Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Ostala hobistika > Razni hobi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - kami, origami i ostalo
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


kami, origami i ostalo

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 22>
Korisnik
Poruka
maredelmare View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maredelmare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2010 u 00:25
Ajoj kami, kak je to krasnićiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!
Zinula sam na kutiju , ali ružice, ružice .....fantastično!
Jednostavno-fantastično!!!!
Za naziv....meni vrlo sorry, ali i ja ih zovem kako si ti već navela:šnale, špange....a znam da ponavljam šta su i drugi naveli, rado bi se sjetit...al ne mogu da me ubiješ!    
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
brani View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 19 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 242
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje brani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2010 u 00:38
sve za 5
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2010 u 12:38
nirvana: hvala na komentaru, za učvršćivanje sam dosad koristila ili Deco Festiger (imaju ga Lumos,Chemaco,NB Hobby) i sad Deco Steif (Viva iz Megacolora). Štirka (Opal ili Merito) može proći jedino za kanzashi cvjetiće gdje se latice nakon savijanja šivaju/lijepe skupa jedna uz drugu, ali za origami presavijanja je preslaba...
One špangice-krokodilke kakve tražim dosad nisam naletila ni u kineskim ni u velikim supermarketima, ali negdje budem (kad ću se najmanje nadati Cool)

Biljana, Mare i Brani:
puno hvala na divnim komentarima djevojke, drago mi je ako vam se svidjelo Big%20smile

I dobro da sad znam da različite regije koriste iste i slične nazive za špangice/ukosnice, tko bi rekao Tongue
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2010 u 15:21
Ja ti neznam više ni jedan naziv za ukosnice, ali zihericu (sigurnosnu iglu) mi zovemo puntapet (tako da znaš kad već obogaćuješ naš lijepi hrvatski jezik LOL).
A koje su ti to špangice krokodilke? One koje koriste frizeri, ili...

A da, skoro sam zaboravila, krasna ti je ova kutija s broševima, bez obzira da li imaju špangicu ili puntapet.
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2010 u 15:29
Hvala, OTOK, pogotovo za puntapet jer sam isprva mislila pitati i za nazive za zihericu :D
Ma, te kvačice-krokodilke su one štipaljka-špangice koje imaju male zubce kao krokodilske :) Metalne frizerske špangice bez zubaca se zovu klipse (edit:a ne tiple LOL), a frizerke nekad koriste i one plastične sa zupcima... Samo kaj ja nikak nać takve male metalne, doma imam jednu takvu veliku ukrasnu...
Budem probala sliku naći negdje ;)
Na vrh
valliSa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje valliSa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2010 u 20:36
sve ti je predivno i tako lijepo objasniš šta si radila, svaka čast...smile120
Na vrh
Linaaa View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 220
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Linaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2010 u 20:50
kaj ti nije dosta kaj si me zarazila sa kawasaki ruzicama sad jos i ovo joj morat cu probati hvala za linkove.

stvarno presavrseno radis zakon
Na vrh
maredelmare View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Prosinac 2009
Status: Offline
Bodovi: 1310
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maredelmare Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2010 u 01:28
Eeeeeee, kamita...uspila sam naći dva izraza, od jedne gospođe čija obitelj su starosjedioci u ovim našim krajevima.
Dakle, šnala bi bila FERMAJA, a ona šnala koja se koristi za pundže...znaš one crne u obliku izduženog slova "U", to ti je FORKETA.
Eto, uspila sam, uspila sam!
Pusti ko listak neka te mota taj ludi polet, vihor lud. Leti ko lišće što vir ga vije, za let si dušo stvorena.

Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2010 u 08:15
vallisa: hvala puno, i jako mi je drago da ti je lijepo za pročitati i popratne opise Heart
Lina: hvala, stavila sam linkove jer su ionako lako dostupni na webu, a di bi ja došla da se baš svim što drugi rade zarazim... Izaberem ono što mi se sviđa i što mislim da se može dobro iskoristiti za razne ideje, a češće tražim upute za nešto određeno pa ih nekad ni ne nađem...Tongue

