Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Afričke ljubičice - Saintpaulia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Afričke ljubičice - Saintpaulia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 82>
Korisnik
Poruka
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Studeni 2010 u 20:54
Tanjice, smanji zalijevanje.Cekaj da se povrsina osusi, i onda zalijevaj. Povrsinu mozes povremeno cackalicom pazljivo prorahliti.
Africka ljubicica cvate tek kad osjeti da joj je u posudi tijesno. To je otprilike kada listovi dvije trecine svoje duzine vire preko posude. Za standardnu ljubicicu dovoljna je posuda od 10-12 cm promjera, a za mini ona sitna, kao najmanja salica za kavu,negdje 3-4 cm promjera. I ne treba biti duboka.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2010 u 21:56

Mememe,

Ja sam u Splitu nasla u Kauflandu, roza i plave minice, jako lijepe, za samo 11 kn komad, pogledaj kod vas.
 
ciao, Nina
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
saintpaul View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje saintpaul Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2010 u 17:52
Pozdrav, ja sam novi član iz Splita, a moje ljubavi osim obitelji su češljugari (Mememe vidim voli ih također) i afričke ljubice.

Pošto mi ljubice jako dugo nisu cvjetale već sam mislio odustati, ali u zadnji čas sam pronašao mjesto u stanju gdje cvjetaju vrlo često, tako da ipak nastavljam s njima.

Zainteresiran sam za razmjenu listića, imam listiće od ovih "standardnih";



a želja mi je nabaviti listić ljubice crvenog cvijeta, ako ima tko?

Primjer s jedne američke web stranice:

https://www.violetbarn.com/ma%27s_crime_scene.htm

Pozdrav!
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2010 u 18:37
http://www.violetbarn.com
Mali ispravak linka!Big%20smile
Odnosno ako ovaj link uneseš u Google - slike, dobiju se samo brojne slike bez teksta, raznobojnih ljubica.
Na vrh
saintpaul View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje saintpaul Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2010 u 18:43




Valjda će sad link raditi.

Pozdrav Baka, nije za unijeti u Google tražilicu, već direktno gore u adresnu traku ;)
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2010 u 19:58
Big%20smileMa ja sam krenula s googleom prvo....U svakom slučaju hvala što si to istaknuo da možemo vidjeti kakve sve prekrasne boje postoje među ovim cvijećem!Big%20smile
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 15:08
Saintpaul, i ja sam iz Splita.
 
Davno sam jos kupila jednu koja se zove Emergency, i opisuju je kao crvenu, ali je ona u stvari ipak vise bordo boje. Sad sam je srezala, ali za koji mjesec ce opet imati listica, pa ako hoces:
 
Uploaded with ImageShack.us
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 15:58
Ova ti je zaista redivna. Ima tako nekih baš posebnih, ali crvenu nisam nikad vidjela. Neki dan sam kupila ovu dvobojnu
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 18:34
Nbjelova i Triša imate predivne ljubičice. smile227
Kod nas u trgovinama se mogu kupiti samo jednobojne.Unhappy
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
saintpaul View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje saintpaul Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2010 u 20:45
Hvala na ponudi Nina, može kad bude vrijeme. Šta bliže crvenoj to bolje.

Ako ti triba koja boja od mojih, javi, ja svoje ne režem pa ti mogu odma dat.
Iako su to standardne koje skoro svi imaju..
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2010 u 13:19
ova mi ljubičica ima nekako sitne cvjetive u odnosu na plavu, da nije to možda mini vrsta


Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2010 u 16:18
ljubičice su vam prekrasne.
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2010 u 16:28
smile78bokić svima koji vole ljubice! meni su ove vaše predivne, ja još nemam niti jednu... ali... mama je stavila jedan listić koji je pustio žile... mislim da će to biti moja prva ljubica!Embarrassed
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2010 u 00:38
Ma bas su vam lijepe , bez obzira na velicinu i boju !  Clap
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2010 u 08:58
Nbjelovu kako si ju to srezala?Ja naime s ljubicama postupam onako po instinktu, pa porežem lišće koje počne izgledati obješeno... naravski i suho cvijeće. Je l' to misliš?
Na vrh
saintpaul View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 16 Studeni 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 33
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje saintpaul Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2010 u 18:45
Evo najnovija slika moje roze u visokoj rezoluciji, vrlo lijepa slika za desktop:




Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2010 u 14:20
Baka, slala sam listice jednom prijatelju, pa sam je osisala previse, tako da sada jedno vrijeme moram cekati da nadoknadi te listove.
 
Inace, i ja skidam samo stare, postranjske listove i ocvale cvjetice.
 
Saintpaul, preeeeelijepa je, i divno uzgojena.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2010 u 15:12
Hvala. Znači i ja radim tako, t.j. dobro!Big%20smile
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2010 u 15:23
Ove mogu uz bok onim roza od SaintpaulaWinkBig%20smile
Moje roza su ocvale i sad opet tek pupaju.
Ovo dolje je zabuna sadnje listića. I sad ne mogu ništa jer neprekidno cvjetaju!
 
A i ja bih crveneeeCryBig%20smile
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Studeni 2010 u 16:51
baka lijepo pristaju jedna uz drugu ona bijela i šatiranaThumbs%20Up
a ova svjetloplava je prva klasaClap
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 82>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.