Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nešto kao dnevnik...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nešto kao dnevnik...

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 26>
Korisnik
Poruka
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 14:25

Sara, sve ih stavi što bliže prozorima, a boja bu se vratila na proljeće kad i sunce.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2013 u 15:55
...cure...sve su uz prozore najbliže što mogu bitiLOL...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2013 u 19:43
Draga, moja kalanckoa thyrs... je us tubištu na hladnom sjeverna strana,( to mi je najhladniji dio kuće , znam da nije kao kod vas ) zalila sam je prije mjesec dana i još nije spustila listove , kad najavljuju 0 ili minus samo uz staklo stavim nailon da nije lišće direktno na hladnom staklu i za sada je ništa ne fali, pa je možda toplina uzrok ili zaljevanje evo sličice iako nije zgodno da je stavljam u tvoju temu ali samo da vidiš pa javi i ja ću je izbrisati
 
 
I moja pomalo gubi crvenilo na listovima ali to je nedostatak sunca
 
 
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 10:08
...draga moja, mene ti ništa ne smeta pa tako ni fotka tvoje thyrsice, dapače, drago mi je ...možda je uzrok malo topliji prostorConfused, zalijevanje, nadam se da nije, uvijek joj ponudim na tanjurić malo vode da uzme kolko hoće i to samo kada vidim na listovima da je žedna...ima još dva velika lista sa crvenim rubomLOL...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 18:44
A jel se kod tebe grije stubište pa je sukulentima možda pretoplo?  
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2013 u 18:31
..Anči, stubište se ne grije, kalanhoa je u dnevnojLOL...

...bila sam vrijedna, posadila sam amarilise i posijala RhodochitonLOL...Bb mi je dala nekoliko lukovica za žardinjeru ispred zgrade, no, nisam uspjela posaditi jer je zemlja smrznutaConfused...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 12:28
...amarilisi poludili, naočigled tjeraju, samo ne znam jel cvjetna stapka ili lišće, nekako mi tanko izgledaConfused...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2013 u 06:44
moja kalanchoa t. ima još crvenkaste rubove, ali to je zato jer je prva do mutnog stakla... zato ovi iza nje pate

i mene si ponukala da jučer izvučem tegle s amarilisima, jedan je potjerao, isto mi se čini list
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2013 u 13:18
...natalija, moji amarilisi, svi do jednoga definitivno tjeraju listoveAngry...ne znam zašto su se naljutili na mene, svih prošlih godina su krasno cvaliConfused...

...nakon što sam orezala kohleriu, orezala sam i episciu, reznice su u vodi, nadam se da ne budu istrunule...odlučila sam im odmah promijeniti i zemlju jer je bila dosta nekvalitetna, možda su i zato bili obješeni listovi. I tak, kaj da vam velim, stavila kvalitetnu zemlju i naravno, čim sam dirnula korijen, sada izgledaju pregrozno. A mogla sam još mjesec dana pričekati, ali ne, htjela sam imati crno pod noktima.

...sve mi nekak ide naopako. Na balkonu sam imala u pet keramičkih niskih tegli posađene čuvarkuće za Senj. Danas sam od svih jedva napunila dvije, a u trećoj još ima mjesta. Jesenas sam u MBM-u kupila dva zgodna seduma, jedan nepoznat s potpuno crvenim grančicama i Sedum album "Coral Carpet". Kaj mi nisu već došli vrapci i sve razbucaliAngry...

...smrzuo mi je kameni cvijet, potpuno istrunuo, a nije baš bilo tak velikog minusaAngry...
...i šećer na kraju, prošli mi je tjedan nestala Gynura sa stubištaAngry...




...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2013 u 18:08
ono što je ostalo od čuvarkuća:



momentalna postava na "osvjetljavanju" pored kuhinjskog prozora:



ruselije se za sada drže dosta dobro:



jedan od dva adeniuma koje sam orezala:



Chirita  prilikom prskanja susjeda uvijek dobije malo po nosu, tj.po listu, pa je malo poflekavila:



...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2013 u 18:15
achillea ageratifolia je danas dobila malč od kamenčića jer su joj listići jako osjetljivi na vlagu, a u prednjem je planu sedum sa crvenim grančicama o kojem sam gore pisala:




pola teglice je očerupano:



Lewisia iz vrtlarije BB na hladnom balkonu:



iris reticulata iz dadine vrtlarije, isto na balkonu:



iz popadalih listića ispod buritta potjerale mlade biljkice:



Ruby je izgubila još jedan listić:





...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2013 u 18:21
ispred zgrade, pored žardinjera,  još ima ružnih ostataka snijega:





Luka i ja smo neki dan posadili lukovice koje nam je donirala BB za žardinjere, a narcise već imaju pupoljke:





u donjoj žardinjeri je Helleborus koji je Bea donirala za Urbanu gerilu prije dvije godine i ima dva pupoljka:





kad sam već bila ispred zgrade malo sam poslikala da vidite da još ima ostataka snijega na livadi ispred zgrade:





...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2013 u 19:33
Draga, kod mene na selu ima čuvarkuća za Senj koliko hoćeš samo neka prođe ova veljača prevrtljivica pa šaljem bez problema, one su navikle na život vani pa neće biti problema. Thumbs%20Up
Ostalo ti je divno iako ti kažeš da nije, proljeće dolazi pa će se probuditi jako brzo
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 07:05
ma ja ne znam što se žališ, ima puno toga živahnoga kod tebe, sve pokazano se odlično drži Clap

žardinjera mi je kao trajničarski vrt u mini verziji Wink, a burito je za 5i, ruby je normalno da ćelavi i dobije vrat, poslije se razgrana jer pusti beb iz tog ogoljelog dijela, samo treba čekati

sedum će sigurno potjerati, a vrapci... naučili su se na zakusku kod tebe, trebaš im je nekako uskratiti
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 08:58
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

Draga, kod mene na selu ima čuvarkuća za Senj koliko hoćeš samo neka prođe ova veljača prevrtljivica pa šaljem bez problema, one su navikle na život vani pa neće biti problema. Thumbs%20Up
Ostalo ti je divno iako ti kažeš da nije, proljeće dolazi pa će se probuditi jako brzo


...hvala ti, draga aralija na ponudi ali nemoj se mučiti, tih autohtonih imam dovoljno u senjskom vrtuSmile...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 09:02
...hvala natalija...u žardinjerama moram još porezati krizantemu i pošišati erice no još ću malo pričekati...vidi se i na fotkama da već nešto niče iako se ne sjećam što sam sijalaConfused, ili se možda nešto samo zasijaloLOL...

...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 12:55
Polako Sarice, još će i mrazevi i zima... Tek je veljača Smile
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 14:23
...Anaida, idem ja polako,  hvala na briziSmile, brzo niti nemremLOL...

...potvrdu molim... kameni cvijet je Graptopetalum paraquajense? Pitam jer na stubištu imam jednu teglicu s biljkama s tim natpisom, a nekako mi čudno izgledaju...ne sjećam se jel sam ostavila jednu teglu na balkonu za testiranje hladnoće, a drugu na stubištu, a Luka mi često pobrka natpise dok "zalijeva".
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 14:58
ma tko se usudio maznuti gynuru neka me se čuva Angry taman sam ju htjela pelcati na proljeće od tebe, a sad bum figu pelcala Ermm

ne brini koka....bit će čuvarkuća Wink


Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 18:08
Jos mjesec dana cca i bit ce cvijetova preunika :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,227 sekundi.