Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nešto kao dnevnik...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nešto kao dnevnik...

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 26>
Korisnik
Poruka
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 18:31
[QUOTE=dado_84]Jos mjesec dana cca i bit ce cvijetova preunika :) [/QUOT

...krajem veljače imamo namjeru put Senja i želim ih posaditi u vrtSmile...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 18:33
Originalno poslano od člana kontesaa kontesaa napisao:

ma tko se usudio maznuti gynuru neka me se čuva Angry taman sam ju htjela pelcati na proljeće od tebe, a sad bum figu pelcala Ermm

ne brini koka....bit će čuvarkuća Wink




...vidiš ti koka te cvjetne komandose, hodaju po subištima i kradu cvijeće Angry...i ja se nadam da će biti čuvarkuća ispod sveg tog silnog snijega kod tebe na brijeguEmbarrassed...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 19:07
Čuj, jel i achilleu ageratifoliu držiš na stubištu da navratim kad spavaš LOL, baš mi se dopada. Šala mala, žao mi je za gynuru ali vjerojatno će se naći neka dobra dušica na našem forumu da ti udjeli novu. Ja nemam takvog bilja.
Sve kaj si slikala ti je jako lijepo, a i žardinjera je za 10 već i sada dok još niš ne cvate. Čini mi se da ti se u nju zasijal ljetni kokotić. Bu ti lepo po ljetu kad procvate između ostalog cvijeća.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 19:46
Vis ti vrazje vrapce, velim ja da su nis koristi, samo rade stetu. I ja velim, zardinjere su za desetku.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 21:12
Koliko biljaka imaš izgleda da će ih biti za cijeli Senj   
Chiriti se ne smiju kvasiti listovi.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2013 u 08:50
Originalno poslano od člana makk makk napisao:

Koliko biljaka imaš izgleda da će ih biti za cijeli Senj   
Chiriti se ne smiju kvasiti listovi.


...da znam za chiritu, rekla si mi to draga moja, no, ovo je bilo zaista slučajno, dok sam prskala aeonium...i vidiš kako je odmah reagirala...a što se tiče biljaka za senjski vrt, ima toliko mjesta da je sve ovo kap u moru...kolko god da posadim uvijek je polupraznoLOL...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2013 u 08:56
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:

Čuj, jel i achilleu ageratifoliu držiš na stubištu da navratim kad spavaš LOL, baš mi se dopada. Šala mala, žao mi je za gynuru ali vjerojatno će se naći neka dobra dušica na našem forumu da ti udjeli novu. Ja nemam takvog bilja.
Sve kaj si slikala ti je jako lijepo, a i žardinjera je za 10 već i sada dok još niš ne cvate. Čini mi se da ti se u nju zasijal ljetni kokotić. Bu ti lepo po ljetu kad procvate između ostalog cvijeća.


...koka moja, achillea je stigla po Brbetu iz Dadine vrtlarije već po drugi put...prvu sam bila utopila zalijevanjemEmbarrassedAngry...imala sam nekoliko sjemenki, mislim da sam dala AndiniWink...i nije na stubištu, na balkonu jeLOL...na stubištu se uvijek nekaj ukrade, to je već godinama tako, na to sam uvijek spremna, ali se uvijek i iznenadimLOL...imaš pravo za kokotić, njega prepoznajem, imala sam ih puno prošle godine u žardinjerama i obožavam ih, prekrasni su...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2013 u 08:59
Originalno poslano od člana Carol Carol napisao:

Vis ti vrazje vrapce, velim ja da su nis koristi, samo rade stetu. I ja velim, zardinjere su za desetku.


...vjeruj mi užasni su, stalno ih naganjam, nikada do sada nisu tako rano počeli raditi štetu...već se sada bojim kada se u proljeće počnu gnijezditi, onda od mojih ruselija i gibasice prave gnijezdoAngry...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2013 u 10:15
Draga,super ti cvijeće izleda,nemoj se žalostiti.Oduševila me tvoja achilea,baš je posebna.Lijepo si uredila i žardinjere,naravno uz Lukinu pomoć.I ja sam se veselila otapanju snijega,a danas kod mene opet sve bijelo.Ova zima se neda.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2013 u 20:37
...CamelliaSmile...

danas prijepodne u Zagrebu:


...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2013 u 20:40
...jel ovo kameni cvijet?:



jedan zgodan  i neobičan i još uvijek nepoznat sukulent:


...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2013 u 20:46
je ono ti je kameni cvijet, ovaj bezimeni je baš šesan Wink
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2013 u 09:56
a ovo, u stvarnosti listići nisu tako žućkastozeleni, to je od blica, dolje se vidi da niče novi listić...


...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2013 u 20:03
jučer sam malo sređivala moje aeoniume, nisu baš reprezentativni, izgubili su dosta listića, a najvećeg ću na proljeće orezati:







presadila sam orezani adenium u plitku i široku teglu:



tko prepoznaje ovu agavu:



...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2013 u 20:02
Rezi čim prije, do proljeća će već imati malu rozeticu. Pozdrav smile127
život je more
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2013 u 21:28
aeoniumi su ti skroz ok... osim što je ovaj preeeeeedugačkog vrata LOL
ne znam mogu li se komadi stabljike zakorjeniti, ali ne bi bilo loše da probaš, zakorjenjen dio će sigurno potjerati, rozeta isto tako, onda bi mogli i goli djelovi, bez korjena i listova

a zašto su im listovi mokri?
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 06:00
Evo mene među tvojim cvijećem dok ti spavaš, ne brini ništa neću pipkati LOL.
Dobro ti se drže aeoniumi, vjeruj mi nisu ni moji znatnije bolje. Je me Natalija nasmijala s pitanjem zašto su im listovi mokri, odmah sam se sjetila tebe i prskanja vodom LOL.
Snijeg neću ni komentirati Dead, ja sve čekam proljeće i sunce a ta zima se neda i gotovo.


belica,zagreb
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 08:20

Evo da se i ja malo ubacim na temu, kod naše drage Sare šprica i usred zime, meni bi sigurno otišlo u vječna lovišta, a njoj ljepši od ljepšega, Draga , Natalija kaže da nezna da li će se aeonium zakorjeniti? Ona se sijeća da sam ja našla prošlo ljeto grančicu na putu , stavila odmah u teglu i evo narastao duplo, a i rozeta mu je dupla, prema tome može se zakorijeniti, ali ja bih pričekala baš topla vremena, kad je temp. stalno visoka, kod mene je to bio kolovoz, (zato što je tada pronađen) ali kasno proljeće mislim da bi bilo idealano.

Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 08:56
...pa natalija draga, viš kak belica zna...znaš da ja uvijek špricam i rezuckamLOL...u dnevnoj sobi je suhi zrak pa povremeno poprskam biljkeEmbarrassed...

...curke, hvala na savjetima i preporukama, dugovratog režem čim zatopliWink...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 22:07
...danas je bio nastavak inventure na stubištu, čiščenje i uređivanje biljaka, za sada mi se jako dobro drži Ligularija Leopard:



kao i Bilberghia koja je dobila dosta na volumenu:



a od ove begonije sam zapelcala dvije male biljkice:



lantane već imaju mnogo novih listića:






...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.