Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prepoznajte mi ovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prepoznajte mi ovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 169170171172173 243>
Korisnik
Poruka
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 11:05
I još jedan samonilki cvjetić.
Raste uz puteve i po livadama. Ranjenika ili...?


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2013 u 15:03
Silvy, mogla bi biti vrsta "Golden bells". One su tako malecke i okrugle.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 05:10
Originalno poslano od člana Silvy Silvy napisao:

I još jedan samonilki cvjetić.
Raste uz puteve i po livadama. Ranjenika ili...?




Silvy mislim da je to Grahorica(Vicia nigra).Wink



Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 07:40
Vicia sativa (nigra) ima parno peraste listove i na vrhu vitice, a na slici je biljka sa neparno perastim listovima. Još jedna razlika je u cvetovima, Vicia ima pojedinačne cvetove ili u skupinama od 2-4 i nalaze se u pazuhu listova.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 07:50
To je Coornilla varia, ili Ajčica. Spada u Familiju Fabaceae, raste na livadama.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 10:22
Sanja123, hvala.
Iako ove moje imaju veće latice.
voki, mislim da nije Coornilla varia, već Anthyllis vulneraria L. ssp. praepropera (A.Kern.) Bornm.
http://hirc.botanic.hr/fcd/DetaljiFrame.aspx?IdVrste=1083
Ma, tražim Ranjeniku već neko vrijeme, jer mi treba kao lijek.
Hvala vam na trudu. smile78

Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Svibanj 2013 u 17:47
Silvy, ako biljka ima maljave cvetove (osnova cveta ili ceo cvet) i manje ili više maljave listove i stabla onda je ranjenik - Anthyllis vulneraria.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 22:02
Zna li netko što je ovo:

 


znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 22:30
lilie, ne znam, ali javit će ti se veći znalci.
Ne vidim vitice, da li je grm ili niskog rasta? Daj napiši nešto više o njoj.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2013 u 22:47
Silvy, jel misliš na ovu biljku? Piše da je to ranjenik ili divlja djetelina
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2013 u 00:23
Biljku sam vidjela i uzela par grančica na zapuštenom zemljištu.
Grančice su se pružale preko ograde.
Privuklo me što je lišće jako slično klematisu, ima vitice i male sitne pupoljke koji su sada bijele boje.

Slikat ću preko dana veću grančicu.
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2013 u 14:54
Ova biljka raste u mome južnom vrtu. Imala sitne roza cvjetiće a sada više ne cvjeta. Korjen joj je jako dugačak, nije se uspio cijeli iščupati, otkinuo se. Moj sin je sada tamo pa mi je poslao sličicu. Molim , ako netko zna koja je ovo biljka?


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2013 u 21:28
Da li netko zna što je ovo ? Posijala sam ali se izbrisala oznaka  i dok sam došla kući, zaboravila sam što sam posijala.....


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2013 u 08:43
Milice, na prvu hibiskus močvarac, možda se sjetite jeste li ga sijali, ako ne, javit će se netko iskusniji.
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2013 u 12:48
Molim nekog iskusnijeg da mi odgovori,tj. potvrdi ili negira moje mišljenje da je ovo Rudbeckia...na listovima ima dlačice i na dodir pomalo žari.

The impossible is often the untried.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2013 u 15:45
Nisa, hvala...... Sijala sam i močvarca pa je vjerujem to.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Hawkeye View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hawkeye Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2013 u 20:38
Dobra večer, drage dame, molim vas identificirajte mi ovaj cvijet: http://www.flickr.com/photos/majakokic/8782757933/

Unaprijed puno hvala!
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2013 u 21:21
Originalno poslano od člana Hawkeye Hawkeye napisao:

Dobra večer, drage dame, molim vas identificirajte mi ovaj cvijet: http://www.flickr.com/photos/majakokic/8782757933/

Unaprijed puno hvala!


Osteospermum
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Hawkeye View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 30 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hawkeye Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2013 u 21:33
Hvala!



Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Originalno poslano od člana Hawkeye Hawkeye napisao:

Dobra večer, drage dame, molim vas identificirajte mi ovaj cvijet: http://www.flickr.com/photos/majakokic/8782757933/ - http://www.flickr.com/photos/majakokic/8782757933/

Unaprijed puno hvala!


Osteospermum
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2013 u 21:43
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Da li netko zna što je ovo ? Posijala sam ali se izbrisala oznaka  i dok sam došla kući, zaboravila sam što sam posijala.....




Pre bih rekla da je ovo Abutilon,mada mozda gresim...
Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 169170171172173 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.