Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 193194195196197 260>
Korisnik
Poruka
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2010 u 08:45
Kao i uvijek kod tebe prelijepo cvijeće. Dendrobium u ovoj predivnoj boji me posebno oduševio, prelijep je. 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2010 u 19:10
Draga moja Flavia, situacije su kod tebe krajnje fenomenalne, od tulipanske, preko zumbulske do maćuhicke...koja prekrasna raskoš boja, mirisa i oblika, ali...
carske kockavice su pre,pre,pre...
a plave anemone, e u njih sam se zaljubila odmah, na prvi pogled.
lijepi pozdrav
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2010 u 20:59
Ma stvarno Flavija, svaki put iznenadiš.
Sve te je toliko lijepo i rascvjetano, ostala sam onako otvorenih usta.

I nije ti dosta ove ljepote u vrtu, nego ponovno nova orhideja. Prekrasna je!  
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 19:28
Hvala vam cure svima na posjeti!!!! smile79
 
Dragoj Lantani, veeeelika hvala za trahelospermum jasminoides, podraneu i bugicu koje je danas donio poštar i koje su me baš iskreno razveselile! smile78
 
Hanić, Bromi,  nema frke....zovem vas da se dođete malo poigrat s Barbikom..samo se morate pristojno ponašat, da mi je previše ne očerupate WinkLOLLOLLOL
 
Mali kaktus, vidiš, vidiš!!! dobra ideja, morat ću sašit Barbiki kakve zgodne haljinice za ljeto, kad ocvate!!! LOLLOLLOLBig%20smile
 
Gio, EmbarrassedEmbarrassedEmbarrassed, daj nemoj!!!! kakva kraljica LOLLOLLOL, daleko sam ja od toga, kod mene samo obični prosjek, nešto bolje, nešto malo manje dobro, ma ko i svugdje. A kombinacija Madame le Coultre i ruža penjačica Don Juan, eeeeee, baš nisam sigurna da će to bog zna kako pasatiLOLLOL Wink, ali ja sam identičnu kombinaciju napravila lani i mogu ti reći da je ta ista kombinacija zaustavila mnogi pogled, i ljubitelja cvijeća, a i onih koji inače ne zagledaju previše biljčice Big%20smile
 
 
 
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 19:30
Evo i par današnjih sličica, između dvije kiše Wink
 
malo tulipančića
 
 
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 19:33
žuta fritilarija se rascvala skoro u potpunosti bez obzira na ružno vrijeme
 
 
 
pa me malo interesiralo kak izgleda iznutra, a bilo me strah previše savijat da ne pukne
 
 
 
ova je baš iz žablje perspektive Wink
 
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 19:35
Fritilaria rubra - crvena fritilarija, izbacila je dva izdanka iz jedne lukovice, ali na svakoj je po tri cvjetna pupoljka. Malo kasni u odnosu na žutu, ali evo kako danas izgleda
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 19:37
A moj siroti Clematis Armandii, koji je tijekom ove jake zime ostao bez polovice listova, dok je druga polovica lijepa i zelena, počeo je cvasti
 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 21:28
Tvoja fritilaria visoka je do neba. Čuperak one moje još je u razini zemlje, sada se još i nakrivio jer iz te iste lukovice niče još jedan čuperak. A ja bi cvijet Cry.
A ništa, uživat ću u tvojima. 
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 21:40
U ovoj kiši koja je padala u proteklim danima sviđa mi se samo to što naše biljke izgledaju tako čarobno sa tim kapljicama.Tvoji tulipani su pravi dokaz.Stvarno su čarobni.
Predivne slike još predivnijeg cvijeća .
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 21:42
Ne sekiraj Otok, kad fritilarija krene rasti i sama ćeš se iznenaditi kojom to brzinom radi....imam osjećaj da ova žuta, koja je već sada reko metar, i dalje raste, makar se rascvala....vjerojatno funkcioniraju na principu tulipana kojima stabljike rastu i u vazi Tongue
 
Fala Štefek, cijeli dan mi je na pameti tvoj kalistemon!!!! (3x pljuc da ne urečem!!!! Clap)
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 21:48
Koje si lijepe fotografije napravila, svaka čast, posebno one tulipana i fritilarije...smile141
život je more
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 21:57
fritice su prelijepe i tulipani sa kišnim  "suzama"..Big%20smile..veslim se clematisima
Na vrh
klara-lora View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje klara-lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 22:42
pozdrav flaviji uz žaljenje za zbivanja s klematisom. žao mi je što nisi vidjela moj post od 2.4. (u temi clematis) pa ga šaljem još jednom:
 
 
pozdrav svim ljubiteljima clematisa, a posebno flaviji!
večeras sam otkrila ovaj forum i ostala dirnuta pažnjom koju poklanjate svojim clematisima Clap. pročitala sam sve postove, od 1 do 28. stranice!
 
i ja volim clematise te već desetak godina uživam u njima na svojoj terasi. svi oni žive u teglama, jer im drugačije stanište ne mogu ponuditi. mislim da ne pate previše, jer su tegle uistinu velike, a moji clematisi se dobro razvijaju. poneki doduše i "umre", no, kako vidim iz vaše prepiske, to se ponekad događa i onima koji žive u vrtovima...smile85
 
popodne mi je kolegica javila da u mbm-u imaju "clematis armandi little white champ". kaže da su bijeli (što mi je vrlo bitno jer sve cvjetnice koje žive na mojoj terasi  cvatu bijelo) te mirisni (također izvrsno).
 
