Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hosta - Funkija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hosta - Funkija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 37>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 18:36
Rain pa gdje ćeš nam staviti takve krasne slikeShocked, sad moramo i mi tako nešto pravitiLOL

Predivan hostinjak, san snovasmile120
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 22:21
Rain svaka čast, hostinjak je famozan Thumbs%20Up kako volim drvo kao materijal, oduševili su me ovi panjevi i grane
možda nisam skroz pažljivo čitala sve komentare pa ne znam jeste li spomenuli onu biljku šarenih listova na prvoj slici, kaj je to? baš plijeni pažnju
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
rain View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 09 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 953
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rain Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2011 u 22:45
hvala,to je Brunnera macrophylla Jack Frost
Kuća bez cvijeća i dlaka nije dom!
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 07:43

smile39

Kak se je krasno sve razraslo!!! I super si to sve ukomponirala Clap!
A izbor hosti i ostalih ljepotica...san... Sad mi je tek jasna ona primjedba o probranim biljkama za istaknuto mjesto Wink.
Ovo nam je sad svima pokazni hostinjak, bravo majstorice...umjetnice i najviše...marljivice Heart
 
 
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2011 u 09:52
Prekrasan hostinjak!!!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Lipanj 2011 u 17:49
Veseli me što se i kod mene stvara "hostinjak". Za sada je početak, ima 5 različitih, nisu velike, ali ipak, Mjesto kraj jezerca, a u prozračnoj hladovini jednog "primorskog bora" činilo mi se idealno i dvije mi hoste cvjetom daju naslutiti da im mjesto odgovara.
Ovo je u vikendici, ali još dvije različite ljepotice imam u Rijeci, pa ću i od njih dio posaditi gore.
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Lipanj 2011 u 22:07
a ja imam samo ovu (lani posađenu) ali me obradovala svojom ljepotom, inače stoji u sjeni čempresa i živice od šimšira



Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2011 u 09:26
Pa "samo ova" je prekrasna!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Lipanj 2011 u 13:08
mari mogu samo citirati trišu - stvarno je neodoljiva smile94
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2011 u 23:54
Ja bih sad malo sjela i plakala na sav glas. Sve, ali baš sve hoste, mi cvjetaju, i one moje 4 stare i one koje mi je Perla poslala, iako nisu u zemlji nego vazama (Perla, kažu da je tako kad je cvijeće darovano od srca).

Onaj, da ne kažem MM, je izgubio svoj fotić pa rekvirirao moj i ošo put Dalmacije, tako da ih ne mogu slikati. Možete zamisliti, devet hosti koje cvjetaju od bijelog do tamno ljubičastog, a ja nemam uspomenu.smile43  
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
tomo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 26 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2011 u 15:06
evo i mojeg malog hostinjaka zajedno s heucherama i kameleonom. nema puno hosti, al one koje imam su prekrasne i upravo cvjetaju!



Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Srpanj 2011 u 15:46
Počele cvjetati i moje obične hoste. Imaju lijep miris pa su mi drage.


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2011 u 12:38




U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2011 u 18:48
Upravo čitam ovu temu, pa da se pohvalim sa mojima

Fire and Ice /Hoyina/ najprva je cvala, vide se na dnu šareni listovi/



Hosta Fortunei "Aureomarginata"



Bijela /Šmrčkina/ ne znam joj ime upravo počinje cvasti



Hosta Ground Master



Hosta Halcyon



Moja najstarija Hosta kojoj ne znam ime



Imam još vije jedna je Golden Tiara i jedna lijepa šarena Šmrčkina, ali te ne cvatu....barenm ne još.

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2011 u 21:40
auuuu,..Lora imaš super hoste a  ova sa roza cvijetom je preeeedivna.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2011 u 13:33
kako su vam samo lijepe hoste,većina ih je sa zdravim listovima..počela sam ih i ja skupljat i sadit na mjesto u polusjeni,jedino koje imam,al po nesreći nešto im buši listove,mislim da je skakavac..ne bi na proljeće kad potjeraju da mi budu sa izbušenim listovima,zna li netko šta da učinim da bi ih zaštitila od ove napasti
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2011 u 13:52
kamenjar, puževima su hoste prave poslastice, vjerovatno je puž!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Studeni 2011 u 16:00
Joj isto i kod mene rade puževi i bez milosti stavljam pužomor, jer drugačije ne ide, ali ako ne želiš kemiju možeš oko njih stavit malo vapna, puževi bježe od njega.
 
Moje polako nestaju, listovi su im požutjeli i spremaju se za zimski san. Iako više volim prave trajnice, a ne one polutrajnice, koje po zimi nestaju, svejedno me veseli proljetno iščekivanje izvirivanja hosti.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 08:58
zar puževi buše listove,ja sam mislila da oni brste listove ...ništa ako je puž sad nek mu je na veselje al na proljeće moram je zaštitit jer ne bi da je izbušena
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 05:51
Istina je da puževi obožavaju hoste i naprave pašku čipku od lišća (borbu protiv puževa dobro je započeti u 9. mj prije nego izlegu jaja i zavuku se u zemlju). Upravo zbog činjenice da su vrlo lijepe lisnate biljke za sjenu s bezbroj kultivara, vrijedi ih posaditi. Nisu polutrajnice nego prave pravcate trajnice, dugovječne, no listopadne. U proljeće će nas obradovati novim lišćem bez rupa. Zar nije čarobno kad se npr. iz ljubičastih pupova odfrkne plavozeleno plisirano lišće ili neko druge boje. Za dobar dojam zimi dobro je saditi između njih vazdazelene biljke i nisko grmlje.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 37>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.