Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Istarski blues
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Istarski blues

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 40>
Korisnik
Poruka
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2008 u 08:51
kod tebe vera4 vise ima mraza nego kod mene .
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 16:32
smile227, Vera, ma zavidim ti. baš sam Dead, blizu si moru, a ipak nisi, pa tako veeeeliko dvorište u kojem ima bogme svega. Cvečke su ti super, ma imaš pravo, nekada je bolje hititi ih u zemlju, pa neka se bore.
Vidim da si velika ljubiteljica kaktusa i sukulenata, koji su svi preprekrasni. Calistemon mi je tiha patnja, pa se sjeti mene kada budeš pelcala, pliz.
 
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2009 u 16:39
Originalno poslano od člana vera4 vera4 napisao:

Korijenko, jedino tumačenje koje imam je da Bog nekima pomaže. Ja nisam pijana, pa znaš gdje spadam. Kupila sam lani jedan bijedan krumpirić. Lijepo su iznikle i cvjetale. Zalivam ih uobičajeno, kasno navečer. Čak ih nisam baš ni dohranjivala, par puta preko ljeta. Lani u jesen kad sam  htjela izvaditi gomolje da prezime, MM se nametnuo da će on. Naravno da ih nije izvadio i ostali su cijelu zimu u tlu. Već sam ih otpisala. Kako mu u jesen nije bilo dosta, u proljeće je tamo sve okopao i par dana kasnije mi je rekao preko ramena, da je bilo dosta gomolja i da misli da ih nije sve uništio. I nije, pa je ovo rezultat.
Na ovo moram dodati: dok sam sadila krumpire u vrtu i hvalila se njima kako su lijepi veliki MM je samo skomentirao : što bedastiji pemac - pemica to veći krumpiri. Ovdje je čini mi se TM ispao pemac smile96.
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2009 u 12:12
Ovaj nesretni bor je pao kao žrtva bure. Posađen je da štiti kuću, ali ga je bura toliko nakrivila i rasklimala da je postao prijetnja. Srce mi je plakalo jer je inače bio potpuno zdrav. U pozadini je Učka, upravo toliko udaljena, da kad ju bura preskoči ovdje dobije pravi zamah



Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2009 u 12:13
Moj rasadnik




Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2009 u 12:18
Rasadnik je za 5 .Bit će tu puno lijepih biljčica.
Žao mi je boriča,baš je bio lijepi .
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2009 u 12:23
Ova mala napast je skoro postala kućni ljubimac. Stoji tu i kriči na nas ako smo na terasi. Idemo mu na živce i najrađe bi nas potjerao. Mačku ne šmirgla, osjeća da nije opasna. Krade joj hranu bez stida i srama. jednog dana smo mu dosadili pa je došao na terasu iako smo i ja i mačka bile tamo. Par puta se MM zaletio u lice. Jako je neurotičan. MK dri ovdje hranu za psa da ne vuče svaki put sa subom. Zadnji put je zdjelu s nepojedenim ostacima stavila na stolić. Mali proždrljivac je pol izbacio i rasuo posvuda, iako je svaki briket velik skoro kao on. Nema zabune jer je ostavio posjetnice na sve strane. Premalene su da bi bile npr. od grlice.

Božikovine, ako slučajno ovo pročitate, što da dam malom gadu za jesti? Hranu za kanarince, mrvice kruha i koricu pancete prezire.




Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2009 u 15:59
Vidim počelo i kod tebe, tvoja ptičica jede pseću hranu, a mi našima mješamo razno razne masnoće s kruhom.
Klijalište je super, ima svjetla, sunca i topline.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2009 u 16:26
Super si iskoristila posudice za sjetvuClap
A za ptičicu kaj da velim smile96
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2009 u 16:55
Sviđa mi se tvoj rasadnik i posude mi se čine poznate.
Jesi li toliko kolača pojela ove zime?
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2009 u 17:10
A što reći na sve ovo što sam upravo vidjela osim sve pohvale!! vera4 vrt ti je prekrasan,koliko kaktusa na jednom mjestu.... Daj mi molim te reci koja je tajna njihove cvatnje?? I ja ih imam nekoliko ali su mi do sada samo dva procvala. I još jedno pitanje,gdje ima za kupiti roze anđeoske trublje???
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2009 u 19:29
Hoya, pojela ja i više, ali više domaće sorte. Svekrva voli kremšnite, a nevjesta lijena za praviti kore. Ovdje ih nemam gdje kupiti. Svekrva mi j je jesenas bila u bolnici pa kad ju je prva pomoć vraćala, zaboravili su joj zube u ladici, a kad smo ih tražili već su ih bacili. Ovo nije iz humorističnog priloga nego živa istina. Sad jadna može samo izmiksano. Ja joj napravim kremu ali joj ove kupljene imaju specijalan gušt.
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2009 u 19:35
Lilly moj sistem je gurnuti ih u hladno (npr. garaža) zimi i ne zalijevati dok ne otopli. Jadničci ne dobivaju nikakvu posebnu prihranu a baš ih i ne presađujem svake godine. Negdje sam pročitala da oni vole kad im je korijenju tijesno. Čak sam primjetila da kad ih presadim u veće lončiće da godinu dvije stoje, pa o0nda krenu. Drim ih "prirodno" što bi bio sinonim za lijenu vlasnicu.

Lilly ja osobno sam prvu a. trublju nabavila preko prijateljice djece koja ima cvjetarnu pa je posebno za mene naručila. Ispala je uta. Roza sam dobila pelcere sa foruma (Shasha i Triša). Izgleda da je to kod nas jedini način. Teak ima isto, ali se već dugo ne javlja.  
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2009 u 19:41
Još jedna dobra ideja za rasadTongue
Kaktusići su super
Na vrh
Lilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 09 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1503
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2009 u 20:19
Moram onda pitati Sashu ili Trišu dal imaju koju grančicu viška. Ja imam žutu i narančaste,ali mi se čudno drže,strah me da mi nisu pozeble. Sreća jedino kaj sam narančaste porezala i reznice zakorjenila pa ću imat za posaditi.
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2009 u 12:44
I ja sam tek sad ovo prekrasno mjesto otkrilasmile42
E pa Vera4 samo da se zna ja sam si baš lijepo odmorila, opustila, i bum došla opetSmile
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2009 u 14:36
Kako otrovnice (dature) podnose klimatske uvjete? Jeste li uspjeli uloviti nešto sjemena?
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2009 u 16:14
Božikovine, otkad smo mi na Vi? Ja s vama moram tako jer ste u paru a ja jesam dupla ali ipak jedna osoba.

Otrovnice su nadam se dobro. Pokrila sam ih jer sam tako pročiala da netko radi, mislim Fatka. Pokrila sam i nekom folijom mislim da se zove flis i kažu da je dobra šansa da ponovo izbiju mlade na proljeće iz korijena. U stvari, nemam što izgubiti.

Sjeme nisam uhvatila jer su malo kasno cvjetale pa sjeme nije sazrilo. Da budem iskrena nisam se puno grizla jer sam se nadala da ću vas opet opljačkati za koju sadnicu.smile143. Naravno ako ove ne izniknu.

BTW genijalni su oni prometni znakovi. Isprintat ću ih djeci za nauk. (nisu više mali mogu podnijet šalu)
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
Božikovine View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 28 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 13142
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Božikovine Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 01:17
Vera4, mislio sam da nisi bila sama u lovu na sjemenke dature (zato Vi).
Za ovu godinu bude nekih novih datura, čeka te iznenađenje!
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 09:22
Božikovine smile71smile79smile188smile211
Ne znaš da ti je dosta dok ti nije više nego dosta (ne odnosi se na hranu nego puno ozbiljnije)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 40>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.