Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Identifikacija biljaka
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Prepoznajte mi ovo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Prepoznajte mi ovo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 173174175176177 243>
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2013 u 21:12
The Viper
br.2 - Sindapsus - Scindapsus
br 4 - peršin
br. 13 - lavanda
br. 14 - aloa
br.15. - oleandar
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2013 u 21:12
I mom je sinu isto,ali on je na vrijeme to uradio,ja mu pomogla naravno.Pomogla bih i tebi isla sma googlala tvoje te suhe biljke,al samo sma persun prepoznala i mozda fikusov list,ostalo je neprepoznatljivo takvo kao suho.Zao mi je.Disapprove
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2013 u 21:16

TheViper evo stavljam ti ovu skupnu sliku....pa tko prepozna koju biljku napisat će.....

-oleander
-lovor
-peršin
itd

 

 
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
TheViper View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Lipanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TheViper Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2013 u 21:16
Ma nema veze :))) Moon hvala, ako jos neko zna za ostale pls pomagajte xD
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2013 u 21:17
dok sam ja stavljala sliku cure su bile vrijedne Clap
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2013 u 21:23
vjerujem da će se još netko javiti pomoći ovoj djevojci
Na vrh
kamelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1016
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2013 u 21:36
Meni onaj srebrni list izgleda kao artemisia stelleriana,ali nisam sigurna.
Na vrh
TheViper View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 02 Lipanj 2013
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TheViper Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2013 u 21:51
Hvala punooo!! ima tu jos.. al recite mi koji tocno list sa one slike  xD
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2013 u 22:02
TheViper, ova:
slika 12. biljka: http://postimg.org/image/5aahjzds9/ artemisia stelleriana
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2013 u 23:00
Originalno poslano od člana belica belica napisao:

ovo gore neznam, a ovo dole je po meni grčki oleander ( asclepias currasavica )

Hvala ti,Belice,za ID...tek kad sam već pitala ovde,stavljajući sliku manjih "grka" na moju temu,zaličili su mi sa ovom biljkom i pošto sam ga sejala više puta sigurno je to on...neka semenka ipak rešila da proklija Wink
The impossible is often the untried.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2013 u 23:04
The Viper:

Slika br. 11 - Niska žumara (palma)

Slika br. 14. - vjerojatno Aloa arborescens
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
modestyblaise View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Lipanj 2013
Lokacija: Kutina
Status: Offline
Bodovi: 2
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje modestyblaise Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2013 u 17:59
Pozdrav! Za nastavu biologije potreban mi je stručan naziv priložene biljke. Pretpostavljam da je puzavica (nemam mnogo znanja o biljkama), ali bi li mi netko mogao reći koja točno, ili barem gdje bih to mogla saznati? Unaprijed hvala Smile
evo fotografije:  https://www.drop.com/sh/ufexy9l5mbvz5hw/bWR3Zd3spk/20130524_165437.jpg - https://www.dropbox.com/sh/ufexy9l5mbvz5hw/bWR3Zd3spk/20130524_165437.jpg
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Lipanj 2013 u 23:11
uguglaj Plectranthus australis pa pogledaj slike, možda je to ta biljka
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2013 u 07:16
Natalija, to je ta biljka.
Prije nekoliko godina sam ju imala.
puzavica je, bujnog rasta sjajnih kožastih listova.
jedne zime mi je uginula.
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2013 u 18:36
Dakle...ovako stoje stvari...bila sam lijena obilježavati gdje sam što sijala, a sijala sam tonu toga. I sad imam problema. Može li mi netko pomoći oko identifikacije moje rasade? Mislim da bi ovo mogao biti ageratum, ali nisam sigurna. Pouzdavala sam se u svoju memoriju, ali ona u zadnje vrijeme i nije baš neka.




U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2013 u 18:40
Ovo mi je prava tajna.....izgleda mi kao oras....i ja tu i jesam pozabadala orase...one velike Bugare....ali njihov list nije nimalo nazubljen...hm....posijala sam i visoke dalije, margarete i ljetni zvjezdan....Ne znam jednostavno što je


U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2013 u 23:08
Sanja, ovo drugo vjerojatno jeste oras.... pomiriši mu list, protrljaj ga prstima, treba imati kakrakterističan miris zelenog orasa.   A ne mora biti sijani.... dovoljno je da ga je vrana ispustila.
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2013 u 23:09
prepoznajte mi ovo
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2013 u 07:42
Hvala dadinice....ma imam ja tu jedno 6-7 takvih biljaka.....A onih Bugara sam ja pozabadala nekih 10-15 komada (za svaki slučaj da izraste barem jedan....ovome se nisam nadala)
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2013 u 08:09
Moja Sanja, toga svake godine ima po mojoj bašti.... u šljiviku imam oras, po susjedstvu isto tako. Samoniklih koliko hoćeš, a od sijanih ništa!
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 173174175176177 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.