Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Echeveria
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Echeveria

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 52>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2012 u 13:28
hvala ti maris
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Svibanj 2012 u 14:05
Photo2407

Photo2406
sutnja je zlato....
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Svibanj 2012 u 19:21
Danas sam se ponovila za jednu
e. perle von nurnberg
 
A ovu imam već dvije godine:
Echeveria rainbow
 
 
Na vrh
kikach View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 497
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kikach Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2012 u 15:48
krasna je moon, p.von nurnberg mi je zbilja posebna echeveria:) i ova rainbow je bas simpaticna, nju jos nemam. to joj listovi na suncu promijene boju?
 
@dzeni - jesi sigurna da je to echeveria, a ne neki graptopetalum?
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2012 u 16:54
kikach....hvala, ta rozasta je baš prekrasna i gledala sam ju duže vrijeme, no bila mi je nekako skupa, a onda sam ju jučer kupila na sajmuza 15 kn.. Ova drga  - nju sam kupila skroz skroz malecku, slikala sam ju i na 4-toj stranici je slika dje se baš lijepo vide boje. Da li će opet ove godine tako lijepo izgledati - vidjet ćemo
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2012 u 21:19
Kikach,zaista nemam pojma.Nek kazu bolji znalci,ja sam ionako pocetnik u gajenju ovih biljcica.
sutnja je zlato....
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2012 u 21:02
Ni ja im ne odoleh, ova dva su trenutno u cvatu




Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2012 u 21:55
mimar...krasne su, tko bi im mogao odoljeti
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 19:45
Echeveria pulvinata "Ruby"

Mimar, za 5 su ti oba dvije. Naročito ti lijepo cvate „Ruby“. Moja „Ruby“ je dvije sezone kod mene . Malo sam bio lijen i tek danas ju iznio na sunce. Trenutno je zelene boje. No sunce će joj ubrzo promijeniti boju. Zamijenio sam joj supstrat , promijenio teglu, tuširao i evo slikao. „Mama“ je bila nekoliko puta. Nadam se samo da će i @zmaju dobro rasti.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 20:01
pinus...baš si ju lijepo skockao, prelijepo izgleda ovako kao bonsai, a listići kao da su umočeni u šećer
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 22:19
ja sam se danas ponovila u ovu ljepoticu.tako sam ju brzo strpala u kolica da mi se MM nije ni snašao
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 22:26
ajama....sve smo isteLOLClap
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 23:16
listići položeni na zemlju dobili su male bebice, a sad imam potanje: koliko trebaju narasti i kako se sade, da li zajedno s velikim listom mamom ili bez njega????
 
 
 
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2012 u 23:21
moon ja ih još ne bi dirala... ali ako ćeš ih presađivati, tj. saditi pojedinačno u posude, onda ih moraš dignuti s "mamom"

list "mama" se sam posuši kad bebe potroše sve što trebaju iz njega, onda se sam odvoji, a bebe već puste i korjenčiće
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 00:01
natalija...hvala na brzom odgovoru. S obzirom da kažeš da ih ti ne bi još dirala, neću niti ja, neka u još rastu, izgleda da im odgovara, a za presađivanje sad znam da imam još vremena .... (jesi vidjela one tvoje dvije lljepotice kako sam smjestila,,,,Heart)  .....smile78
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 01:54
kikach, predivna kolekcija Clap.
moon, Tongue Clap,
što sve neću naučiti od vas znalaca. Hvala.
Predivno vas je gledati.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 04:09
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

natalija...hvala na brzom odgovoru. S obzirom da kažeš da ih ti ne bi još dirala, neću niti ja, neka u još rastu, izgleda da im odgovara, a za presađivanje sad znam da imam još vremena .... (jesi vidjela one tvoje dvije lljepotice kako sam smjestila,,,,Heart)  .....smile78


nema na čemu Star
vidjela sam ih, ma znala sam da idu u prave ruke Wink
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 05:26
oo, Moon, pa to su oni moji tvoji listići, ne? Natalija ti je dobro rekla, ali ako želiš slobodno ih stavi svaku na svoje mjesto. Primiš na mjestu zajedno sa ostalom zemljicom (tu su korijenčići) gdje je beba narasla, list ne odvajaš, on sam nestane.
meni iz onih tvojih još nije ništa krenulo.

A sad imam pitanje , već nekoliko puta pokušavam iz lista Perle von nurmberg dobiti bebu, i kako god pokušavala, ne uspijevam. Ako ju lagano zakopam u zemlju- istrune mi i ništa, a ako položim, bez obzira na povremeno zalijevanje, osuši se i opet ništa. Iskustva?
belica,zagreb
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 11:11

Ja sam list lagano gurnula u zemlju i uspijevalo mi je. Samo ju nemoj stavljati na sunce i pretjerivati sa zaljevanjem.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2012 u 12:14
hvala draga, pokušat ću ponovno, ali nisam ga držala na suncu. Čini mi se da je od svih najteža, jer s ostalima nemam problema, samo me ona zeza.
belica,zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 52>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.