sara, svako dobro tebi i cijeloj obitelji želimo Franjo i ja!
 
Rijeka

Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2012 u 07:53
belica,zagreb
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2012 u 20:45
Svako dobro za blagdane  cijeloj obitelji   i nek Vam se sve želje koje poželite  ostvare u NOVOJ 2013 godini  od srca Vam želim.
Merry%20Christmas
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 10:24
...ohoho, tek sada vidim da je tu bilo i čestitara...hvala curke!
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 12:17
...zadnjih nekoliko tjedana čeprkam svakodnevno po mojim sukulentima...primjećujem da što više brinem o njima sve ih manje imam, pri tome, naravno, mislim na moju brigu da nisu žedniConfused...svima dajem savjete u stilu, ne diraj ih dok dobro izgledaju, a prva se toga ne pridržavamConfusedAngry...
međutim, moju Kalanchoe thyrsiflora još uvijek držim živom, jer njoj dam vodice u tanjurić kada primijetim da joj se listovi počinju gužvati:



problem mi je  s njom, što joj donji, veliki listovi  sa crvenim rubom sve više otpadaju, a na listovima koji su ostali, crvenilo je iščeznulo...smještena je na polici pored južnog prozora, koji jest malo uvučen...ima li netko neki savjet?
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 12:21
...od mog dragog prijatelja trave dobila sam za Božič ovaj krasan Dasylirion serratifolium...zimuje na hladnom stubištu i nadam se da bude sve u redu s njim do proljeća, a onda slijedi selidba u senjski vrt, ali ostaje u tegli, nejde u zemlju:


...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 12:24
...za Božić sam još dobila od naše mile Camellie ova dva ljepotanovića (bila sam jako dobra cijelu godinu), Pachyphytum bracteosum i Senecio jacobseni:



...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 12:27
...na slici lijevo je moj stari Sedum rubrotinctum Aurora, a desno je novi koji sam nedugo dobila od natalije...iako se izgledom razlikuju, kultivar je izgleda isti:


...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 12:29
...s ovih sukulenata mi neprestano ispadaju listići...sve je počelo unošenjem unutra, dok su bili na balkonu sve je bilo dobro...još malo pa će i oćelaviti...u čemu griješim?:




...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 13:46
Draga moja thyrsiflora je tak izgledala prije jedno tjedan dana.... do sad mi je bila u hodniku gdje očito nije uživala, pa sam ju prebacila u boravak, poskidala sve stare listove i za sad se drži, ali vidim da je ok jer baca iz korijena nove mlade.
A što se tiče ove crassule gollum, jesu li ti blizu radijatora ili iznad ?
moja je na kuhinjskom prozoru, toplo joj je, ali nema radijatora ni blizu, i tamo se odlično drže svi sukulenti ( koji su tam stali naravno ). I klasika ono što svi znamo a ponekad zanemarimo.... puno vodice ne ! ne! LOL
belica,zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.