maredelmare: BRAAAVO, hvalaaa!!! Svaka čast i tebi na trudu i gospođi na prenošenju starosjedilačkih izraza Thumbs%20Up
ovo za punđu isto super za naziv, prije su šinjorine dolje na jugu dosta nosile kosu skupljenu u punđe Approve
Zapamtit ću da si prva došla do novih (lokalnih) naziva Wink
Na vrh
Primavera View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 07 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1915
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Primavera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2010 u 14:14
...kao i uvijek, tvoja personalizacija dekorativnih predmeta i ženskih ukrasa jednostavno ostavlja bez daha... mogu samo potpisati sve pohvale i izreći: hvala Bogu na ovako kreativnoj dušici smile120
moja adresa u globalnom selu: http://www.primaveraidea.com
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2010 u 14:38
Hvala predraga Primavera na divnom komentaru Heart i što si sretna da postojim LOL Vjerojatno i znaš o kojoj se djevojčici radi, a ona je takav poklon i zaslužila Embarrassed
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2010 u 08:44
znam koliko voliš kad ti baljezgam u galeriji pa ću ti zato baš tu poželjeti Sretan rođendan! smile82
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2010 u 10:06
anastazijo mila, znaš da ja volim čestitati u galerijama pa su onda i čestitke meni dobrodošle i ovdje Cool hvalaaa dragaaa Heart
Na vrh
Linaaa View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 25 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 220
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Linaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2010 u 23:24
Sretan Rodendan ti..... tra la la la la .
Na vrh
nirvana View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 10 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 183
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nirvana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2010 u 23:37
Happy birthday !!!
Na vrh
KIKA '56 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 01 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 843
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje KIKA '56 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 13:39
-kakva ljepota-odmor za oči
-primi i moje čestitke
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 13:46
Linaaa, nirvana (opet ;)) i KIKA 56' - hvala puno djevojke Heart
nimalo ne lijenčarim, ali otom-potom, rado bi kad bi mogla kreativno lijenčariti, ideja ko gljiva poslije kiše Tongue
Na vrh
leonarda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje leonarda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2010 u 15:35
jako profinjeno....elegantno....neznam kako opisati tvoje radove....graciozno....bravoSmileClapClapClapClapClap i....................................sretan rođendan   smile120
The best an most beautiful things in the world cannot be seen or even touched. They must be felt with the heart. by leon@rda
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2010 u 22:16
leonarda: malo kasnim sa zahvalom, ali puno hvala i na komentaru i na čestitanju smile78
I da ne bi netko slučajno pomislio da sam zahrđala, trenutno sam u dovršavanju diplomskog, a u međuvremenu sam prijateljici dokrajčila pozivnice za svadbu i još sam neke sitne poklone i čestitke radila; fotke tokom ljeta, strpljeni-spašeni Tongue
Na vrh
kami View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 23 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 1033
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kami Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2010 u 18:00
S obzirom da su mi trebale povremene pauze od laptopa, tipkanja i iščitavanja tekstova,
stigla sam napraviti nekoliko stvarčica (doduše, većinom u predzadnji tren skupa s fotkanjem tradicionalno u zadnji tren Tongue)

Voila, prvo moj rođendanski parfe, ispalo je malo Shabby-meets-Sugar-and-Cocoa, ali ostalo vintage...
I naravno da sam totalka zaboravila da je šećer u prahu osjetljiv pa se otopio u frižideru u roku keks,
ovo je foto-dokaz da je stvarno bio šabloniran na torti Cool





Ensuite, čestitka prijateljici koja je diplomirala početkom srpnja, a inače dosta šiva pa sam joj priložila i cvijetak :)





Ovo je bila čestitka koju me teta zamolila za rođendan jednog malog violinista, sina njezine prijateljice :)






Finalement, ono najbitnije (po kvantiteti, ali i kvaliteti) su pozivnice koje sam radila prijateljima prije koji tjedan :)
Oni su prezadovoljni, kom god su već udijelili pozivnicu se ugodno iznenadio, a i ja sam baš zadovoljna kako je sve ispalo,
pogotovo jer mi je to bilo prvo osmišljavanje i izrađivanje pozivnica za nečije vjenčanje!



Trebalo im je oko 5 tuceta komada (60-ak) i najsretnija sam što uopće nisam koristila ljepilo nigdje u pozivnici
(rezuckanje mi nije mrsko, ali ljepkanje papira izbjegavam).
Ova kuverta-omatalica i kutijica-spremalica su me oduševile, a šablona im je baš sjela!
Materijal je ispao dosta povoljan, a ruke su preskupe za naplatu pa su na poklon LOL



Ove fotkice nisu nekaj, ali jedino sam ih tu nekoliko odjednom pofotkala, totalno sam zaboravila makar tucet na hrpu pofotkati...



Više o izradi pozivnice u nekom sljedećem postu kad organiziram sličice ;)

(ovu šablonu (naziva:vintage medallion) sam osvojila na jednom hrvatsko-filipinsko-američkom blogu i to je prvi put da uopće koristim kupovnu šablonicu. Zahvaljujem i mare koja mi je posudila svoju šablonicu, ali morala sam se iživiti na svojoj prvo :))
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 22>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,218 sekundi.