Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Morsko-cvjetni ugođaj
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Morsko-cvjetni ugođaj

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 370>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2009 u 09:52
A joj, a biserak , baš sam grozna , u ovakvom trenutku ja mislim na biseraksmile85
Bez boja i cvijeća nema ljepote !
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2009 u 15:06

Kad će više doći proljeće??! Već je i jadnim biljkama dosta ove zime. Nadam se da će ti kaktusi preživjeti.

Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2009 u 10:42
...u istom smo "sosu"...ne znam da li da dižem snijeg sa grmova ili je bolje da stoji?
 
...vidim ti si kaktuse imala vanka, moji unutra, ali su neki sukulenti već smeljani....Unhappy
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 10:08
Ja sam mišljenja da se snjeg ostavi na biljkama jer ih i on štiti od hladnoće, nije to mokar snijeg pa da ih polomi.
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2009 u 00:23
, ovako je izgledalo prije par dana a sada ,klikni na sličicu,molim!
 
Bez boja i cvijeća nema ljepote !
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2009 u 11:11
Mislim da i maš pravo, snijeg ih štiti, jedino ako imaš kakav grm ,potresi da ga težina ne slomi. Stern%20Smile
Bez boja i cvijeća nema ljepote !
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 10:38
Malo još snježno-cvjetnih slika jer se sve topi pa je ovo jedinstvena prilika.
Ostići se nedaju, vire iz snijega







život je more
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2009 u 00:20
Grozno... je li ti što nastradalo???? Sad vidiš , nažalost kako je kod nas,  doduše ovdje kod mene baš nema snijega ali je hladno, sav vrt je zaleđen, bojim se za clematis, tekomu i sruge biljčice ... agava  mi je smrzla , šmrc....Stern%20Smile
Bez boja i cvijeća nema ljepote !
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2009 u 11:05
Zvonkice, biserak raste i u unutrašnjosti, tako da mu neće biti ništa.

Hoya, nešto je ofureno, ali bit će to ok jer nije se smrzla zemlja, barem ja tako mislim.

Manči ja nisam ništa tresla jer je po meni bolje da ga ih čuva snijeg, nego da ih tuče ova ledena bura, a kaktuse sam i ja spremila u kuću, nije im ništa.
Najviše će stradati sekulenti

život je more
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 10:09
Lantana, ja čekam nove sličice...meni se snijeg za ovu godinu zgadio...svratila sam kod tebe, kad li i tu snijeg, ali imaš ti starih sličica koje me razvesele Wink
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2009 u 09:37
Ma ne brini Zvonkice, tekoma ima jako dubok korijen i ona će opet krenuti, a clematis poreži do zemlje i on opet na proljeće krene, a agava ima koliko hoćeš, barem tu kod nas.


život je more
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2009 u 12:52
To istresanje je već bura učinila umjesto mene.
Evo i cvijeć pod snijegom

Ruža


Heba


Ostić


Njevica


Margareta bijela


Čoketa


Felicia (evo je Triša, uvijek je prekrasna i na suncu i na snijegu)





život je more
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 10:44
Stavimo na stranu koliko cvijeće pati, Lantana fotografije su prekrasne
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2009 u 09:46
Ja se nadam da će sve potjerati kad zatopli, imaš pravo nabaviti ćemo nove agave , bar njih ima!!!LOL 
Bez boja i cvijeća nema ljepote !
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2009 u 12:56
Moj Bože, sve je tako lijepo kod tebe pa da i krampi padaju, ne znam kako se drukčije kaže kramp?!Thumbs%20Up
Bez boja i cvijeća nema ljepote !
Na vrh
zvonkica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvonkica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 11:45
I ovo je sastavni dio života , ljepo je u kontrastu sa snijegom , tako nestvarno!
Bez boja i cvijeća nema ljepote !
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2009 u 09:49
Ja neznam ocijeniti koja je šteta na cvijeću jer je ovo prvi put ovako napadalo snijega i da je ovako zima, iako kažu da mora biti 48 sati ispod nule da se smrzne, pa se nadam da nije. Evo kako su prošli moji kaktusi i sekulenti koji su bili ispod natkrivene terase. Kod nas ne pada snijeg ravno, negdje u zapusima ga ima i 40 cm.

Kao da je nektko kaktusima napravio kapice












Ove sam uspjela spasiti


Istuširala i evo ih





život je more
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2009 u 13:49
Lantana, ma tko bi bio rekao da ćemo na tvojim stranicama uživati u snježnim "radostima". Sve dobro protresi i pometi da se što ne slomi a snjeg će i onako brzo proći!
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2009 u 10:27
Nadajmo se da ništa nije propalo, da je malo samo "uzdrmano" !
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2009 u 10:04
Originalno poslano od člana korijenko korijenko napisao:

Lantana, ma tko bi bio rekao da ćemo na tvojim stranicama uživati u snježnim "radostima". Sve dobro protresi i pometi da se što ne slomi a snjeg će i onako brzo proći!


Vidiš Korijeko kod mene je pao prvi snijeg (ima na temi negdje oko 15.11. i ovaj sada, nadam se posljednji). Tko bi rekao stvarno prvi i zadnji snijeg u Dalmaciji.

Ma sve je ok, kaktusima nije ništa, ni sukulentima, najviše je nastradala ona "žuta penjačica", ali samo listovi krenut će ona opet na proljeće.
život je more
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 370>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.