Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Argentina
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Argentina

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 47>
Korisnik
Poruka
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 23:43
Nemam riječi da opišem ono što si nam prikazao.
Predivan povijesni grad, a cvijeće smile227
Kaktus, bugice, lantane,...

Držislave, hvala ti na predivnom putovanju, dalekom nam zemljom, koja je postala dom mnogim našim ljudima.
Hvala Adriani-seki ne lijepim željama (kako vidim, mogao bi ti i ostati tamo, i raditi kao turistički vodič Wink).
Hvala i Mabel na čestitki. Mabel, gracias por tus deseos.

Puno pozdrava svima smile79
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2011 u 19:41
Gioiaa i Silvy, vi ste divne i vrlo dobro odgojene osobe kada tako lijepo znate napisati riječi pohvale. Danas sam samo za vas dvije pripremio još jedan vrt iz Buenos Airesa. To je vrt Sekine susjede Sonje.
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2011 u 19:58
Vrt susjede Sonje

Onaj tko je zapamtio kako izgleda Sekin vrt (a onaj koji nije neka pregleda prethodne stranice) sjetit će se banane i limpiatubosa. E, pa onaj zid iza te dvije biljke dijeli Sekin vrt od susjede Sonje. Sonja je argentinka, ima puno manji vrt od Seke, uostalom neka slike pričaju.

Kako je to već uobičajeno većina kuća ima prednji i stražnji dio vrta. Ovo je Sonjijn vrt prema ulici (isped kuće).



Pogled izbliza na biljke koje rastu uz ovaj zid na kojem je ura za struju.



Pa još malo bliže.


Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2011 u 20:01
Vjerojatno ste primjetili ovu travu. Ima jako široki list i strašno je ugodno po njoj hodati bos, jer je jako mekana. Ovdje ju zovu Brazilska trava (u Davorovom vrtu je ista takva, ali je zbog Kiše-psa, puno rijeđa).

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2011 u 20:11
Stražnji dio vrta.





Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2011 u 20:13
Sa druge strane stražnjeg vrta izdvojio sam ovu Božićnu zvijezdu. Iza ovog zida je Sekin vrt.



Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2011 u 20:17
U dosadašnjim vrtovima nije bilo puno kaktusa. Kod Sonje je jedan dio vrta posvećen njima. Evo konačno da i ljubitelji kaktusa dođu na svoje.





Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2011 u 20:31
U vrtu sam našao još jednu zanimljivu biljku.



Za kraj priče uvijek stavim sliku vlasnika vrta. Kako je u vrijeme dok sam slikao vrt, Sonja tek izišla iz bolnice nakon teže operacije nisam je htio takvu slikati pa njenu sliku nećete vidjeti, ali što mogu pristojnost je pristojnost, a preofesija je profesija. U odrazu na staklu, ova u plavoj kućnoj haljini je Sonja.

Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2011 u 20:37
Završio sam sa Sonjinim vrtom, ali nisam s postom. Sonjin muž ima hobi uzgajati ptice, uglavnom kanarince, pa evo jedne slike njegovih ptica.



Sonji su ipak draže ribice.



U idućem javljanju nastavljam s putovanjem po centru Buenos Airesa.
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2011 u 21:14

Sjedim u toplom dnevnom boravku za kompjuterom, vatrica pucketa, slušam klapu Cambi a pogled mi povremeno skrene prema prozoru. Prizor koji trenutno vidim vani - je ovaj.....




Kao što vidiš Držislave, u našem Liču prije par sati počeo je padati snijeg. Zato se iznova vraćam na tvoje prethodne postove i osunčane slike, koje su kao po običaju za svaku pohvalu.
Od cvijeća me ovaj puta najviše dojmila Božićna zvijezda. Prekrasne je boje.
Biljka koja je na slici (na kojoj je i Sonja) je crnoglavac. Ne znam je li to forumaški naziv ali ja je jedino znam pod tim imenom. To je biljka koju sam poslala Antoniji u Župu Dubrovačku a ti si je donio iz ZG. Eto, sad ti i Antonija znate jednu informaciju više. 

Dok sam čitala tekstove na prethodnim stranicama u kojima opisuješ pojedine objekte, građevine i dijelove grada, pomislila sam da nakon što bude gotova monografija Liča, možeš se upustiti i u pisanje nečeg sličnog za Buenos Aires (možda neko novo izdanje turističkog vodiča...).Wink

Kad si me zamolio da stavim sliku ZAJEDNIČKU i na njoj napišem imena forumašica, to sam i učinila, no na njoj je samo jedan dio nas koji pratimo ovu temu. Vidim da su Baka i Retriver Sara na avatare stavile svoje fotografije, tako da sad "poznaš" još dvije forumašice.

