Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Klematis  - Clematis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Klematis - Clematis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 136>
Korisnik
Poruka
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2009 u 22:27
Originalno poslano od člana Magister vitae Magister vitae napisao:

tata je uzeo malj i zabio (nebi se cudio pa sam je kucu izgradio s didom) Moram jednom uslikat dida u akciji- je da je presao 60 al je jak ko bik. Uzidao je nama jedan kat, a mom ujaku (svome sinu) cijelu kucu. Njemu nije potreban nikakav pistolj koliko je izvjezban-a i naucio je mog tatu dosta koji ionako radi struju i grijanje tako da mu alat nije stran pojam.
 
Super Wink ! Važno je trenutno da je epizoda s čavlom gotova i da je klematis siguran! Još samo da klematis procvate i da se pokaže kakav je, kaj ne? LOL
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2009 u 10:41
probaj nac stetnika pa odi sutra u poljoljekarnu ili uslikaj pa stavi sliku i ovi malo iskusniji ce ti rec od ceg ti je to
Na vrh
Suzizana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 15 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 80
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Suzizana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2009 u 19:39
i ja kupila još jedan isti, mali, malecki (bio na sniženju u pevecu 24 kn Embarrassed). posadila ga do onog kojeg su puževi pojeli posipala pužomor i sad čekam Big%20smile
Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2009 u 22:36
danas sam barem milijon puta trcao s foticem na balkon da uslikam surfiniju al bas se iz inata odlucila da dns nece cvjetati-90% sam siguran da cu sutra ugledati prvi cvijet u novoj kucismile64
Na vrh
Suzizana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 15 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 80
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Suzizana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 17:46
imam pužomor zbog kadifa, budem posipala, al mislim da je prekasno. i onaj mali skup mucastih listića na vrhu je klonuo
Na vrh
trantinchica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trantinchica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2009 u 02:43
heheheh..magister,koju ti muku mucis Wink ja isto svaki dan blejim u svoje biljcice,neke druge sto sam zasijala,al svejedno..
flavia,zar stvarno imas 19 vrsta clematisa il sam ja krivo skuzila?wow!
ja sam kupila Arabellu i posadila u vrt iako sam mislila u teglu..a onda sam se opet nekak nasla u mbm-u i kupila jos jedan-nelly moser Smile
hehhhe..ta ovisnost o klematisima je stvarno ozbiljna..
bitno je ocima nevidljivo,samo se srcem dobro vidi..
Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 17:51
listici su mucasti dok se ne otvore-to je normalno da su takvi a probaj s puzomorom pa ak se biljka oporavi super a ak ne Cry
Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2009 u 14:01
Naravno ja nemam mjesta pa sam posadio u teglu-mogu vam rec da mu ne smeta jer tjera stalno nove listice- u jesen ce valjda biti gotovo dvoriste pa tako i gredica i jos moram vidjeti oce li biti mjesta za jos koji clematis jer mi je prioritet hortenzija penjačicaSmile
Na vrh
Suzizana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 15 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 80
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Suzizana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 09:31
oooo onda ima još nade Smile
Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2009 u 22:22
tata je uzeo malj i zabio (nebi se cudio pa sam je kucu izgradio s didom) Moram jednom uslikat dida u akciji- je da je presao 60 al je jak ko bik. Uzidao je nama jedan kat, a mom ujaku (svome sinu) cijelu kucu. Njemu nije potreban nikakav pistolj koliko je izvjezban-a i naucio je mog tatu dosta koji ionako radi struju i grijanje tako da mu alat nije stran pojam.
Na vrh
Suzizana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 15 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 80
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Suzizana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2009 u 10:38

HELP! smile143nešto mi je pojelo mlade zelene listiće na Klematisu. smile43jel ti puž ili nešto drugo? Da znam kako da se obranim od napasnika! Nasuprot njega je Pasiflora koja napreduje super, a ovaj jadničak je kupljen kržljaviji i još ga sad nešto i pojelo.

