Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Gljive
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Identifikacija gljiva
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Identifikacija gljiva

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 38>
Korisnik
Poruka
Lee_ya View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lee_ya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2009 u 15:15
Draga Jagoda,hvala ti na toploj dobrodoslici..
Bilo bi mi izuzetno drago da popijemo kofi pa da nakon upoznavanja,za koje uopce ne sumnjam da ce proci u najboljem redu,krenemo sa usmenom primopredajom tvog dugogodisnjeg iskustva na mene zelenu jos jednom hvala svima,prekrasan vam dan zelim...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
sampjer View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sampjer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2009 u 20:54
Puno pozdrava svima. Ja sam novi s gljivama. Znam samo lisičarke kojih kad pogodin vrime za branje uberen šta bi se reklo na vriće. Tamo ima i drugih gljiva, ali ja ne znam koje su, pa ću možda trebati pomoć. 
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2009 u 00:38
Originalno poslano od člana sampjer sampjer napisao:

Puno pozdrava svima. Ja sam novi s gljivama. Znam samo lisičarke kojih kad pogodin vrime za branje uberen šta bi se reklo na vriće. Tamo ima i drugih gljiva, ali ja ne znam koje su, pa ću možda trebati pomoć. 
 Sampjer i tebi želim dobrodošlicu na ovaj forum.Po pisanju i po nekim mojim informacijama o lisičarkama predpostavljam da si negdje od Sinja ili okolice....Tamo zna biti puno lisičarki, a ima i Gljivarsko društvo Sinj...Kad njih bereš slikaj druge gljive koje nađeš pa stavi na identifikaciju, ali slikaj ih sa svih strana...Pozdrav i dobar ulov lisičarki ako ih još ima...Nadam se da ima, jer na otoku Krku ih ima, pa vjerovatno i dole....smile50
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2009 u 00:44
Originalno poslano od člana Lee_ya Lee_ya napisao:

Draga Jagoda,hvala ti na toploj dobrodoslici..
Bilo bi mi izuzetno drago da popijemo kofi pa da nakon upoznavanja,za koje uopce ne sumnjam da ce proci u najboljem redu,krenemo sa usmenom primopredajom tvog dugogodisnjeg iskustva na mene zelenu jos jednom hvala svima,prekrasan vam dan zelim...
Lee_ya da li si ti slobodna u tjednu ili radiš,to pitam zbog kave i gljiva?Napiši malo da se eventualno nađemo idući tjedan ako bude malo bolje vrijeme....smile142
sutra je novi dan
Na vrh
sampjer View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sampjer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2009 u 17:59
Jagoda dobro si pogodila, a pomogao sam ti ja sa dijalektom. Lisičarke mi je pokaza jedan prijatelj koji je gljive učija u Slavoniji, jer mu je žena Slavonka.
Odveja na poštu i pokaza. na istoj pošti mi je brat ubra vrganje, ali kako nije bija siguran čeka je ovoga slavonskog zeta da provjeri, ali ga nije dočeka na vrime i vrganji su se pokvarili. Drža ih je u hladnjaku. Ove jeseni donija meni jedan prijatelj iz Gospića vrganje i kad je brat vidija proplaka od muke, kolike gljive je mora bacit. ali dobro učimo se. Nedavno je brat bija i nije bilo lisičarki. malo su osjetljive, navodno triba bit temperatura oko 20, da bi ih bilo.
Možda se zaletin ovi vikend, pa ako šta uslikan postavit ću na forum. Unaprijed zahvaljujem.
Na vrh
Agaricus View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 03 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Agaricus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2009 u 21:46

U nedostatku vremena otići do šume (radi se od mraka do mraka) evo malo (uvjetno jestivih) puza - malo prestarih za konzumiranje no lijepih za pogledati. A pri ruci ...



"Na mjestima gdje plešu šumske vile, gljive izrastaju u krug..."
Na vrh
sampjer View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sampjer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2009 u 18:05
Ovo san fotografira prije par dana u Splitu na Marjanu. Nisan uspija stavit sliku na forum, pa evo link:
http://img125.imagevenue.com/img.php?image=32077_IMG_6696_123_474lo.jpg
Raste ispod bora. Javite o čemu se radi. Bilo ih je dosta.


Na vrh
Agaricus View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 03 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Agaricus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2009 u 18:25
Šaljem ljepotice sa starog panja, i ne znam radi li se o jednoj vrsti koja sa vremenom promijeni boju ili o dvije vrste koje dijele stanište ?