Citirat ću tvoju rečenicu sa 14.stranice, a na koju sam se do sada zaboravila osvrnuti:
  "Glavni specijalitet su flambirane palačinke punjene s “dulce de leche“ - slatko od mlijeka. Kod nas nema nečega sličnog, ali pomalo ima okus po karameli. "

Nećeš vjerovati ali ja već nekoliko godina (samo u zimskom periodu) pravim dulce de leche. Sad sam te vjerovatno iznenadila jer znaš da ne volim kuhati. Ne znam kako se točno to radi u Argentini, no po onome kako ja radim - to je dugotrajan postupak u kojem se mlijeko satima na laganoj vatri iskuhava (uz obavezno miješanje) dok ne postane kremasto. Okus je super i moja djeca ga obožavaju. Kad se vratiš, pripremit ću ti da probaš pa ćeš dati kritiku.

I na kraju, tebi i čitavoj tvojoj obitelji u Argentini želim da se čim ljepše zabavite na Staru godinu i da čim veseliji uđete u Novu. Pregršt poljubaca i lijepih želja u Novoj godini šaljem vam iz bijelog Liča...smile78
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2011 u 21:25
Prekrasna slika, stvarno znaš ganuti čovjeka.
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2011 u 23:00
Koji kontrasti na ovim stranicama! Nataly, predivno!

Od sunčanja u parkovima, do snježnih pahulja i kiše u Omišlju.

Susjeda Sonja ima šta pokazati, a ti nam tako profesionalno sve dočaraš slikama: palma, (a na njoj vidim da ima i nekog cvijeća, dal je to klorofitum i šparuga?), hortenzija, pa plavo - bijela kombinacija, pelargonija.
A božićna zvijezda je predivna uz adama, kliviju i nježnu šparugu.
Kaktus - vrtići su super!
A tek crnoglavac - Aeonium Schwarzkopf Tongue.
Kanarinci, ribice Clap
Sonji šaljem puno pozdrava i želja za brz oporavak i da joj slijedeća godina donese puno zdravlja, sreće i radosti uz njene najmilije.

Držislave, hvala ti Embarrassed.      smile78svima.

Na vrh
mala-dora View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 29 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mala-dora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2011 u 09:09
smile57

Tata! Slike su fenomenalne, predivno je sve! Najdraži mi je San Telmo, tak da me slijedeći put vodiš sa sobom. A može i Mara doć isto.

Pozdravi sve tamo!

Dora
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2011 u 12:12
Uživamo na putovanju s tobom i dalje!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2011 u 12:16
držislav,prekrasno opisano i dočarano slikama tvoje putovanje! hvala ti na ovome!
znala sam da je Natalynin prijatelj donio crnoglavca iz zagreba, sad znam da si ti to bio, čudesan je ovaj forum, vidim i da je mala-dora tvoja ćer, ma predivno da se uključila i javila!
i ja pravim neku kremu koja je po opisu nešto kao "dulche le leche".
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2011 u 14:03
šta reči nego hvala na divnim slikama,svaki dan povirim ima li novih slika i uživam , čestitke tebi i tvojoj porodici  za praznike od sveg srca želim iz Olimpijskog  sniježnog Sarajeva

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2011 u 01:09
Nije me bilo par dana na CIF-u, bila sam na Krku, spremala apartmane za goste a tamo nemam interneta i svaštasam lijepog propusttila. Sada nadoknađujem ..
Opet me neće biti do 2.01. iduće godine pa eto da znaš razlog zašto se nisam javila i što ću opet biti malo u zaostatku..
 
 
 
Nemam riječi...! Prekrasno!!!!Veliki trud ti ulažeš da bi nam sve to pokazao i VELIKO hvala na tome!
Predivan grad,  cvijeće me je oduševilo. Bugice su kao naslikane, kao da niu stvarne. Ali i ti kao "meštar" fotografije si nazaslužniji za svu tu ljepotu smile141


Držislave, hvala ti na predivnom izvješću, nemam prave  riječi zahvalnosti!

Hvala Adriani-seki ne lijepim željama, hvala i Mabel na čestitki.
 
 Puno pozdrava svima i svima vama sretna Nova 2012 godina! Želim da je provedete u zdravlju, sreći i veselju  a mi ćemo biti u mislima sa vama ( u Omišlju, Njivicama, na Krku)

 


Rijeka

Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2011 u 08:43
Sonji zelim sto brzi oporavak

Svima vama u Argentini zelim veselju i sretniju Novu 2012-tu!


Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2012 u 22:50
Evo,
kako me nije bilo blizu kompa par dana (jedva došla malo na sebe od dočeka  LOL, od smile212smile83smile156smile164,

da se javim i zaželim

 

uz puno zdravlja, radosti i veselja u 2012. g. Vama i vašim obiteljima!

A našem putopiscu, pored želja i veliko hvala na divnom putovanju.
Svima šaljem puno pozdrava i smile79 uz jednu starinsku "boćicu"









Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 15:01
Zahvaljujem svima na čestitkama za Novu godinu. Vidim da ste svi, više manje, lijepo ispratili staru i dočekali Novu godinu. Sada kada smo se malo odmorili od slavlja vrijeme je za nastavak priče o Buenos Airesu.
Našu šetnju završili smo nadomak Majskog trga (Plaza de Mayo). Budući da je priča o ovom trgu priča o nastanku Buenos Airesa i nastanku Argentine spremite se na puno čitanja, a biti će i pokoja slika.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 47>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,171 sekundi.