ono što znadem jest da su armandi zimzeleni, što mi je također bitno jer kad zimi penjačice izgube lišće, susjedi imaju "otvoren" pogled. molim flaviju da me ispravi ako griješim.
 
a sad ono najvažnije: kaže kolegica da su visoki oko 1,5 metar (što je super), no za tu raskoš mbm traži 300 kuna!!! to je jedino što mi se ne sviđa...smile207
 
na stranici 18 sam pronašla ovaj flavijin post iz prošle godine te molim, (uistinu molim, pls, pls!)  da mi pomogne odgojiti mladicu ovog njenog bijelog ljepotana armandija.
 
ako mi netko drugi može pomoći, bit ću jako zahvalna. neću imati ništa protiv niti ako to bude nekakav drugi bijeli.
 
u zamjenu nudim nešto iz svoje skromne zbirke, po dogovoru.
 
toliko za prvo javljanje, pozdrav svim clematisovcima!smile120
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 23:38
Flavia draga počele su cvjetati  ljepotice iz tvog vrta....Prekrasno...Fritilarija je posebna, jako mi se sviđa, posebno ova visoka žuta...Pa molim te koliko je to narasla? Tulipani su isto prekrasni, baš si posadila jako lijepe primjerke...Molim te čime prihranjuješ to svoje cvijeće kad ti je tako lijepo? Primjetila sam i klematis koji ne gubi listove, to prvi put vidim.Još sam nešto zanimljivo vidijela, a to je banana koja podnosi temp do -15.Gdje si molim te to kupila?Još jedno pitanje na kraju je li niču sijanci?smile92
sutra je novi dan
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 23:40
Flavijice, kad god prošetam ostanem zapanjena novinama, lijepim i predivno uslikanim biljkama.A kad pročitam temu "kreativni nered", uvijek pomislim kako si prekrasni naziv dala tvom vrtu, jer treba znati takav kreativni "nered" stvoriti.ClapClapClapClapClapClap
 
Jako me oduševila fritillaria rubra......

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2010 u 23:45
Flavek napokon sličke tvojih ljepotica Thumbs%20Up
veselim se sezoni jer će tvoje dvorište opet biti lijepo šareno Big%20smile
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2010 u 07:29
Flavija smile39tulipačići! Ma prekrasni su ti i više izgledaju kao tulipančine!LOL
A fritilariu sam prvi put vidjela ovdje u nekim vrtovima. Tvoje su obje prekrasne! Naravski kao i svaki cvijetak u tvom vrtu!ClapSmile
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2010 u 08:28
Ja bih sad tu nanizala prelijepih riječi i pohvala tvojoj cvjetnoj rapsodiji al sam smile39
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2010 u 13:25
Lantana, Duda, Lorica, Konti, Bakić, Horti smile72smile79
Klara-Lora, dobrodošla u moj vrt! Također, zahvaljujem na lijepim riječima, a što se tiče zimzelenog klematisa Armandii, žao mi je što te moram odmah u startu razočarati, ali ta biljka nikako nije za uzgoj u tegli. Naime moj je star 3 godine i već je lani dosegao dobrih 10 metara, a navodno mu se i korijen jako širi, dakle, u posudi bi se samo mučio jedno vrijeme i nakon toga skvik. Druga stvar, već sam ga puno puta pokušala razmnožiti reznicama, neuspješno. Za položenicu, na koji bi se način, poput svih klematisa, možda mogao lakše razmnožiti, jednostavno nemam "materijala", jer on pušta grane tek na visini od 2 metra, tako da i od toga trenutno ništa, jedino kad počne puštati nove izdanke iz zemlje. Ova sorta koju spominješ da ima u MBM se zove Little White Charm i isto je robusna poput svih Armandii-ja, a i cijena je žešća, bez obzira što tih armandii-ja rijetko ima u ponudi i u pravilu su nešto skuplji od hibrida 2. i 3 skupine. Lijepi pozdrav smile219
 
Eeej draga Jagoda!!! smile71, prvo za klematis, to je Armandii, kupljen prije tri godine, zimzelen je, ali je ove zime izgubio pa sigurno polovicu listova valjda radi prejake zime, ali već tjera nove listiće pa će se uskoro pomladiti. Lani po zimi, nije mu sfalio niti jedan listić. Lani je i bogatije cvao, a sad nešto rijetko, ali nema veze, bit će druge godine bolje. Ne mogu baš dobro ni uslikati cvjetiće kad su svi gore visoko na brajdi, jedino da donesem lojtre pa da se penjem i slikam LOL. Uglavnom krasna biljka, ali nikako nije za tegle, nego isključivo ga treba u zemlju posaditi.
Što se tiče prihrane, lukovice nisam ničim prihranjivala, to je valjda tako po defaultu Big%20smile, a inače tijekom sezone sve biljke po vrtu prihranim ureom (1 žlica na kantu od 20 litara vode). Od biljčica, posijani asteri i cosmosi, i lijepo su niknuli, a ostalo čeka 1.5. pa ću onda probati, jer je kod nas još uvijek dosta hladno, pa mi žao da mi propadne.
Bananu sam nedavno našla u Bau...x-u, pa me zaintrigirala etiketa di piše da podnaša -15. Evo je posađena je već u vrtu, baš me interesira kako će napredovati Wink. I još jedna otužna činjenica...tvoje krasne šarene irise, malo su mi žvaknuli puževi, tako da vjerojatno neće cvasti ove sezone, ali nek su se oni samo primili pa će cvasti druge godine. Do tada uživam u tvojima smile72
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 193194195196197 260>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.