Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ljiljani - Lilium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ljiljani - Lilium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 64>
Korisnik
Poruka
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 23:34
Tea ja se slažem sa Morenom da biljka bude jako iscrpljena poslje davanja cvjeta,a k tome još i sjeme,ali opet ako ti je želja probaj odgojiti iz sjemena kako kaže Alisa nisu skupi da si novog nasbaviš i tako se uvjeriš u tvrdnje.Dali se isplati uzgajati iz sjemena ili mladim lukovicama,a savje i za Baka mislim da su lukovice još mlade kako je spomenula Alisa.U biti gotovo svim lukovicama poslje cvatnje preporuča se da se odcvali cvjet odstrani radi sazrevanja lukovice za iduču sezonu.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 23:41
Da,jasno mi je.Kad tad ću to napraviti,mislim probat uzgojit iz sjemena samo razmišljam dali probat sad ili za 2,3 godine...U svakom slučaju ako ispadne nešto od toga ja bum javila rezultate...
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Svibanj 2011 u 23:47
Pa ako nisi odsjekla čahuricu onda ostvi sad za dve tri godine mogu ti cvjetati i ove iz sjemena,a ti sebi nabavi novu lukovicu jer ovaj ti je bio prekrasan.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2011 u 07:54
Ja duboko vjerujem da toj lukovici neće biti ništa,najgora stvar kaj se može dogoditi je da se smanji od hranjenja čahure.Kad sam dobila sjeme prije 3 godine i kad sam vadilla lukovicu,nije joj bila ništa strašno,štoviše čak mislim da je malo i narasla jer ja nisam znala do kuda odrezati stabljiku jer se popunila onim ljuskicama.Vidjet ćemo šta če biti s njom kad ju izvadim iz tegle.U najgorem slučaju ne bu cvjetala iduću godinu dvije ali strpit ću se ja.Samo ako dobijem sjeme da bude klijavo.Vidjet ćemo,drž`te fige Thumbs%20Up
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2011 u 08:46
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Bako,da im nisu mlade lukovice?Mozda još nisu ojačale za cvjetanje?
Bog zna. Zalijevam i čekam....Big%20smile
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2011 u 09:02
Moji procvjetali


Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2011 u 09:05
Joj OTOK ovo je smile227
Na vrh
Morana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Morana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2011 u 10:54
moj zlatno-narančasti procvjetao, i jutros ga idem gledat, kad bijeli u pupovima kraj njega slomljen Cry

ah te mačke Disapprove da nisu moje, došla bih im glave Disapprove


PS OTOK ovo je tako predivno! Boja je za iskolačiti oči i samo zuriti u njega pola sata
~Cvijeće je zemljin način da se nasmije~
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2011 u 12:01
Šteta Morana smile58....te mačke
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2011 u 12:33
smile227  Koja boja !!!!!!!!!!!!  Gdje nabavite tako prekrasne ljiljane ????
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2011 u 12:45
Otok,predivan je!Kod mene još ne cvjetaju,nadam  se tek  polovinu juna,kao i obično..

tea,sjeme svako je klijavo,al sad neko ima dugo  dobru klijavost neko manje...Tako da ne sumnjaj u to..Samo treba potrefiti pravu mjeru i uslove za uzgoj iz sjemena.E,to je već teže..Zato sam ti i govorila sve to.Ali imaš želju,imaš volju i sjeme imaš.Mi držimo fige za uspije!
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2011 u 13:10
otok prekrasan ljiljan...
evo i mog...

Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2011 u 13:18
Alisa hvala na savjetu i figama,samo mi je to trebalo smile79Toliko to želim da vjerujem da ću i uspijet,kad-tad.Za sjeme još ne znam jel imam,vidjet ćemo hoće li ovo što bi trebala bit čahura narasti ili nije uspijelo.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2011 u 13:22
nichll =) ovakvog još nisam vidjela...neobična boja.Prekrasan je!!!!
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 07:17
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 09:59
Anaida prekrasni su smile94,predivna boja....smile55
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 16:09
smile227
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2011 u 17:38
Anaida gdje Si uzela ovu boju?Jako mi se sviđa a u Bauhausu nisam baš takve viđala.Meni izgleda kao neka krvavo crvena...
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2011 u 20:15
Mislim da će ipak biti sjemena,čini mi se da čahura raste.Baš se veselim i nadam se da če isklijati i da će bit nekaj od toga.Drž'te fige smile126
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2011 u 22:25
Držimo ti fige da uspiješ kad već toliko želiš da dobiješ mlade biljkice iz sjemena.Sretno Tea!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1516171819 64>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.