Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Adenium obesum - Pustinjska ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Adenium obesum - Pustinjska ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 190191192193194 407>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Zelena_oaza View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Srpanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 421
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zelena_oaza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2012 u 15:42
A kako ti prezime? Ja imam veliki problem sa katusima i sukulentama tokom zime jer mi je sva kuca pod radijatorima, uzasno je vruce i suv je zrak da ga jedva i mi ukucani podnosimo. Kad je temperatura ispod 0 onda grijanje radi non-stop. Tako su mi propali olijanderi, bugenvileja, ruzmarin...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2012 u 16:05
Bebolina, Pinus, Moon, ma sve vas moram pohvaliti jer ste svi zaista uspješni u uzgoju i sijanju. Prekrasni su vam svi redom.
Moj jedini pokušaj sijanja do sad je bio neslavan od klijanja do krajnjeg rezultata, ali pokušat ću kad tad ponovo.


belica,zagreb
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2012 u 17:04
Originalno poslano od člana Zelena_oaza Zelena_oaza napisao:

Koliko se ja sjecam sa fakulteta, biljku je uvijek bolje saditi u manje posude jer onda ne razvija toliko korijen koliko nadzemni dio. To se desava kod kaktusa...kada je velika posuda onda on ne raste gore sve dok cijelu saksiju korijen ne preuzme. Ja sam pozurila sa presadjivanjem, rekoh da mi se malo razviju prije zime, ali kad sam vidjela tvoje biljke onda sam shvatila da sam pogrijesila. Mada...desavalo se to meni i ranije pa mi je opet uzgoj bio uspjesan.
Svoje sam prve sijance i svoj prvi kultivar sadila u male vazice i bili su mi bolji i napredniji nego oni koje sam kasnije sadila u veće vaze.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2012 u 17:08
CvetekiEmbarrassed

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2012 u 17:14

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2012 u 19:52
Pinus...nagnuti adenium je baš simpa i neobičan pa mi se zato  i sviđa. Negdje prije nekog vremena gledala sam baš sadnju adniuma namjerno tako ukošeno i to u jednu posudu također neobičnu i nakošenu, na kraju je sve izgledalo jako dobro, vrlo kreativnoClap
 
bebolina....hvala ti, mislim da ću mjesta, ako ga i ne bude, izmisliti LOL, a cvjetovi na tvojima su divni Clap
 
Veliki Clap za sve pokazane sijance
 
 
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2012 u 20:32

Ovdje svaki dan navratim,napasem iči i idem dalje Tongue

Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2012 u 20:33
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

 
bebolina....hvala ti, mislim da ću mjesta, ako ga i ne bude, izmisliti LOL, a cvjetovi na tvojima su divni Clap 
 
Dogovoreno!Wink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2012 u 20:54
Wolfsbane, čista 10 za tvoje sijance, kapa dolje . krasno izgledaju.
Nije mi jasno zašto ih sada ne želiš presaditi svakog posebno ? Radi prostora !? Ako ih sada pustiš da rastu tako zbijeni zar se neće previše izdužiti do proljeća?
A korijen ? kako ćeš u proljeće razdvojiti korijen kod sijanca ?

Bebolina, bravo i za tvog ljepotana. Vidim da ćeš uskoro imati dvobojnu kombinaciju. Iz kaudeksa mu rastu grane sa drugačijim oblikom lišća.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2012 u 23:16
ovdje me nije bilo dan ipo a ono događanja i događanja, sijanci na svakom koraku a o bebolinijim macho adeniumima ne treba trošit riječi jer su one suvišne, usput Bebo pošiljka se drži dobro za sada još je pod baldehinom kao princeza na zrnu graška samo se nadam da je grašak neće nažuljati i da će se primiti
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2012 u 00:10
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:



Bebolina, bravo i za tvog ljepotana. Vidim da ćeš uskoro imati dvobojnu kombinaciju. Iz kaudeksa mu rastu grane sa drugačijim oblikom lišća.
@Pinus, oko sokolovoTongueovaj je već bio šarenLOL

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2012 u 00:12
Originalno poslano od člana aralija aralija napisao:

ovdje me nije bilo dan ipo a ono događanja i događanja, sijanci na svakom koraku a o bebolinijim macho adeniumima ne treba trošit riječi jer su one suvišne, usput Bebo pošiljka se drži dobro za sada još je pod baldehinom kao princeza na zrnu graška samo se nadam da je grašak neće nažuljati i da će se primiti
 
Držim joj palčeveThumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2012 u 16:20
Koliko vremena treba da stignu sjemenke naručene preko E-bay ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2012 u 23:18
Oko tri tjedna.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2012 u 10:00

Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Pinus...nagnuti adenium je baš simpa i neobičan pa mi se zato  i sviđa. Negdje prije nekog vremena gledala sam baš sadnju adniuma namjerno tako ukošeno i to u jednu posudu također neobičnu i nakošenu, na kraju je sve izgledalo jako dobro, vrlo kreativno

@moon, možda će i od mojeg nagnutog jednog dana nešto biti. Potruditi ću se sa njime da ga lijepo friziram koliko se da. Za sada me razveseljava svojim cvijećem ovaj ovogodišnji sijanac:

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2012 u 11:21
Baš je lijep! Jesi li možda otkrio naziv tog kultivara? Mislim, nije to bitno, on je napredan i prekrasan i bez naziva, ali mene zanima njegovo ime i prezime. Wink
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2012 u 14:36
Pinus prekrasan je.!Prosto mi je nevjerovatno da ovogodisnji sijanac ovako izgleda i uz to jos i cvjeta!Jer,meni ova moja dva sijanca,stara oko mjesec dana prosto izgledaju presitni.(Ima slika na prethodnim stranama.)
sutnja je zlato....
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2012 u 16:43
@Pinus, malac je za +5!Thumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2012 u 16:47
Ja sam se danas malo bavila mojima, malo sam ih šminkala prije unošenja u kuću, jer prognoze za sljedećih nekoliko dana nisu baš....
Malo sam neke presadila i podigla, ostali nek čekaju svoj redTongue

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2012 u 17:01
Ajme kako dobro izgledaju smile71   Super si se ti to njima pozabavila  smile55
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 190191192193194 407>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.