Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Naš mali vrt...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Naš mali vrt...

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 35>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2015 u 15:55
Hvala ti rajski vrtovi, meni je isto predivna i zaista joj je boja pomalo nestvarna, pogotovo u proljeće... Njoj paše ne pretoplo vrijeme, pa preko ljeta poprimi malo više zelenkastu boju, ali svejedno je lijepa... Imala sam dvije, jednu sam podijelia, a ovu drugu sam sad morala presaditi jer je ostala bez hladovine pošto smo Albiciju, ispod koje je rasla, odrezali. Ako se lijepo primi i dođe k sebi, iskopat ću ti komadićak. Čitala sam malo po netu o razmnožavanju, ali nisam puno pametnija... Što su spore na paparati? Ako netko zna, neka me pouči Embarrassed

Evo za tebe još jedna slikica...



Ovog ljepotanca sam danas dobila od seke na poklon, jako sam se razveselila, iako do sada nisam baš imala sreće sa makovima...



Pristigla je sa njim i jedna mala armeria, tamno roza boje...




Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Miranda View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 1263
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miranda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2015 u 16:18
Opet sam ti malo "njuškala" po vrtu LOL ...   Sve ljepše od ljepšeg! Clap 
Tvoj kamenjarčić me ,svaki put iznova oduševi! Sedumići su preslatki! ...a tek paprat! Ma,mogla bih sve nabrojiti! Da skratim:dnevni boravak iz snova.Heart

Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2015 u 07:29
Spore su ti sjemenke kod paprati, a nalaze se s donje strane lista, na naličju. Izgledaju kao smeđkaste kvržice. Smile
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2015 u 18:58
i ja bih takav dnevni!
Ne bi me nikad bilo domaa to znači da ne bi bilo ručka..preselila bih se u vrt!Za spore si dobila odgovor,
ostat će ti na prstima smeđi puder,to su spore kojima se razmnožava.Paprat je predivna, a kamenjar 
se pomalo popunjava i postaje sve ljepši
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2015 u 19:15
Evo me ponovo u omiljenom vrtu. Danas bih izdvojila paprat i heucere, krasno si ih smjestila, baš kao da tu moraju biti smile91
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2015 u 12:31
koliko sam shvatila da se ta nasa bilo koja paprat moze razmnoziti sa tim sporicama rucno...postaviti ju na pravo mjesto bez sunca i u vlazno..vec se ovih dana bacam na pokus...jer cijelo vrijeme mislim da su to mozda nekakve bubice a to zapravo sporice iliti sjeme...predivna informacija....a vrh izgleda ti je paprat svi joj se divimo....smile64
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Svibanj 2015 u 07:35
Miranda - drago mi je da si pronjuškala po našem malom vrtu, jako me razveselilo što ti se sviđa moj kamenjarčić Heart Možda sam već dosadna sa istim slikama, ali me baš usrećuje svaka i najmanja promjena i napredak tog malog cvjetnog otočića...

rajski vrtovi - hvala ti na odgovoru u vezi spora, gledala sam malo i na netu, pa ću baš pokušati razmnožiti moju ljepoticu ako ih uočim na njoj...

Miška - hvala što si nam opet došla, drago mi je što ti se sviđa naš boravak Smile Ostanemo i mi veliki u zadnje vrijeme koji put bez ručka, jer iskorištavam svaki slobodan trenutak da nešta napravim po vrtu... Najviše vremena provedem nažalost u čupanju korova i skupljanju puževa, uh, koliko ih ima, užasni su...

Moon - hvala ti puno na lijepim riječima, meni se mjesto činilo savršeno za paprat, ali sad više nisam sigurna... Grane od marelice su se povile pod težinom plodova pa na tom mjestu tuče najjače sunce, tako da ću ju možda morati opet seliti... a tako mi se sviđa na tom mjestu... Jedan izdanak se pofurio, a par listova koji su na udaru su promijenili boju... bojim se da joj neće ni malo goditi nova selidba...

Josipa - drago mi je da ti se sviđa paprat, drži fige da ju uspijem nekako namnožiti pa da ju mogu podijeliti sa svima vama, kojima se dopada. Hug

Nisam par dana imala vremena biti na forumu jer sam morala ubrzati radove po vrtu, moram sa vama podijeliti svoju sreću... Dobila sam preuranjeni poklon od mame i supruga, koji su se udružili i napravili mi iznenađenje od kojeg me skoro herc strefio... Ispunili su mi moju veliku želju i kupili biljke koje stvarno nisam mislila da ću uspjeti imati u svom malom raju...

Na mjesto Albicije ću ipak moći posaditi javor smile91



Sa njim su došle i dvije predivne astilbe, pa sam morala preurediti još jedan sjenovoti kutak...





U kamenjaru opet neke promjene... Našla se jedna mala festuca u njemu, koju sam našla u smećuConfused



Sa cvatnjom je počeo preslatki Erodium...



... a ovi karanfili me sve više oduševljavaju, boja im doslovno vrišti iz kamenjara...