Na vrh
trantinchica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 27 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trantinchica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 23:42
ja danas kupila jos jedan!!heheh!vec treci u zadnjih tjedan-dva Smile
ovaj je Montana..naraste 4 metra..bijeli..vec sam ga zasadila..da se pentra po stupu ispod balkona pa prema ogradi od balkona..jedva cekam..
bitno je ocima nevidljivo,samo se srcem dobro vidi..
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2009 u 22:34
Originalno poslano od člana Magister vitae Magister vitae napisao:

bude bude svaki dan idem u inspekciju i vidim naoko da se pupovi svakim danom povecavaju-do kraja praznika ce valjda procvjetati
Ja sam skužila da što više "blejiš" u cvijeće da mu sve duže treba da procvate! Ili je to zbog naše silne nestrpljivosti LOL-
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 12:31
Originalno poslano od člana Suzizana Suzizana napisao:

ah nemam šta slikat, svi mali zeleni  listići na dnu biljke su pojedeni do kraja, na vrhu je mucasti skup listića (valjda to tak mora biti) a ostalo je gola suha grančica. čini se da niš od toga ne bu! Cry
 
Lijepo otiđi u poljoapoteku i kupi pužomor - to su ti granule koje posipaš po zemlji....vjerojatno ti klematise jedu puževi golaći koji se hrane "noću". Nemoj odustat od klematisa - oporavit će se on, samo mu daj vremena!Wink
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 11:42
Ma htjela sam napisati i problem koji sam primijetila na ovom klematisu ali mi je slika pobjegla.Dakle,kao što ćete vidjeti na listovima se pojavila kao "hrđa".Što bi to moglo biti?Pomanjkanje željeza?Inače sam biljku prihranila proljetos ali šta sada?
Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2009 u 22:29
bude bude svaki dan idem u inspekciju i vidim naoko da se pupovi svakim danom povecavaju-do kraja praznika ce valjda procvjetati
Na vrh
Suzizana View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 15 Svibanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 80
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Suzizana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 11:52
ah nemam šta slikat, svi mali zeleni  listići na dnu biljke su pojedeni do kraja, na vrhu je mucasti skup listića (valjda to tak mora biti) a ostalo je gola suha grančica. čini se da niš od toga ne bu! Cry
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2009 u 11:40
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2009 u 13:48
Originalno poslano od člana trantinchica trantinchica napisao:

heheheh..magister,koju ti muku mucis Wink ja isto svaki dan blejim u svoje biljcice,neke druge sto sam zasijala,al svejedno..
flavia,zar stvarno imas 19 vrsta clematisa il sam ja krivo skuzila?wow!
ja sam kupila Arabellu i posadila u vrt iako sam mislila u teglu..a onda sam se opet nekak nasla u mbm-u i kupila jos jedan-nelly moser Smile
hehhhe..ta ovisnost o klematisima je stvarno ozbiljna..
 
Nisi krivo skužila, ali ja više nemam 19, nego od danas 22 vrste LOL. Malo sam se danas ponovila...., kaj češ Wink!
Što se tiče sadnje clematisa, mislim da je uvijek bolje posaditi u vrt nego u teglu, naravno ako ima mogućnosti, jer klematisi imaju dosta duboko korjenje, a nisu podložni smrzavanju. Smile
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 21:09
Originalno poslano od člana Suzizana Suzizana napisao:

imam pužomor zbog kadifa, budem posipala, al mislim da je prekasno. i onaj mali skup mucastih listića na vrhu je klonuo
 
Mladi vrhovi znaju izgledat "klonulo" jer su dosta krhki, ali ako ti i cijeli nadzemni dio klone, ne gubi nadu, garant će potjerat iz korijena. Ja imam jedan klematis Polish Spirit koji je star 6 godina i svake godine ili klone sam od sebe ili se osuši pa ga moram odrezat i onda on opet potjera iz korijena. To se ponavlja od kad je kupljen i svake godine izgleda kao jednogodišnjak. Usprkos tome, svake godine cvate! Wink Klematisi su ful čudne biljčice (meni najomiljenije...LOL)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 136>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.