Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ruže stablašice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ruže stablašice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 23>
Korisnik
Poruka
malenaa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malenaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2013 u 11:10
neznam zasto svi zamotavate stablašice kad moji susedi u rasadniku ne zamotavaju niti bilo tko u selu ne zamotava ih i žive su
kod nas je cijelo vrijeme zima i ponovo pada snijeg a one su vani niko ih nije zamotal
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2013 u 13:09

Pa do koliko idu minusi kod tebe dok je zima?????   Shocked   Confused   smile39
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
malenaa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malenaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2013 u 13:13



lani bilo - 22 ovu godinu -15 bilo 2 dana

pročitaj malo Pravila foruma...pa stvarno nema potrebe za kvotanjem posta pogotovo kad odgovaraš na post neposredno ispred.....
Na vrh
agava1504 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 24 Siječanj 2013
Lokacija: Moslavina
Status: Offline
Bodovi: 204
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje agava1504 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2013 u 14:18
ovako izgedaju moje stablašice, posađene prošlejeseni..bile su zaštićene agroteksitlom, ali kako najavljuju minuse, ne znam da li da ih ponovo zaštitim..inače jednu stablašicu, kupljenu prije par godina nikad anisam zaštićivala, i do sad je preživjela...


Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2013 u 15:16

Originalno poslano od člana malenaa malenaa napisao:


Originalno poslano od člana sunceeee sunceeee napisao:


Originalno poslano od člana malenaa malenaa napisao:

neznam zasto svi zamotavate stablašice kad moji susedi u rasadniku ne zamotavaju niti bilo tko u selu ne zamotava ih i žive su kod nas je cijelo vrijeme zima i ponovo pada snijeg a one su vani niko ih nije zamotal



Pa do koliko idu minusi kod tebe dok je zima?????   [IMG]smileys/smiley3.gif" align="absmiddle" alt="Shocked" />   [IMG]smileys/smiley5.gif" align="absmiddle" alt="Confused" />   [IMG]smileys/emot0.gif" align="absmiddle" alt="smile39" />



lani bilo - 22 ovu godinu -15 bilo 2 dana
  E, sad mi niš nije jasno. [IMG]smileys/smiley5.gif" align="absmiddle" alt="Confused" /> Savjet iskusnih uzgajivača ruža ( Horvat i Virag ) je da se obavezno zaštite preko zime. Kad minus dostigne oko -6 obavezno ih zaštititi.

isto tako....pročitaj Pravila foruma i vidi kako se post kvota, ako baš trebaš, onda samo onaj do na koji odgovaraš, nema potrebe ovako opterećivati sve skupa s ovolikim kvotanjem...
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2013 u 20:20
ja svoje do sada nisam nikada umatala ni u slavoniji niti u lici, preporuka uzgajivaca je da se obavezno umotaju....

e sad ovu sa slike sam platila masnih 200 kn pa je i to jedan razlog umatanjuWink


sunce, nemas se potrebe vise sekirati sto si je odmotala, temperatura nece ici jako u minus tako da joj par dana laganog minusa sigurno nece stetiti....moguce je jedino da ti mlade pupove oko cijepa malo sprziConfused

btw, nemojte se prepirati, nema smisla....obje ste u pravu u jednu ruku...u drugu mislim da imamo previse godina za neka djecja prepucavanjaSmile
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2013 u 22:06
monna, moja je svaka stablašica koštala od 150-250kn, tako da mi baš nije svejedno, samim time što sam već 3 bacila jer su se osušile. Ma, nitko se ne prepucava samo što mi to nije jasno, sve si mislim- ljudi kod Horvata imaju puno iskustava i tradicije u uzgoju pa ne bi mi valjda bez veze govorili, a s druge strane vidim da ljudi imaju drugačija iskustva. Neću ih ponovno zamatati jer mi za njih treba cijeli dan. Imam ih 10 kom.
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 07:12
ma ja nesto razmisljam ....sad mi je ovu bilo lako umotati kad je tek posadjena.....inace je pendulasta....kako cu to uopce i napravit iduce jeseni....mislim da je umatanje bitno kod floribundi i cajevki dok penjacicama i pokrivacicama sumnjam da se nakon pokoje godine do cijepa uopce moze i doci od grana....samo moje misljenje....
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 10:12
monna, kad će ti biti pregusta krošnja, odrežeš sve tanke i male grančice tako da ju prorijediš i onda je lako doći do cjepnog mjesta.

Malo će biti rukice od bodlji ali to nije strašno.
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 14:11
eeeee sunceeeee, ova moja bi trebala biti jako gusta, bar se tako nadam....ima i dva cijepa....jedva cekam da krene pa da se pohvalimWink

snijeg pada ko blesav sada, najradje bi nalozila vatru u vrtusmile65
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 15:30
I ja sam u potrazi za nekom lijepom stablašicom jer niti jednu nemam u svojoj kolekciji,dok ostalih imam ne zna im se broj!Koju mi preporučujete?Htijela sam neku pendulu  ,a sviđa mi se i hokus pokus kao stablašica?
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 16:49
ova moja je penjacica tankih i vrlo savitljivih grana....tako da ocekujem da ce imati izgled zalosne vrbe....slikam pa stavim da vidite.....
pogledaj kod horvatovih na site-u, super dorothy se zove....lijepe su mi i bonica, swany, angela i sve pokrivacice kalemljene kao stablasice....one imaju pendulastu formu....nadam se da sam pomogla :)
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 18:03
 cure ja imam pendulastu ružu i mogu vam reći da je nisam zamatala još niti jednu godinu stim da napomenem da su prošle godine zimski minusi bili oko-20 i to po nekoliko dana a ovako mi je cvala ljetos,morala sam je poduprjet ovo joj je 4tvrta godina

Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 18:05
Hvala Mona,pogledat ću!Uzela bi pendulu neku ,a hokus pokus vec dugo hocu,ali su mi rekli da izgleda "siromašno" skroz i da je bolje uzeti ga nakalemljenog na stablašicu.Zbog toga sam zapela i za njega,a vidjet ćemo.Odoh pogledati ove ruže što si mi predložila  :)
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 18:53
blue sky prekrasna je.....smile94
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2013 u 18:56
Blue sky, krasna ti je tvoja ruzica, pravi slap cvjetova.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
malenaa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malenaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2013 u 21:27
neželim se s nikim svaditi ali ko je bio kod proivođača po zimi i vidio kako te ruže su te rasadniku dali su pokrite(omotane) ili ne ?
ja sam bila kod njih par pa jedno pricaju drugo rade !
ko bi zamotao njih jakoooo smile227            puno
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Ožujak 2013 u 22:50
Ne kužim te malenaa, da li ih motaju ili ne??
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
azram View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 21 Kolovoz 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje azram Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 15:28

Ovo je moja stablašica lavender dream. Zanima me kako da ju obrežem (inače je pendulaste forme). Ne znam što s ovim granama koja se račvaju?
Pa vas molim za pomoć!
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2013 u 17:13
pokrivacice se ne orezuju.....ako imas osusenih grana ili grana koje ti smetaju njih slobodno skratis dok ostale ostaju te tako svake godine stvaraju sve bogatiju krosnju.....nadam se da sam pomogla....
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 23>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.