Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Rajčica - Lycopersicon esculentum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Rajčica - Lycopersicon esculentum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 78>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 12:51
Originalno poslano od člana gospina trava gospina trava napisao:

hvala
Da li mi možete reči kolika mora biti udaljenost između biljaka paradajza različitih sorti, da se ne oprešuju međusobno? Otprilike u metrima.

Hvala!
Kažu da bi bio minimum 25 metararazdaljina rajćice od rajćice.Meni to isto stvara problem ali nekako uvijek prekrijem navlakom po jednu biljku od svake sorte pa se ne opraše pomoču kukaca već to činim sama.Izkrižane sorte nemaju u ovoj rodnoj sezoni promijenjen okus, sve ostaje isto , osim u idučoj sadnji, bude drugačiji plod a i okus.Stoga je dobro učiniti što sam navela i ostaje dovoljno čistih sjemenki za narednu sezonu.Wink
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2011 u 15:31
hvala
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 10:22
Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

Jadranka koliko ima kkao si u bastu stavila paradajze.kod mene 12 dana i kontam smijem li popskat protiv plemenjace.doduse jesam prije 5 dana biljnim pripravcima od vizardice receptomSmile


Pustolov

da ti ja odgovorim Smile

prskaj kad vidiš bolest i ne onako prosto od dosade. :)
Drugo su  BIO pripravci, razne trave, soda bikarbona, ....
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 12:30
Kad vidiš bolest već je gotovo rekao bih.
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2011 u 12:36
mememe

I ja bi rekao da ne pijemo lijekove od svih mogućih bolesti samo jer predpostavljamo da bi je mogli dobiti. Smile

Sad ozbiljno:
Plemenjača je vrlo ozbiljna bolest kao npr. rak kod čovjeka i ne ideš na kemoterapiju samo iz straha da bi možda mogo dobiti rak.

Slažem se svakako da treba što više učiniti da do toga ne dođe, al koristiti fungicid sistematik treba tek kad dođe do znakova bolesti.

Kao što sam reko prskati sa BIO priravcima je drugo i to nije problem.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2011 u 21:35
Originalno poslano od člana Sabur Sabur napisao:

Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

Jadranka koliko ima kkao si u bastu stavila paradajze.kod mene 12 dana i kontam smijem li popskat protiv plemenjace.doduse jesam prije 5 dana biljnim pripravcima od vizardice receptomSmile


Pustolov

da ti ja odgovorim Smile

prskaj kad vidiš bolest i ne onako prosto od dosade. :)
Drugo su  BIO pripravci, razne trave, soda bikarbona, ....

polovinu sam poprskala fungicidom,srecom  drugu polovinu nisam nego sve za biljkama cu do kraja prskat sedmicno ako Bog da,opametila sam se Big%20smile hvala na savjetima.
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2011 u 13:44
SmilePeKa i PeKice, gdi seee skriiivateeee, negdje među raaajčicamaaaa?
Kako napreduju , jesu li uspijele nove sorte?LOL
Na vrh
Škoj View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Škoj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2011 u 14:09
Jutros sam vidjela neku svjetlozelenu gusjenicu na pomidori, i to na žutom sitnom hibridu, lani sam to sjeme kupila u Merkatoru. A pokraj gusjenice mala rajčica a na njoj rupica. Sinoć je nije bilo, pa pretpostavljam ga je ona malo gricnula pomidor.
Odmah sam krenula u potragu za tom gusjenicom, ali nisam našla niti jednu na drugim sortama paradajza.Jel netko ima iskustva s tim životinjicama?
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2011 u 14:13
Škoj na paradajzima nisam imao problema al sam sa zelenom gusjenicom na baziliki (bosiljak) i to tolike da je jedino rješenje bilo da sam presadio u novu zemlju (bio sam šrkt i posadio u prošlogodišnju, reko da ne bacam).

A ako je u tebe to na njivi, teško ćeš zamijeniti zemlju na njivi. LOL
U apoteku i nabavi kakav preparat, meni su nudili al bilo 7 EUR - prekupo.
Nove sadnice bazilike su 2,5 EUR a da ja dajem 7 EUR za moguće rješenje. Smile
Na vrh
gugolina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gugolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2011 u 14:21

Na biljki paradajza pojavljuju mi se neke male mušice. Jesu li one štetne? Oprostite, prvi put radim vrt pa sve moram pitati Embarrassed

Na vrh
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2011 u 16:59
Počeli su mi se sušiti cvjetovi rajčice... i onda otpadnu :((( zašto se to  događa??? imam nekih 20-ak stabiljka i skoro na svakoj se to događa... nema uši... špricam ih sa koprivom da ne poberu uši... i to samo po listovima... nadam se nekom stručnom odgovoru :)
Na vrh
Škoj View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 05 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 54
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Škoj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 21:40
Negdje sam pročitala da je to uzrokovano nedostatkom vlage, ili izmjenjivanjem perioda suše pa puno vlage. I meni se na nekoliko mjesta osušio cvijet i puknuo na zglobu pa otpao. To je jedino što sam našla kopajući po internetu, a sad je li točno ne znam.
Sabur, vjerojatno si u pravu jer te gusjenice imam samo u teglama sa tim malim rajčicama a to sam punila sa kupovnom zemljom i ovčjim gnojem. Čak mi se čini da sam i vidjela neke male crviće u gnoju, istina bijele, ali možda su narasli i pozelenili...
Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 23:30
Manči, u ponedjeljek sam poslala preslicu. Nisam stigla ranije se javiti. Čini se da je još netko brao preslicu, tako da je samo to ostalo. Poslala sam koliko je bilo. Nadam se da će ti pomoći.Thumbs%20Up
Na vrh
Marti View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 10 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 122
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 00:32
Škoj, točno to mi se događa, na zglobu prije cvijeta se osiši i otpadne... ali ja ih zaljevam svaki dan... xcesto navecer što sam čula da nije dobro... sad ću se rebacit ujutro pa ćemo vidjet...
nigdje na internetu nisam našla ništa o sušenju cvjetova... ako slučajno imaš članak negdje molim te da ga pošalješ :)))
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 18:00
posto imam preslice gdje nabrati moze li mi ko reci da li ona sluzi za prskanje povrca kod plemenjace ili hrani biljku samo?
vizardice gdje si se to ti sakrila Tongue ?
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 18:26
smile46Radim ko niger i nemam vremena , baš sam sad sjela da vidim što ima novoga, a kad tamo, ti pustolovko.
Prije sam ti još rekla o svemočnoj preslici, al tu netko spava!?Hallooo
Špriocaaaaj prije, poslije sada, uvijek!;Dsmile106
To je hrana, lijek i kaj god hočeš u prevenciji i prihrani.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 20:09
sada mi jasno,hvala Big%20smile ovdje je ima pofino putem,jedino ako sam ja fulala biljku.kako sam ja po netu trazila i nasla lici mi na male borice sa iglicama prema gore.
ne znam jetsel culi u Njemackoj raja umire od neke bakterije u povrcu,zato radi i ne strahuj smile161
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 21:59
smile113mašallah, Pustolov!
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2011 u 13:57
A gdje ti nesta Pustolov?
Ode ti  za preslicama, a ni odzdravila nisi!:-)
Prskaš li rajčice, imaju li koji cvijetak?
Moje još ništa osim jedne mini.
Na vrh
Sabur View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 28 Kolovoz 2010
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabur Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2011 u 14:02
Kod mene prvi plodovi veličine bobka su već tu.
Govorim o mojim sadnicama, onim 12 kom što sam kupio tamo su pelati veličine manjeg upaljača (za cigarete). :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.