Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cimbidijum - Cymbidium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cimbidijum - Cymbidium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 26>
Korisnik
Poruka
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 14:26
Dva puta sam pročitala sve kaj ste napisale od mog zadnjeg posta !!

Cijelo ljeto je bio vani od kada sam vidjela da su i sve Bebolinine orhideje vani u hladovini !! I cijelu jesen je proveo vani i početak zime, tako da je dobio kaj je tražio !!  Unijela sam ga tek kad su se temperatura noćne približile nuli !! I grijanje u zimskom vrtu zbog cimbiča nije bilo uključeno jako dugo !! I na taj tretman je bacio 3 cvjetne stapke ! E sada, dal je bio možda malo manje zalijevan, jednostavno ne vjerujem ! Uz režim zalijevanja orhideja svakih 10 dana ili zalijevanja ostalog cvijeća jednom tjedno, to mu nikako nije moglo biti - premalo !!ErmmErmm

Dakle, sada opet krečem sa šok terapijom, iznijela sam ga van, i svaki dan sa temperaturom do 5 stupnjeva provodit će vani !! Ako je Bebolinin odlučio baciti ponovo stapku, možda i moj, ako je čvrsto odlučio procvasti, možda baci barem jednu novu cvjetnu stapku !!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 19:27
Nije ga potrebno sad drastično šokirati, samo ga ostavi gdje je, ako je naumio cvasti izbacit će nove stapke.
Držim ti palčeveThumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 19:28
Ja jako volim orhideje,imam 2 ,namjeravam širiti kolekciju,baš su mi jako lijepe,kraljice cvijeća!
Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 22:40
ma neznam dal bi ga sad unosila u kuću jer je u kući jako toplo a i nemam ga baš kam staviti da bude na svijetlu (imam previše deja i sve dobre pozicije su zauzete a on baš i nije mali) moral bude čekati proljeće :)
Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2013 u 19:27
bebolina odlučila sam poslušati tvoj savijet i unesla sam cimb u najhladniju griajnu prostoriju u kući pa budemo vidli dal se bude kaj pokrenulo ;)
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2013 u 20:52
Originalno poslano od člana Mihi Mihi napisao:

bebolina odlučila sam poslušati tvoj savijet i unesla sam cimb u najhladniju griajnu prostoriju u kući pa budemo vidli dal se bude kaj pokrenulo ;)
Yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeesmile213
Čekamo cvetekeeeeeeeeClap
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 14:03
....danasEmbarrassed

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2013 u 18:01
bebolina...divan je, to se cvijet otvorio jer sam pitala da li ih ima i u drugim bojama, sjećaš se, pa vjerojatno me je čuo i otvorio se da se pohvali kako je lijep
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2013 u 19:14
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

bebolina...divan je, to se cvijet otvorio jer sam pitala da li ih ima i u drugim bojama, sjećaš se, pa vjerojatno me je čuo i otvorio se da se pohvali kako je lijep
Da je bio ferLOL dočekao bi vas u punom elementu još u subotuTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2013 u 21:21
Heeehee sad da se malo pohvalim, od danas imam i ja cimbić, doduše ne znam koje je boje cvijet jer sam ga kupila na sniženju, cijena dobra, pedeset posto manja LOL.
Sad me samo na brzinu treba savjetovati: gdje s njim, pročitat ću ja sve, no samo da sad odmah ne napravim neku grešku u samom startu. Stavit ću slike a vidite kako izgleda i da li treba dodati zemlje jer su neke bublice dosta visoko, a i sa strane raste nešto. Da li u hladnije grijanu prostoriju s njim ili u dnevni - grijani prostor?
 
Evo brzinskih slika
 
 
 
 
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2013 u 01:31
@moonsmile126 ulovila si prekrasan cymb, ma puca od zdravljaClap
Taj je cymb tek ocvao, ali ono što veseli su ove nove bulbe koje izbijaju iz svake njegove poreThumbs%20Up Smjesti ga negdje u hladniji prostor, jer ti on baš toplinu ne podnosi, osim kad već krene s cvatnjom, tad je u toplom kutu našeg dnevnog boravka. Nemoj mu dodavati zemlju na bulbe koje su na vidjelu, to tako MORA biti i svakako škrtari s zalijevanjem. Na proljeće ga smjeti negdje gdje će imati full jutarnje sunce, zalijevaj ga malo s odstajalom vodom i neka se na tom položaju šepuri do prvih hladnih dana kad temperatura padne na samo 5 stupnjeva, tad ga preseli u negrijani prostor i očekuj cvjetnu raskoš.
Koliko novih bulbi u godini izviri iz zemljice, toliko cvjetnih stapki na zimu od njega očekujsmile71
Sretno!
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2013 u 13:32
Jooj bebolina, hvala na tako iscrpnim uputama. Odmah sam ga preselila na hladnije mjesto i veselim se mogućem cvjetanju iduće zime smile126.
Hvala ti na tvojoj nesebičnosti smile71
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 14:11

Moj slatki žućoEmbarrassed

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 15:51
Kako je žućo lijep Clap
Na vrh
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2013 u 22:16
Moon Clapsretna sam što si ga kupila,ja sam svoje uvijek kupovala na sniženju.Ima to svoje čari,nikad neznaš s kakvim cvijetom će te iznenaditi.Uživaj u njemu,a mi ćemo kad procvatesmile78
Na vrh
Mihi View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 115
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mihi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2013 u 10:20
moon upecala si krasan zdrav cimb
bebolina tvoj žućo je fenomenalan
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2013 u 18:58
Jaca123...Mihi....hvala vam
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2013 u 20:24

Stigli cymbići u MBM-u pa "samo" 135.00 Knsmile39

A da su san snova...jesu!

Ja ću ih za ovaj put zaobići u širokom luku....ipak su preskupi
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2013 u 21:30
bebolina...ova slika s tvojim žućom je prelijepa, a ovi cimbići u mbm su također prelijepi, a boje, a bolje da budem što dalje od mbm-a, i to u širokom luku
                    
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2013 u 22:45
Ove boje koje su sad u prodaji već imamLOL uostalom, imala si priliku vidjeti ihApprove sad će oni jedan za drugim cvjetati ko veliki. Ima i jedan tamno roza s crvenom sredinom koji me čeka kod svekrveThumbs%20Up ogromna teglica s više od 20 bulbi. Ja sam joj ga poklonila prije puno godina i svake godine bi izbacio po 5-6 bulbi, ali je prerasao teglicu i siroćica nije znala šta ni kako s njim pa je pozvala vrtlara da joj ga presadi. Da živi negdje blizu ja bi joj to odradila sa zadovoljstvom, no ona je daleko, daleko u njemačkoj. Idući mjesec je idem posjetitiTongue pokupit cymba i prozujat po vrtnim centrimasmile42
@moon, žućo je tek na pola putaTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1718192021 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,236 sekundi.