Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Proljeće u mome vrtu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Proljeće u mome vrtu

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 192193194195196 312>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2013 u 20:54
Cvijeta u 5-6 mj. i najvjerojatnije roza cvjetovima.A ja bocnem grančice pa vidimo što bude meni se lagano primaju.
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2013 u 22:24
Mislila sam da je ovo brugmansija a sada mislim da je datura....Preživjela mi je zimu u podrumu, u posudi , bila otkinuta grana koju sam samo stavila u zemlju i sada cvjeta.....






Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2013 u 22:26
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2013 u 22:31
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2013 u 22:34
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2013 u 22:36
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2013 u 22:49
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Arim,smile71hvala ti na posjeti. Nisam znala što mi je ovo posađeno a eto sada uz vašu pomoć sam saznala da je vajgela. To sam dobila od jedne moje susjede ali nije još bio niti jedan cvijetić.Ne znam kada će to cvjetati, koliko treba da vajgela cvjeta.... One grančice vajgele od tebe se nisu primile na moju veliku žalost, nisam bila u mogućnosti dobro voditi računa o biljkama zbog operacije  i poslije komplikacija. Slak je zaista poseban ali nikako ne mogu vidjeti da li formira sjeme.Ne pravi one čahurice kao druge vrste slaka.

Milice, vajgela procvjeta 3. god.
u prvoj godini se zakorjenjuje, u drugoj raste i iduće proljeće procvjeta.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2013 u 22:56
SlavujVksmile79, hvala ti na savjetu. Onda se mogu nadati cvijetu iduće godine jer mislim da će tada biti 3 godine.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2013 u 23:43
vajgela ti je krasna, krupnih, zdravih i lijepo prošaranih listova.
na proljeće će ti sigurno cvjetati i to lijepim roza cvjetićima.
ako želiš, možeš ju već sada formirati kao stabalce, tako da joj pleteš grane, iako je ona najljepša kada raste kao grm, i ako imaš mjesta-da raste sama na travnjaku.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2013 u 09:06
Slavuj, ponovo ti hvala na savjetu. To se nisam sjetila za stabalce a to mi se sviđa kada je neka biljka formirana kao stabalce. Dobro raste  a i polijevala sam ovoga ljeta 2 puta dnevno. Nemam veliki prostor a svega bih naslagala pa će onda,  vjerujem, biti stabalce. Slijedeća biljka blizu oko 80 cm je bijela buleja, za sada malena ali isto mislim napraviti upleteno stabalce kao i ljubičastu budleju koja je malo dalje.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2013 u 22:35
Imam i ja jacobiniju.....


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2013 u 20:00
Smucam se po slavonskim vrtovima i divima se bujnom i visokom cvijecu,penjacicama i stablima jer ja imam nisko zbog bure.Ovi bijeli cvijetici su mi slatki,ko od jagodaJezik a gazanije su  prekrasnesmile91
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2013 u 22:12
Miska, dobro došla u moj vrt. Bilo je kiše ovih dana pa je sve počelo rasti a ovi bijeli cvijetići su anemone......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2013 u 23:56
Sve ti je lijepo ali slakovi su naj, naj ... Nisam ni znala da ima takvih neobičnih slakova.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2013 u 07:32
Milice,uzivala sam u setnji tvojim vrtom,sve je tako lepo zdravo bujno i raznovrsno....pravi praznik za oci i dusu.
Gledam tvoj KalistemonShocked   stvarno prelep,jel kod tebe prezimi napolju,ja imam mlade ali nikako nisam sigurna sta sa njima,ako te ne mrzi licno iskustvo je za mene dragocenije nego bilo kakav odgovor na netu.smile79
Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Rujan 2013 u 09:27
Anabistrica, smile71dobro mi došla. Slakovi i mene oduševljavaju. Vidjela sam još nekih na slikama ali  ne znam kako doći do njih ali možda jednog dana.......

Leona,smile71dobro došla u moj vrt. Kiša je pomogla da se sve oporavi.Ako si vidjela rascvjetani calistemon , onda da ti kažem da imam dva ali oni rastu u mome  "južnom vrtu" a taj vrt se nalazi na jugu, blizu albanske granice a tamo je toplo i skoro da nema minusa pa može sve rasti vani. Imam jedan mali u posudi koji sam  odgojila iz sjemena   a on raste u mome slavonskom vrtu i svake zime ga unosim u podrum, Imam ga oko 2 - 3 godine ali nije još cvjetao. Mislim da bih ga morala premjestiti u veću posudu ali za sada mi je važno da ojača i da preživi zimu.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 13:06
Jsenska kiša pomalo natapa  moje dvorište. Sada će valjda konačno zatvoriti pukotine u zemlji a neki cvijetići me razveseliše u ovaj kišni dan......



Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 13:08
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 13:10
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Rujan 2013 u 19:29
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

Jsenska kiša pomalo natapa  moje dvorište. Sada će valjda konačno zatvoriti pukotine u zemlji a neki cvijetići me razveseliše u ovaj kišni dan......



Milice koja je ovo prekrasna cvijetnica?Žuto,obožavam žuto :)
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 192193194195196 312>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,906 sekundi.