Jako su male (do 2 cm promjer) i jako lijepe ...
od svake sam po jednu okrenuo da se vide listići

"Na mjestima gdje plešu šumske vile, gljive izrastaju u krug..."
Na vrh
sampjer View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sampjer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2009 u 17:17
Evo danas ma Sv Nikolu sam malo prošeta sjevernom stranom Kozjaka, iznad Kaštela kod Splita i ubra otografirao nekoliko gljiva. klobuk je oko 15 cm u promjeru, šuma je bjelogorična, pretežito hrast, dosta vlage. Slike su na ovoj adresi: http://img154.imagevenue.com/img.php?image=15961_DSC00158_123_572lo.JPG
Molim Vas da neko pogleda i prova mi reči o čemu se radi.
U presjeku su mesnate.
Uaprijed zahvaljujem.
Na vrh
sampjer View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sampjer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2009 u 17:24
Evo jo jedne s Kozjaka:http://img22.imagevenue.com/img.php?image=16462_DSC00173_123_65lo.JPG
Na vrh
Resavac71 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Studeni 2009
Lokacija: Austria
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Resavac71 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2009 u 19:33
Originalno poslano od člana Agaricus Agaricus napisao:

Šaljem ljepotice sa starog panja, i ne znam radi li se o jednoj vrsti koja sa vremenom promijeni boju ili o dvije vrste koje dijele stanište ?

Jako su male (do 2 cm promjer) i jako lijepe ...
od svake sam po jednu okrenuo da se vide listići

 
Jedna vrsta samo je jedna rekao bih u prilično raspadnutom stanju,  a radi se o Schizophyllum commune, inačeno po najnovijim saznanjima njihove spore mogu biti dosta stetne po zdravlje ljudi.
Na vrh
sampjer View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sampjer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2009 u 19:48

Fotografirano na Sv. Nikolu na Kozjaku ( kod Splita), sjeverna strana.
Na vrh
Resavac71 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Studeni 2009
Lokacija: Austria
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Resavac71 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2009 u 19:52
Originalno poslano od člana sampjer sampjer napisao:

Evo jo jedne s Kozjaka:http://img22.imagevenue.com/img.php?image=16462_DSC00173_123_65lo.JPG
 
 
Ja bih rekao da je neki Agaricus,  ali u dosta raspadnutom stanju s tim da na poslednjoj slici imaš dve različite gljive rekao bih. što se tiče ubacivanja slika ovaj server nije loš,
 
 
 
 
 kopiraš kod za forum i ubaciš i slika će se videti, jedino pre toga smanji slike na 800x600, jer je to sasvim dovoljno.
Na vrh
sampjer View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sampjer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2009 u 20:00
Znam sad kako se ubacuje. Hvala na savjetu.
Na vrh
sampjer View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sampjer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2009 u 20:02
Vidite molim Vas koja je ovo gljiva. Bilo ih je dosta, velike su 15-tak cm u promjeru. Dosta ih je već bilo u raspadu, ali sam našao nekoliko zdravih.




Unaprijed zahvaljujem
Na vrh
Resavac71 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Studeni 2009
Lokacija: Austria
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Resavac71 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2009 u 20:11
Rekao big da je neki  Cortinarius, mada ne vidim ostatke paučine na stručku, u svakom slučaju ništa jestivo.
 
 
Na vrh
Resavac71 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 26 Studeni 2009
Lokacija: Austria
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Resavac71 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2009 u 20:21
Originalno poslano od člana sampjer sampjer napisao:

Ovo san fotografira prije par dana u Splitu na Marjanu. Nisan uspija stavit sliku na forum, pa evo link:
http://img125.imagevenue.com/img.php?image=32077_IMG_6696_123_474lo.jpg
Raste ispod bora. Javite o čemu se radi. Bilo ih je dosta.


 
Ovo je jedan Suillus moguće da je granulatus, sličan je i collinitus koji pa ima rose dno na stručku što kod tebe ne vidim,  a mozda pak najbliže bude Suillus mediterraneensis.(koji je po mojoj literaturi otrovan)
Na vrh
sampjer View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Prosinac 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 17
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sampjer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2009 u 18:13
Pozdrav Resavcu.
Hvala na pomoći. Evo još jedne od jučer, pa ako je moguće odrediti o kojoj gljivi je riječ. Unaprijed hvala



Na vrh
boka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 31 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje boka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2009 u 08:28
Evo i od mene jedne lijepe. Molim identifikaciju.
 
Na vrh
boka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 31 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje boka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2009 u 08:33
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 38>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.