Popunjava se on lagano i sa kamenčićima koje moj mali vilenjak vrijedno skuplja po parku i inzistira da ih ponesemo kući Smile



Šaljemo vam svima veliku smile79


Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
kamenjarka1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2015
Lokacija: Drinovci BiH
Status: Offline
Bodovi: 1656
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjarka1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2015 u 07:55
bravo moja vilo za tebe i vilenjake astiba i oni crveni ljepotan prelijepi
Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2015 u 09:06
Prekrasno je kod draga Vilo, baš pravi čarobni vrt...kamenjar je predivan, a novi projekti u sjeni još bolji! Pulsatila mi je premedena, javori...ah...,srdašca puna srčeka pokazuju koliko te vole, meni jedna od najdražih biljčica...Poseban je osjećaj šetati tvojim vrtom i uživati u lijepim sličicama!
Velike puse šaljem tebi i tvojim preslatkim i vrijednim pomagačima!!!
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2015 u 05:35
Veseli me što su se u tvoj divni vrt uselili neki novi stanovnici, posebno što i tebe to raduje... malenom čovjeku šaljem veliki zagrljaj... Hug... a ono o čupkanju cvjetića mi zvuči poznato... Big smile... još prošle godine svaki koji bi kod mene procvao, našao se začas među prstićima... ali tako to mora biti, maleni tako najbolje uče - opipom, osjetom, bojama... Smile
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2015 u 13:20
Osobno najljepši poklon kojeg si mogu poželjeti. Da imam više hlada u dvorištu sigurno bih imala astilbe, predivne su mi. Uopće ne sumnjam da ćeš ih lijepo smjestiti i da će veličanstveno krasiti tvoj vrt. Heart
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2015 u 15:08
kamenjarka, temzi, bugicaza5, rajski vrtovi - hvala vam drage moje, lijepo je što mogu sa vama podijeliti svoju sreću oko vrta, nemam oko sebe nikoga tko tako jako voli cvijeće i biljke pa mi puno znači vaša podrška Heart

Evo kako se smjestio moj ljepotanac...





Popunjava se lagano i moja gredica sa trajnicama...



Napokon i kod mene predivna anemona, kojoj sam se dugo divila po vašim vrtovima...



U kamenjaru su završili kameni cvjetovi koje je moje voljeno počupalo iz tegle...



Sedumi spathulifoliumi počeli otvarati svoje cvjetiće, a i hispanicum je prepun cvjetnih pupoljaka...





Za kraj, prva ovogodišnja ružica za sve naše posjetitelje...



Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2015 u 22:16
predivno vilo, volim šetati tvojim vrtom i uživati u tvojoj cvjetnoj bajci
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2015 u 00:03
U tom slučaju bolje je da paprat preseliš.
Noviteti su ti krasni i lijepo mjesto si im odabrala
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2015 u 15:55
Nisa- hvala ti na posjeti, drago mi je što si uživala u našem malom zelenom raju Heart

moon- drago mi je što ti se sviđaju moji novi prijatelji Smile Sa smještajem nisam savršeno zadovoljna, ali neki kompromisi su se morali napraviti... Paprat ću izgleda opet seliti, da...
Dođi nam opet... smile79



Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
catalpa View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 16 Srpanj 2014
Lokacija: zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje catalpa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2015 u 20:28
Vrlo je ugodno prošetati tvojim vrtom, sjenoviti dijelovi vrta su posebni zajedno sa biljkama poput tvoje prekrasne astilbe.Hug 
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2015 u 21:46
Hvala ti catalpa što si navratila do nas, drago mi je što ti se sviđa moj novi sjenoviti kutak koji sam tek počela naseljavati sa biljkama tako da će tek za koju godinu biti kako treba. Hug

Za sada sam tamo, uz astilbe, posadila anemone, hoste i po koju heucheru...
Evo jedna slika za tebe...



Malo ukrasnih košarica...



... ova mi je posebno draga, jer je naša svadbena košarica, a još je u njoj i graptopetalum pustio cvjetne pupove Heart



I malo ukrasnih teglica...





Za sada je to sve od slika jer me photobucket zeza...

smile182  Svima šaljemo puno pozdrava...


Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
kamenjarka1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2015
Lokacija: Drinovci BiH
Status: Offline
Bodovi: 1656
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjarka1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2015 u 07:22
Što su ti misli .Ponekad odlutamo tako daleko  a da se s mjesta ne pomaknemo.I.Andrić volim gledat mlade ljude kako znaju prepoznat svu lipotu što ih okružuje to vidim u tebi iz tvoji slika želila bi da moja djeca to imaju kroz život .raznježila si me jutros Smile
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2015 u 15:18
Hvala ti draga kamenjarka, na lijepoj poruci i stihovima Heart
Uvjerena sam da će i tvoja djeca prepoznavati ljepotu življenja, uz majku koja voli poeziju i cvijeće, okružuje ih ljepotom i ljubavlju, ne može drugačije ni biti... Hug

Abelija u društvu...



Još jedna novost u kamenjaru... ne znam mu ime, a voljela bi znati Embarrassed




Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Svibanj 2015 u 20:32
Ovih dana u vrtu...



















Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.