Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 20:54
Ljepi podmladak
Narast će on u pravog ljepotana
Ako mu je stabljika smežurana traži malo više vode, ali opet netreba pretjerivat
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
ariel View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 31
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ariel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 16:58
Ja sam neke sijala ljeti samo na zemlju za kaktuse bez prekrivanja-nikli su na suncu za 2 dana. Drugu vrstu sam malo pokrila zemljom -ti su nikli za 10 dana a i nije  bilo jako toplo.
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2011 u 11:07
Koliko vidim u pitanju je sijanac a sijance treba zalijevati jer nemaju toliki trbuh da bi preživjeli zimu bez zalijevanja, ja moje uredno zalijevam i držim na toplom i dobro napreduju. Inače se adenium obesum i kao odrasla biljka može zalijevati zimi dok se arabicume ne preporuča zalijevati informacija iz usta uspješnog uzgajivača od čijih primjeraka zastaje dah.
Na vrh
ariel View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 31
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ariel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 17:00
Sada imam 15 biljaka vec velikih. Par sam podijelila.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 16:46
HOya, gledajuci prema posudi, cini mi se da su i moji jednogodisnjaci toliki. Ja sam moje malo zeznula ljetos, premalo sam ih zalijevala pa nisu bas narasli.
 
Evo sada vidim da su krenuli opet pomalo rasti, ove cu sezone vise zalijevati ljeti.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
ariel View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 31
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ariel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 16:45

Moji su neki nikli za 2 dana a nekima je trebalo 10 dana. Valjda ovisi o vrsti i  uvjetima. Mozda grijesim-neka me netko ispravi ako bolje zna. Ja sam svoje stavila na zemlju bez pokrivanja.

Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 20:51
mislim da sam 18-tog posijala a mozda me iznenade dok se vratim sa vikenda... to ti je kad si nesto zelis jako onda to najvjerovatnije nece tako lako niknuti

zmaj a bas imas srece papiga ti ih obrsti bas mi zao a dobro imas bar nesto
Per aspera ad astra.



Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 11:45
hoya nek su mali, glavno da su živi i zdravi, baš lijepo izgledajuClap

morati ću staviti slike svoga mršavca... jako sam oprezna s njim, valjda će preživjeti do proljeća
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2011 u 11:37
nbjelovu, moguće su i moji mali jer sam oskudno zaljevala. Ali, ako sam ljeti malo više zalila žutili su im listovi i otpadali. Učimo se ...
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
ariel View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 31
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ariel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 17:01
Zmaju,gdje si kupio sjeme? Steta da su ti unisteni.
Zvjezdana ,kad si ih posijala? Ja sam svoje nove sijala 10.01 i jos nista od njih.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 21:28
cvjetoljubac fala, "iz tvojih usta u božje uši"  Smile,
zmaj fala i tebi Big%20smile
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 17:00
Ja svoje malo prekrio sa prosijanom zemljom
Nemoj gubit nadu, mogu još niknut
Moje klijance je papiga malo obrstila, 4 petine ih je uništila
Od 26 komada ostalo je 5 zdravih i dva za koje ima neke nade
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 14:37
evo ga





ovako izbliza se vidi kako se "smežurao", stvarno ga rijetko zalijem, ali bolje manje nego više

i nisam sigurna trebam li ga malo dublje posaditi - nekako mi je sav lelujav, nestabilan
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2011 u 13:20
jos mi nis nije niklo :( cini se da ni nece.. jos za vikend me nema tako da :(:(
Per aspera ad astra.



Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 17:23
22 dvije sjemenke sam najavio sa portala cvjetno društvo i od tih je niklo 19
10 sam dobio iz Njemačke i niko mi je 7
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 17:24
natalija, lijep je tvoj "mršavac" ima da na proljeće fino udeblja, ima lijepe listove zelene i zdrave tako da bravo možeš biti mirna s njime sve je ok.
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 16:49
ma nisam prekrivala zemljom uopce samo onako lagano utisnula kako je netko opisivao da treba nadam se i dalje ali mislim da nista od toga
Per aspera ad astra.



Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 15:02
i moj je ovako u donjem dijelu smežuran, ja mislim da odlazi, a toliko se trudim oko njega, neću ga više nabavljati !
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2011 u 18:22
Zvjezdana u idelnim uvjetima trebalo je niknut, ali pričekaj još neko vrjeme, možda još nikne
Pokušaj izvadit koju sjemenku da vidiš u kakvom je stanju
Ako si ih prekrila debljim spomen zemlje treba im više vremena da prokliju
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 17:45
zmaj, super je klijavost sjemenki bila, iznad prosjeka, žao mi je što je što ih je papiga obrstila ne mogu čak vjerovati da se to dogodilo.....žao mi je kao da se meni ovo desilo, još uvijek ne vjerujem....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.