Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cimbidijum - Cymbidium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cimbidijum - Cymbidium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 26>
Korisnik
Poruka
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2012 u 23:35
Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

Dakle čeka te iznenađenje...Neka je bilo koja boja, jer svi su njihovi cvijetovi prekrasni....
...vesele nas svojim cvjetovima cijelu zimu, kad ostalo cvijeće spavaWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 08:12
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Slatkicasmile170

Bravo,bravo,koliko ljubavi u tom cimibidijumuClap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2012 u 22:30
Evoooo gaaasmile213

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2012 u 22:30

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2012 u 18:53
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2012 u 20:53
Originalno poslano od člana irenaidani irenaidani napisao:

 
zašto ti je prazna poruka, jel imaš neki problem?
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2012 u 17:11

.

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2012 u 13:40
U punom je sjajuThumbs%20Up

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2012 u 14:02
predivan je..zavidim tismile94
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2012 u 14:55
Stvarno je divan!Ja sam jednog cimbija rasadila nedavno.Znam da je bolje bilo u proljeće,ali nisam mogla čekati.Sav je bio u korijenu,korijenje je pojelo sav supstrat,pa sam ga podjelila na tri djela.Onaj veliki sam presadila u vecu saksiju a dobila sam jos dva mlada,koji se primi i opstane do proljeća ,taj putuje dalje,jednoj dragoj forumašici..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2012 u 17:40
bebolina   smile94   predivan je smile99
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2012 u 21:19
Vrijedelo je čekati,predivan jesmile211
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2013 u 19:26



Bebolina prekrasan je !!!

Zahvaljujući tebi i tvojim uputama, prvi puta sam imala 3 cvjetne stapke, Imala....imala velim !!  Jer više ih nemam !!  Listići koji su ih obavijali posmeđili su, i nakon nekog vremena, omekanili i posmeđili i cvjetni pupovi, i od jada sam ik uklonila da ih više ne gledam !!  Jesam li pogrešila što su bili u zimskom vrtu, na toplome ?Thumbs%20Down  Ako je to greška, sada opet znam više !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2013 u 19:58
Bebolina...prekrasno, ti si prava maherica
Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2013 u 21:58
free meni moji još nisu cvali (ali budu kad tad )ali znam da kad potjeraju grančice da moraju biti na hladnijem..možda im je bilo pretoplo..baš šteta :( probaj ih na proljeće iznijeti van kad još bude hladno pa možda potjeraju ponovo..
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2013 u 23:48
@free, stvarno mi je žao za cvjetne stapke koje su propale. To im sesigurno nije dogodilo zvog toga što su u zimskom vrtu na višoj temperaturi, ovo se događa zbog manjka ili viška vode. Istina je da cymb traži hladniji prostor, ali kad jednom izbaci cvjete stapke topliji mu prostor ne smeta, jedino će cvijet trajat nešto kraće.
Kod ovog cymba mi se dogodila ista stvar, izgubio je jednu cvjetnu granu i to zbog pretoplog prostora i manjka vode. Vidi se na slici desno taj uveli pup

Ali ako malo bolje pogledaš tu fotku (klikna fotku 2x) vidjet ćeš gdje novi pup izbija na vidjelo, što znaći da je jednog nepovratno (zbog moje gluposti) izgubio, a drugi već tjera van.....mora se ispucat ako je već odlučio cvijetatThumbs%20Up
Druge dvije cvjetne grane na tom cymbu su ok

...i dok sam ga fotkala za tebe večerasThumbs%20Up vidim još prinova...

Znači, ostavi ga u zimskom vrtu, zalij ga kad se supstrat potpuno isuši i čekaj nove stapkeWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2013 u 23:56
Originalno poslano od člana Mihi Mihi napisao:

free meni moji još nisu cvali (ali budu kad tad )ali znam da kad potjeraju grančice da moraju biti na hladnijem..možda im je bilo pretoplo..baš šteta :( probaj ih na proljeće iznijeti van kad još bude hladno pa možda potjeraju ponovo..
Griješiš! Oni trebaju razliku između dnevne i noćne temperature od proljeća do kasne jeseni, a okidać za cvatnju im je hladnoća do +5. Tek kad temperatura padne tako nisko, tek tad idu u hladan prostor s što manje vode, tek tad izbacuju cvjetne stapke. Kad su stapke na vidjelu, tad mu temperatura tople sobe nije više problem
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 00:01
Ovaj se razbacao na sve straneThumbs%20Up

i ovajEmbarrassed

Roza, bijeli i zeleni će uskoroTongue držim ih na hladnom da se strpe dok ovi procvatu, tempiram ihLOL da uživam u njima do kasnog proljeća
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 11:51
bebolina znam sve kaj si rekla i nisam pogriješila..možda sam se krivo izrazila ali si to bolje objasnila..moj je bil cijelo ljeto i do 11 mj vani i sad je na tavanu i svi novi izdanci koji su krenuli su stali..bile to stapke ili nove bulbe..neznam..možda se ipak pokrenu..
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 12:01
Originalno poslano od člana Mihi Mihi napisao:

bebolina znam sve kaj si rekla i nisam pogriješila..možda sam se krivo izrazila ali si to bolje objasnila..moj je bil cijelo ljeto i do 11 mj vani i sad je na tavanu i svi novi izdanci koji su krenuli su stali..bile to stapke ili nove bulbe..neznam..možda se ipak pokrenu..

Lijepo ti njega spusti s tavana u topliji prostor i probudi ga.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.